Wpis z mikrobloga

Przed chwilą na yt wyskoczyła mi reklama, na której typ nagrywał siebie z ręki i mówił do kamery w telefonie, że praca w it jest super i programiści zarabiają gruby hajs pracując w domu i to oni rozdają karty w swoich firmach i to szefowie ich się słuchają, a on zajmuje się szkoleniem programistów. On ich uczy programowania i już pomógł w #!$%@? dużej ilości osób xD

Ja mam takie pytanie, skoro it takie fajne i programiści są tacy zajebiscie to czmeu typ sam nie programuję tylko uczy innych? Przecież to brzmi jak sam typu:

mam sposób na zarabianie 100k PLN miesięcznie, chce podzielić się moim sekretem wyślij mi 1k i zapisz się na webinar, a wszystko Ci powiem!!!

#pytanie #praca #pracbaza #programowanie #pracait #it #programista15k
  • 10
  • Odpowiedz
@wez_idz_sobie: albo oszukuje, albo zna tylko podstawy żeby szkolić albo to dla niego dodatkowy dochód, jak zrobi szkolenie 3-dniowe za tysiaka na chociaż 30 osob to cyk ma 30k w 3 dni
  • Odpowiedz
skoro it takie fajne i programiści są tacy zajebiscie to czmeu typ sam nie programuję


@wez_idz_sobie: Odpowiadając: to jest takie fajne (przynajmniej jak już się jest programistą), programiści nie są tacy zajebiści, a typ sam wyciąga pewnie więcej na szkoleniach niż by wyciągał na programowaniu.

Szkolenie to imo znacznie cięższa sprawa, trzeba mieć cierpliwość do kursantów, wymaga ciągłego zaangażowania, umiejętności przystępnego tłumaczenia abstrakcyjnych konceptów etc. Jeżeli komuś to odpowiada i jest
  • Odpowiedz
@wez_idz_sobie: bo to scam. zabawne, że ludzie cały czas na nowo odkrywają, że nie ma czegoś takiego jak łatwe pieniądze. no chyba, że prowadzenie bootcampa, bo na tym można dorobić się milionów.
  • Odpowiedz
@ly000: akurat praca programisty i inne zawody w obszarze IT to są łatwe pieniądze w porównaniu do większości innych branż, w których za podobny nakład własnego czasu na poszerzanie kompetencji otrzymuje się znacznie niższe wynagrodzenia
  • Odpowiedz