Wpis z mikrobloga

#bitcoin
mam na portfelu w telefonie troche BTC. jak sobie z ciekawosci wklepałem adres publiczny w blockexplorer to wyskoczylo ze ten adres jest calkowiscie pusty. Co jest powodem?
  • 15
@gosciu82: hacked.
A tak serio to zmienia ci się adres po każdej transakcji, więc musisz sprawdzać na jakie wcześniej przelewałeś. Przynajmniej tak rozumiem twój problem
  • 0
@fervi: szczerze to znow zgłupłem. wysłałem sobie powiedzmy 0.2 BTC na ten portfel na ktorym mam 0.3 obecnie. jak pokazuje na blockchainie to ten adres ma 0.2. nie ogarniam troche a myslalem ze ogarniam blockchaina... ;p
@gosciu82: zapodaj seed do electrum na PC lub sparrow wallet i będziesz ładnie widział na jakich adresach są te btc. Electrum pokazuje listę adresów i ile jest na nich btc + można robić notatki do każdej transakcji co bardzo się przydaje. Najlepsza opcja to "spend from" wydajesz btc tylko z tego adresu który wybierzesz.
mam electrum i seeda z btc, gdzie to sprawdzic?


@gosciu82: w electrum utworzyć nowy portfel z nazwą obojętnie jaką, zapodać ziarno i kliknąć "ustawienia" zaznaczyć tam BIP39 bez rozszerzenia o dodatkowe słowa jeśli do seeda na mycelium nie ustawiałeś passphrase.
Potem tak jak na obrazku będziesz miał do wyboru "Legacy" to wybierz i dalej...
Powinno się utworzyć w sumie 3 portfele z tym samym seedem ziarnem, 3 różne rodzaje adresów.
i
plaisant - >mam electrum i seeda z btc, gdzie to sprawdzic?

@gosciu82: w electrum ut...

źródło: zzz

Pobierz