Wpis z mikrobloga

Jest tu ktoś kto nie ma żadnych wyciskań na barki a robi same wznosy bokiem oraz coś na tył barku?

Z tego co czytam przód barku już i tak jest angażowany przy wyciskaniach na klatę i nie ma potrzeby wykonywać dodatkowej pracy na niego.

#mirkokoksy
#mikrokoksy
#silownia
  • 12
@exenito: Nie rozumiesz istoty treningu hipertroficznego. Nie chodzi o angaż, a o to by partia była limiterem w ćwiczeniu. Tzn jeśli jeśli seria idzie do upadku to kończy się bo pada ten limiter. Jakiejś niewielkiej stymulacji w złożonych ćwiczeniach może doznać główny agonista, jednak to i tak wciąż będzie za mało.
Rób te wyciskania i nie #!$%@?. Jak będziesz hantle i sztangę opuszczał na same obojczyki, a hantlami dotykał barku ii
@exenito: ja robie raz w tygodniu 3 serie, w moim przypadku gdy robiłem dużo na przód barku to siła na klacie stała, wyyebałem przód barku z planu to od razu progres w wyciskaniu.

Czy całkowicie się pozbywać frontu? To zależy. Moim zdaniem warto go dodawać okresowo, bardziej liczy się proporcja - więcej dawać serii/ćwiczeń na tył i bok barku, przód po pierwsze i tak jest mały a po drugie przy dipach