Wpis z mikrobloga

Jest tutaj kilku #programista25k+ którzy złapali zagraniczny kontrakt i zarabiają stawki amerykańskie mieszkając w Polsce.
Moje pytanie jak do tego doszliście? Ile mieliście expa przy pierwszym kontrakcie? W czym robicie i jaki stack? Jak złapaliście sam kontakt z firmą/firmami? Oraz czy uważacie, że macie lepszego technicznego skilla niż przeciętny polski programista/cokolwiek czy po prostu jesteście bardziej obrotni lub macie lepszy angielski?

W polskich firmach to te 30-40k na B2B to jednak realistycznie sufit się wydaje i to dla ludzi z 10 lat+ expa. Staram się zrozumieć jako niespełna roczny mid #programista15k jak to się dzieje, że pewna mniejszość się na to załapuje, ale większość siedzi w tych polskich firemkach lub oddziałach korpo i myśli, że to bujdy z Wykopu.

#pracait #pracbaza
  • 46
@mirasKo-Kalwario: Naprawdę gościu, serio, napisałbym coś, ale powstrzymam się ze względu na to, że nie chce być niemiły. Powiem ci, tylko abyś czytał ze zrozumieniem i weryfikował informacje. Dwie sprawy, po pierwsze to co wysłałeś to pozycja remote w Polsce z widełkami na poziomie L1/L2 w stripe, a do tego nie licząc stocka. Inb4 pre-ipo. Nawet ze stockiem jest to tyle, ile mówiłem na L2. Druga sprawa, że zaznaczyłem, że taka
@RapIArbuzy: nie po to mają w stripe stanowiska dla polski żeby zatrudniać polaków dla stanowisk w niemczech, żeby startować na tamtą ofertę trzeba zapewne mieszkać w niemczech. Oferta przyjmie wszystko też ci mogę wysłać wiadomość od rekrutera z zarobkami 150-200k$ rocznie tylko nie dla kogoś kto mieszka w naszym kraju. Co do stocka to mówimy tu o zarobkach, stock to dodatek i nie sumuje się tego z pensją
@mirasKo-Kalwario: Gościu, czy ty masz gwoździa w mózgu? Pisałem ci #!$%@? o gradzie zatrudnienia, a nie hehe stanowisku w Niemczech, dałem ci tylko dowód, jakie są stawki na L3 przykładowo w Niemczech. Nawet ci powiedziałem, żebyś pomnożył ich pensje przez 0.6. Szkoda gadać, ty masz problem z logicznym myśleniem lub czytaniem ze zrozumieniem, nie napisałem nic o startowaniu na pozycje w Niemczech.