Wpis z mikrobloga

Nie ma chyba bardziej wrednych jednostek niż kobiety.

Ale od początku. Może ktoś pamięta mój wpis, który miał prawie 8000 plusów:

https://wykop.pl/wpis/55297559/to-sie-dzis-wkur-u-mojej-corki-w-klasie-jest-matka/

Szybkie podsumowanie. Moja córka jest w zerówce (przedszkole) z dziewczynką, którą wychowuje sam ojciec. Jego żona a ich matka zmarła na nowotwór. Facet radzi sobie jak może i mówiąc szczerze ja go podziwiam. Dziewczynki chodzą czyste, zadbane są grzeczne i widać szczęśliwe. Facet może nie jest programistą 15-20k ale raczej nic tam nie brakuje. Czasami dorabia sobie poza pracą jako złota rączka i widać wszystkim to wystarcza. Mieszkanie i normalne auto jest więc biedy raczej brak.

Jak to jednak facet bywa w pewnych sprawach mało ogarnięty. W przedszkolu są jakieś różne tematyczne dni. Jakiś dzień dyni, daltonistów itp. Wtedy albo dzieci mają być ubranie w jakieś kolory albo mają coś przynieść.

I teraz najlepsze. Jakiś czas temu (powiedzmy 2-3 miesiące temu) było coś związanego z piernikami. Wychowawczyni kazała przynieść zrobić z dziećmi pierniki bo będą je dekorować. Mieszkam w na tyle specyficznej miejscowości (kurort nad morzem), że większość utrzymuje się z restauracji lub pensjonatów i poza sezonem nie pracuje. W sumie w grupie pracują na stałe chyba 3 matki.
Wszystkie dzieci przyniosły te pierniki zrobione w domu a on kupił córce gotowe w fajnym pudełku ale gotowe.

I teraz najlepsze. Wychowawczyni wczoraj na zebraniu poruszyła ten temat, że prosi aby rodzice w miarę możliwości bardziej przykładali się do pewnych aspektów np. dzień piernika.

Żona mi mówiła, że kobiety z grupy już między sobą doskonale wiedziały o co chodzi i mówiły:

"najlepiej tak na gotowe i nawet pierników mu się zrobić nie chciało i potem ich dzieci musiały wymieniać się między sobą na ten gotowy syf".

"Daj spokój a widziałaś jak przyzdobione były paczki na urodziny dla dzieci. No leń i tyle".

Ja mówiąc szczerze domyśliłem się, że te paczki na urodziny są zrobione przez niego jak córka to przyniosła ale byłem i tak pod wielkim wrażeniem jego zaangażowania zdajac sobie sprawę ile to czasu musiało mu zająć.

Ręce opadają.

#dzieci #przedszkole #szkola #polska #ciekawostki #edukacja #polki
  • 119
Nie ma chyba bardziej wrednych jednostek niż kobiety.


@Caracas: chłop w towarzystwie samych bab może trafić na środowisko, w którym będzie traktowany jak słodki kwiatuszek. Może też trafić na takie, w którym grupa babiszonów będzie na niego przelewała swoje frustracje. Tymczasem baba rodzynek w męskim towarzystwie może być traktowana ulgowo. Ale może też być potraktowana przez grupę gości jak kozioł ofiarny. Ty niestety widzisz tylko jedną stronę medalu.

Propsy dla ojca
chcecie mi powiedzieć, że rodzice oprócz odrabiania lekcji z dziećmi, muszą też piec ciastka, przygotowywać jakieś paczki i odwalić inny szajs?


@jutokintumi: xD, a co myslisz ze dzieciaka jako tako utrzymujesz przy zyciu do 6 roku zycia, a potem fajrant bo idzie do szkoly?
@HlHl dokładnie. Nazdałbym tym #!$%@?, że by im w pięty poszło. Ale to norma. Tez łaziłem na wywiadówki do córki to miałem ogladac i słuchać tych maDek to curva rak po roku murowany.
większość utrzymuje się z restauracji lub pensjonatów i poza sezonem nie pracuje.


@Caracas: To się nie dziwię, że później frajerzy muszą płacić jakieś kosmiczne pieniądze za te gówniane ryby xD
@Caracas: usuń te "chyba" w 1 zdaniu i wszystko się będzie zgadzać ( ͡° ͜ʖ ͡°)
A tak naprawdę to prawdziwy facet ma w dupie opinie istot, którym największym osiągnięciem w swoim marnym życiu jest wysłanie gówniaka( ͡° ͜ʖ ͡°)
Niech się jarają między sobą, jakie to piękne i cudowne, jak ich dziecko wpierdziela NIE KUPNE! pączki.
Mam ciekawsze zainteresowania na codzień
@Caracas: Nie rozumiem wylewasz tutaj swoje żale a odezwałeś sie chociaż raz publicznie w tej sprawie? lepiej pisać w internecie niż działać w realu a później zdziwieni że mężczyźni maja gorzej bo nie potrafią sie postawić.