Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Hejka Mirasy, chciałbym was prosić o radę. Chłop lvl 25, we wrześniu bronię magistra z mechaniki i budowy maszyn, pracowałem za granica w czasie studiów i kupiłem dom na wsi z duża działka za gotówkę dla siebie i rodziców. Mam swoje „mieszkanie” na górze domu z osobnymi licznikami, wejściem itd. Bardzo mi się tu podoba i nie chciałbym się stąd wyprowadzać wiec kwestie dużego wydatku na mieszkanie już zamknąłem bez kredytu. Jedyny spory wydatek przede mną to odświeżenie mojej części domu za ~ 100k. Aktualnie mieszkanie jest bardzo dobrze utrzymane ale chciałbym kilka pomieszczeń wykończyć w innym stylu, nie jest to temat palący. W miejscu w którym aktualnie pracuje jestem w stanie przy normalnym trybie życia odkładać ok 3 tysięcy złoty miesięcznie. Dochodząc do sedna, od 7 lat jeżdżę gruzem który kupiłem sobie na 18 urodziny (asterka 2002), który już się rozpada i generuje ogromne koszty. Chciałbym kupić sobie wymarzony samochód na który choruje od wielu lat ale kosztuje on ~80k (5 letnia klasa premium...). Moje oszczędności są bardzo małe bo mam odłożone około 10 tysięcy. Zakład w którym pracuje oferuje kredyty gotówke z oprocentowaniem stałym 3.5%. Zastanawiam się czy nie odłożyć trochę i skorzystać z opcji kredytu 50-60k na 3 lata, kasa którą odkładałbym na samochód byłaby po prostu ściągana z wypłaty. W moim Januszexie jestem póki co bardzo zadowolony z warunków pracy, z drugiej strony wizja kredytu mnie przeraża, dlatego też pracowałem za granica zeby kupić dom za gotówkę. Zawszę mogę rzucić pracę za biurkiem na miejscu w dobrej firmie i znowu wyjechać za granicę odłożyc kasę ale bardzo tego nie chcę robić bo jestem już tym zmęczony i chciałbym pożyć w wieku 25 lat i zadbać o siebie bo ostatnie 6 lat tylko harowałem... Co byście zrobili na moim miejscu?

#pytanie #motoryzacja #samochody #auta #pracbaza #praca #studia #studbaza #zarabianie #pieniadze #dom #mieszkanie #dyskusja #januszex



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: grap32
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 7
  • Odpowiedz
rą odkładałbym na samochód byłaby po prostu ściągana z wypłaty. W moim Januszexie jestem póki co bardzo zadowolo


@programista15cm: karierę to ma on akurat bardzo dobrą jeśli w tym wieku ma takie sukcesy
chociaż kredyt na samochód to trochę śmieszne
  • Odpowiedz
Co byście zrobili na moim miejscu?


@mirko_anonim: zakupilibyśmy pięcioletnią klasę premium która będzie generowała wyższe koszty ;)

Osobiście, w Twoim położeniu zdecydowałbym się na ogarnięcie swojego kąta w którym schroniłbym się przed złem tego świata niż na zakup auta którym i tak nie uciekniesz przed problemami.
  • Odpowiedz