Wpis z mikrobloga

@Sponsorowany_z_500plus ja #!$%@?, jechałem półtora roku temu mostem w Londynie, płatnym jak się okazało jak mi przyszło wezwanie. Po przeprosinach i tłumaczeniach że nigdy tam nie jechałem i nie było żadnych bramek żeby zapłacić anulowali i powiedzieli że next time już będzie opłata. Tak wygląda służba ludziom
@guttek: Oczywiście że możesz udzielać pierwszej pomocy bez drobnych. Zapłacisz grube, jako mandat, bez pośpiechu i na spokojnie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@w9rT_wv_bIAn37l: oczywiście, zapłaci 100 zł i 10 milionów złotych odsetek. Weź przed napisaniem komentarza zobacz jakie są odsetki ustawowe.

@rzuf22 No to akurat prawda, ale wcześniej trzeba sprawdzić czy jest klauzula i możliwości skierowania sprawy do sądu jak to ma miejsce przy mandatach. A jeżeli nie, to do rejestru trafia się powyżej jakiś kwoty, nie pamietam jakiej.
@w9rT_wv_bIAn37l: oczywiście, zapłaci 100 zł i 10 milionów złotych odsetek. Weź przed napisaniem komentarza zobacz jakie są odsetki ustawowe.


@LipaStraszna: pytam, bo nie wiem i zakładam że masz wiedzę w temacie, inaczej raczej bym nie pytał. A ciekawi mnie to choćby dlatego, że mój ojciec dawano temu miał wezwanie za rzekomo nieopłacony parking sprzed kilku lat i od 2zł chcieli jakieś astronomiczne na owe czasy odsetki, na szczęście znalazł pokwitowanie
https://www.trojmiasto.pl/wiadomosci/Uratowal-zycie-i-dostal-mandat-Urzednicy-rece-wiaze-nam-ustawa-n176289.html
Idioci z tego gzdiz cytują ustawę o opłatach w drogach publicznych, a kawałek niżej od cytowanej treści znajduje się takie coś xD

Od opłat, o których mowa w ust. 1 pkt 1 oraz ust. 2, są zwolnione pojazdy wykorzystywane w ratownictwie lub w przypadku klęski żywiołowej

Ja bym jechał z tymi typami, stosowanie spychologii w takich okolicznościach jest obrzydliwe.

link do treści tej ustawy: https://sip.lex.pl/akty-prawne/dzu-dziennik-ustaw/drogi-publiczne-16791834/art-13
ja #!$%@?, jechałem półtora roku temu mostem w Londynie, płatnym jak się okazało jak mi przyszło wezwanie. Po przeprosinach i tłumaczeniach że nigdy tam nie jechałem i nie było żadnych bramek żeby zapłacić anulowali i powiedzieli że next time już będzie opłata. Tak wygląda służba ludziom


@patchupdate: Znajomy otworzył firmę w Norwegii. (W Polsce już był kiedyś na działalności, ale po tym jak go dojechał US za jakieś 10zł xD pomyłki
@patchupdate: kiedyś na jakimś skrzyżowaniu popsuły się światła i wszystkie przejścia dla pieszych cały czas miały czerwone światło.
Popsute światła, wyświetlające sprzeczne komunikaty.
Policja uznała, że taka sygnalizacja stwarza ogromne zagrożenie, może na przykład zacząć nadawać zielone dla wszystkich samochodów i doprowadzić do groźnego wypadku, zderzeń czołowych, więc przyjechała drogówka ręcznie sterować ruchem

@patchupdate: Właśnie siedzę w Irlandii od 3 lat i tak myślę że chciałbym kiedyś wrócić, ale potem czytam właśnie takie rzeczy jak tu i jednak stwierdzam że #!$%@?, wolę żyć w kraju gdzie nie państwo nie traktuje mnie jak totalnego śmiecia
może następnym razem już użyje rozumu i zostawi auto na środku drogi na awaryjnych

@Sponsorowany_z_500plus:
Koleś, który uszykował taką odpowiedź, powinien być #!$%@? w 5 sek, ale prawo pracy go chroni ( ͡ ͜ʖ ͡)
Absolunie nie zgadzam się z tym, że system nie przewiduje technicznej możliwości anulowania kary. Tryb odwołania jest przewidziany parkycznie w każdym systemie poboru opłat.
chłop powinien udostępnić imię i nazwisko osoby, która negatywnie rozpatrzyła prośbę o anulowanie mandatu i powinna ta osoba zostać wywalona na zbity pysk za nieznajomość przepisów. Jest bowiem takie coś jak „Stan wyżej konieczności”, bo ratowane było ludzkie życie.


@Sponsorowany_z_500plus: stan wyższej konieczności nie oznacza anulowania kosztów i strat tylko pokrycia ich przez wojewodę.