Wpis z mikrobloga

Życie jest zajebiste i pomyśleć że jeszcze 3 lata temu siedziałem w Polsce i byłem pełny marzeń których zrealizować nie mogłem bo zarobki rzędu 2500 PLN. Zmarnowane 8 lat życia na pracę w Polsce bo przecież może będzie lepiej. Nie będzie, i jedyne co dała mi Polska to stany depresyjne i ciągły stres. #emigracja to najlepsza decyzja podjęta w życiu. Z etapu pełnego marzeń wylądowałem na etapie kiedy wszystko co chce mogę zrealizować bo pieniądze oszczędzają się same. Jak jesteście młodzi, pracowici i macie trochę oleju w głowie i opcje na wyjazd to śmiało. Nie ma co się bać i za kilka lat sobie podziękujcie.
#niemcy #zagranico #pieniadze #chwalesie
Qiudo - Życie jest zajebiste i pomyśleć że jeszcze 3 lata temu siedziałem w Polsce i ...

źródło: IMG_20230226_103202

Pobierz
  • 102
@reaktor_bez_bolca ja też ciekawy jestem co OP robi i w jakim landzie bo to dobry zarobek już. Bawaria, ja na wózku widłowym 2k z groszami, moja w hotelu na recepcji + prawa ręka szefowej (taki mniejszy hotel) też 2k z groszami. Mieszkanie 90m^2 za 1k plus prąd, internet etc. Wiadomo, że Landy wschodnie zarabiają mniej, ale też mają mniejsze czynsze itd.
@Blitzkrieg_93: Pewnie dlatego nie podał co robił bo by go ludzie sprowadzili na ziemię albo zaczęli bardziej drążyć. Nikt nie mówi że życie w Niemczech nie jest lepsze bo oczywiście jest, człowiek nie musi na głupi telefon, komputer czy wakacje odkładać rok, ale całość mi się nie dodaje do kupy, bo 3000 euro na rękę to z tego co słyszę wśród znajomych pracujących w Niemczech to naprawę dobra pensja i raczej
@cielak44: Roznica jest tak ze jak jest na moim koncie/u mnie w portfelu to jest u mnie i moge cos z ta kasa zrobic, a nie dostac za pol roku gdzie jakis % skubnie inflacja.
@Brat_mexicano_TV: wiadomo że nie będzie tak jak zaplanowałeś, u mnie miałem mieć ogarnięte przez znajomych mieszkanie i pracę a skończyło się na tym że gówno miałem ogarnięte, po dziesięciu dniach pomieszkiwania u znajomych zacząłem działać na własną rękę i w tydzień ogarnąłem to co trzeba, pierwszą pracę znalazłem na FB za 1300 netto, a mieszkanie na polskiej grupie w okolicy xD
Jak planujesz emigrację to zawsze miej poduszkę finansową chociażby te