Wpis z mikrobloga

Rozjeżdża mi się wynik że #strava z wynikiem z licznik #sigma. Na dystansie 30km o 1km. Fakt, że Sigma stara jak i #rower #mtb bo model 1009 ale nie powinno być takiej różnicy. Wpisałem w licznik wartość z tabeli dla felgi 28, dla 54-622 (czyli 29x2.1) nie ma (nie było wtedy 29). Ktoś podpowie co wpisać zatem dla tego koła w ten licznik?

#rowery
  • 4
  • Odpowiedz
Ktoś podpowie co wpisać zatem dla tego koła w ten licznik?


@Micen: Może n.p. faktyczny zmierzony obwód twojego koła? Ale wyniki i tak nie będą się nigdy zgadzać bo mierzysz dwie różne rzeczy, Sigma mierzy obroty koła a Strava odległości jakie wyszły między punktami w których złapała sobie fixa GPS, rozbieżność 1km na 30 to wcale nie jest źle.
  • Odpowiedz
  • 0
@Micen sprawdz kadac tylko po płaskim, bo jadac w górzystym terenie to kolo na podjazdach i zjazdach zrobi i dłuższy dystans niż jest na płaskiej mapie.
P.S. polecam się tak nie spinać na przejechane kilometry, a skupić się na fajnym spędzęniu czasu :)
  • Odpowiedz
@Micen mi w jednym rowerze też się rozjeżdżało dość podobnie i dopasowałem obwód zdefiniowany w liczniku tak, żeby zgadzał się ze stravą. Wyszła różnica na poziomie chyba 1.5cm obwodu
  • Odpowiedz