Wpis z mikrobloga

Ci co piszą, ze motocyklista #!$%@?ł proponuje się #!$%@? w łeb.

@Superhiper: skoro już mi napisałeś że mam się #!$%@? w łeb to muszę swoje odebrać: motocyklista zapi@#dalał

Następna grupa jednośladowców solidarnych w uszkodzeniu mózg, dołóż se kółek to może nie będziesz obrażał na oślep.
@dondon: ogólnie dziwi mnie fakt, że ludzie jeżdżący i samochodami, i motocyklami twierdzący, że jadąc 20kmh więcej nie ma dla nich różnicy - sam też poruszam się pojazdami silnikowymi i wiem, że różnica 20kmh jest bardzo mocno odczuwalna, szczególnie przy decyzyjności. Wiele razy jadąc chociażby 55-58kmh na 50kmh widzę pojazdy poruszające się z większą ode mnie prędkością (przypuszczam około 70kmh) w przypadku żółtego światła mają problem z podjęciem decyzji i przejeżdżają
@Superhiper: Ech, nie chce mi sie ale niech będzie:

1. Odleglosc od lampy widocznej do przejscia dla pieszych 29m
2. Czas minięcia lampy 00:00:01.031, dla uproszczenia dajmy 1s filmu
3. Czas dotarcia do przejścia dla pieszych 00:00:02.353 - dla uproszczenia dajmy 2,3s filmu
4. Czas pokonania 29 metrów - 1,3s (zakres 1,3-1,4s jako margines błędu)
5. Z proporcji wychodzi nam 20-22m/s = 73-79km/h

Mogles mu jeszcze policzyć jak lezal na glebie
Pobierz b4kus - @Superhiper: Ech, nie chce mi sie ale niech będzie:

1. Odleglosc od lampy wi...
źródło: rerere
czy gdyby jechał przepisowo to czy zdążyłby zahamować


@puexam: całkiem możliwe że tak:

KE at 50 kph = 1/2 * 320 kg * (13.9 m/s)^2 = 78,236 joules

KE at 70 kph = 1/2 * 320 kg * (19.4 m/s)^2 = 152,576 joules


20 km różnicy prędkości a energia kinetyczna 2x większa.

Braking distance from 50 kph:


Initial velocity (v) = 50 kph = 13.9 m/s

Final velocity (u) = 0
@b4kus: Potwierdzam.

Między latarniami jest 25m

Między 2 a 3 latarnią przejechał w czasie +- 1,26s

Prędkość = Odległość / Czas

Prędkość = 25 metrów / 1,26 sekundy

Prędkość ≈ 19,84 m/s

Aby przeliczyć prędkość z metrów na sekundę (m/s) na kilometry na godzinę (km/h), nadal korzystamy z współczynnika przeliczeniowego:

1 metr na sekundę = 3,6 kilometry na godzinę

Stąd:

Prędkość = 19,84 m/s * 3,6 km/h

Prędkość ≈ 71,42 km/h
Pobierz Mintaa - @b4kus: Potwierdzam.

Między latarniami jest 25m

Między 2 a 3 latarnią prze...
źródło: latarnie
@bary94pl: bez znaczenia w tej sytuacji ile jechał. W sądzie biegły stwierdzi że jadąc przepisowo może by wyhamował a może nie. W tej sytuacji ewidentnie samochód wymusił pierwszeństwo, co zadecyduje pewnie o wyroku skazującym kierowcę czterech kółek, a motocyklista co najwyżej dostanie mandat za przekroczenie prędkości (wyliczonej na podstawie wyliczeń biegłego).

Co w ogóle nie zmienia faktu, że gość kiepskie ubranie na Moto dobrał. Ale też nie jechał specjalnie jak wariat.
bez znaczenia w tej sytuacji ile jechał


@Mistrszzz:

Stary ty chyba polskich sądów nie znasz.

Według biegłego, gdyby nie nadmierna prędkość, do wypadku by nie doszło, mimo że kobieta prowadząca auto osobowe wymusiła pierwszeństwo i nie zachowała ostrożności. Na tej podstawie prokurator postawił kierowcy ciężarówki zarzut umyślnego naruszenia zasad bezpieczeństw w ruchu lądowym i nieumyślnego spowodowania śmiertelnego wypadku drogowego.


https://www.auto-swiat.pl/wiadomosci/aktualnosci/mial-pierwszenstwo-ale-i-tak-zostal-uznany-za-winnego-smierci-4-osob/swx9ks0

Kierowca, który prowadził ciężarówkę, mimo że jechał drogą z pierwszeństwem, został
@Mintaa: o to ciekawe doprawdy xd bo uczestniczyłem w podobnym wypadku jak z filmiku i fakt przekroczenia prędkości nie grał najmniejszej roli przy rozstrzyganiu sprawy. Nawet prędkośc podobna (ktoś liczył że ~70km/h)
@OjciecMateusz: przepisowo to widac na oko ze nie jechal, nie winie go bo sam regularnie jezdze ponad dozwolona predkosc, ale roznica miedzy mna a nim jest taka ze ja jak jade z nadmierna predkoscia to uwaznie obserwuje otoczenie i przewiduje ze ktos mi wyjedzie i juz za wczasu mam zaplanowany manewr ucieczki, zatem jesli zdarzy sie sytuacja ze musze wykonac ucieczke to zamiast bardzo wyraznie wykrzykiwac do samego siebie (lub pod
Kolega miał podobną sytuację i sprawa w sądzie wylądowała. Udowadniał prędkość podając dane z TBSów telefonii komórkowej.
Nikt nie poruszył pewnej kwestii. Motocyklista od frontu jest znacznie mniej widoczny niż auto. Dodatkowo człowiekowi dość ciężko jest ocenić odległość obiektu który zbliża się od frontu i jest oddalony bo przyrost wielkości postaci jest mały. Ponoć jeśli cios na twarz idzie centralnie w oczy i jest dobrze wyprowadzony tak że nie widać żadnego bocznego
@Akos:

Na wykopie stabilnie, Paserati wymusiło pierwszeństwo w #!$%@? i się jeszcze zatrzymał na środku XD, motocyklista w niego przypieprzył i połamany, no ale wina motocyklisty bo przekroczył prędkość 20 czy 30 km/h


Ale czy ktoś tu podważa winę paseratti? Jak zwykle wypadek motocykla i zawsze takie osoby jak ty piszą pierdy, że ktoś obwinia tutaj motocyklistę... No nie... Zwyczajnie ja, jako motocyklista, patrzę na to z perspektywy, jak ja bym