Wpis z mikrobloga

Życie jest zajebiste i pomyśleć że jeszcze 3 lata temu siedziałem w Polsce i byłem pełny marzeń których zrealizować nie mogłem bo zarobki rzędu 2500 PLN. Zmarnowane 8 lat życia na pracę w Polsce bo przecież może będzie lepiej. Nie będzie, i jedyne co dała mi Polska to stany depresyjne i ciągły stres. #emigracja to najlepsza decyzja podjęta w życiu. Z etapu pełnego marzeń wylądowałem na etapie kiedy wszystko co chce mogę zrealizować bo pieniądze oszczędzają się same. Jak jesteście młodzi, pracowici i macie trochę oleju w głowie i opcje na wyjazd to śmiało. Nie ma co się bać i za kilka lat sobie podziękujcie.
#niemcy #zagranico #pieniadze #chwalesie
Qiudo - Życie jest zajebiste i pomyśleć że jeszcze 3 lata temu siedziałem w Polsce i ...

źródło: IMG_20230226_103202

Pobierz
  • 102
@fazzerek: nie zgodzę się Mireczku z Tobą. Wszystko chyba zależy od branży i lokalizacji. Ja wlasnie będę wyjeżdżał do Niemiec do pracy za 50k brutto rocznie czyli prawie 3k na rękę miesięcznie do pracy ktora wykonuje teraz za 4k pln na rękę. Lokalny IT, nic specjalnego ale jednak zakres obowiązków niemalże identyczny. I zawsze trzeba brać po uwagę, że jest to umowa próbna na pół roku i może być tylko lepiej.
@Qiudo: Ale pracujesz na podobnym stanowisku czy przebranżowiłeś się? Bo jeżeli robisz coś innego to ciężko porównywać.

10 lat temu Polki wyjeżdżały z kraju do pracy za 7 euro/h, dzisiaj sprzątaczki czy opiekunki poniżej 35zł/h u nas nie znajdziesz, a i tak są to Ukrainki.
@Qiudo: 3k euro w DE to jakieś turbo wysokie zarobki? Nie pytam w przeliczeniu na PLN tylko dla człowieka żyjącego w Niemczech. W szoku jestem, bo zawsze myślałem, że zarobki tam są dużo wyższe.
@erni1

Dlatego dobrze jakbyś napisał czym się zajmujesz


Przescrolowałem wpis, ale nie znalazłem odpowiedzi (może przeoczyłem). Odpisał Ci? ( ͡º ͜ʖ͡º)

Też chyba wstawię przelew z nadgodzinami, Jah­res­prä­mie i WG xD

Szkoda tylko, że mam taki jednen w roku ( ͡º ͜ʖ͡º)

Pewnie mu jakaś koronka czy inny benefit (y) wpadł i koleś robi z siebie debila xD
Nikt, kogo znam, a
@kurczakos1: Mi zawsze wychodziło że gdybym pojechał do Niemiec to obniżyłby mi się finansowo standard życia. 1 grupa podatkowa nawet przy zarobkach 90k brutto to nie jest nawet 4000 euro do łapy, średnia w niemczech to 2600 netto tak czytałem. I nie twierdzę że w Niemczech nie jest lepiej, zdecydowanie jest. Ale przecież to nie jest tak że ktoś w Polsce ma 4k netto, jedzie do Niemiec i ma tyle samo
@kurczakos1: Czyli pewnie przyszły nadgodziny, premia albo wyrównanie za któryś miesiąc czy coś xD W sumie to ciekawi mnie jak naprawdę się zarabia w Niemczech, bo w sumie albo każdy pisze bajki albo unika odpowiedzi no i też różnica czy mieszkasz w Monachium czy lokalnym Siewieropiździecku, bo wiem że normalne mieszkanie w Monachium to jakieś chore pieniądze XD
@reaktor_bez_bolca: Zarabia się na bank ciut lepiej jak w PL, wyższy parytet nabywczy bilonu itp, ale...

Ważne właśnie jak wspomniałeś, która grupa podatkowa, czy gówniaki są (też obniża trochę), gdzie mieszkasz i ile z pensji wydajesz na kwadrat. (ze wszystkimi opłatami) Z miejscem zamieszkania wiąże się też wysokość cen usług itp i innych pierdół.

Tak jak wspomniałeś, w Niemczech jest bardzo duża (wieloprogowa) progresja podatkowa i dość szybko przeskakujesz kolejne pułapiki
ale zdecydowanie warto zamiast przeprowadzać się do innego kraju, gdzie ceny są jednak zdecydowanie wyższe


@Szakalak: za to uwielbiam vipok. z jednej strony wieczne udowadnianie, ze na zachodzie wszystko jest TANSZE, no chyba ze jakis mireczek przylezie sie pochwalic przecietna pensja na zachodzie to wtedy nagle sie okazuje, ze szalu przeciez nie ma, bo w niemczech wszystko jest zdecydowanie DROZSZE xD