Wpis z mikrobloga

Poważnie zastanawiam się nad zakupem klucza yubikey. Wiadomo, że głównie chodzi mi o zabezpieczenie kont bankowych. Chciałbym zabezpieczyć także portale społecznościowe, typu Facebook czy Twitter. No tak, ale będę miał zabezpieczone na laptopie a na telefonie? Jak to działa, ma ktoś jakąś szerszą wiedzę i coś doradzi? No i wiadomo, jakie wady i zalety i który kupić? Wydaje mi się, że ten czarny jest chyba optymalnym wyborem. #bezpieczenstwo #finanse #hakerzy #niebezpiecznik #banki #sekurak #yubikey
runnerrunner - Poważnie zastanawiam się nad zakupem klucza yubikey. Wiadomo, że główn...

źródło: Screenshot(2)

Pobierz
  • 21
W czym taki klucz będzie lepszy od aplikacji 2fa na telefonie?


@Blomex: napewno wygodniejszy, bo wystarczy dotknac, nie trzeba aplikacji otwierac
@runnerrunner: Na laptopie wepniesz w USB, a przy appkach w telefonie przykładasz do czytnika NFC. Możesz też używać go jako pamięci dla generatora kodów w standardzie Google Authenticator.

Warto mieć coś takiego, bo hakowanie kont zdalnie, nawet przy przejęciu hasła, staje się bardzo trudne. Warto jednak rozważyć zakup 2 lub więcej takich kluczy i dodanie każdego z nich do zabezpieczonych w ten sposób kont i przechowywanie go w bezpiecznym miejscu. To
Na laptopie wepniesz w USB, a przy appkach w telefonie przykładasz do czytnika NFC


@gysnde: No dobra, ale czy za każdym razem? Chodzi głównie o telefon. Czy działa tak, że jak raz dodasz, to już nie trzeba więcej?
@runnerrunner: appki w telefonie jak gmail, fb, etc mają długie sesje logowania na jednym urządzeniu, więc na jednym telefonie będziesz z tego korzystał dość rzadko. Przypomnij sobie jak często wpisujesz tam hasło. Nadal, lepiej mieć taki klucz przy sobie (portfel), bo nie wiesz, kiedy się zdarzy. Google czasem panikuje i wymaga logowania jak wysiądziesz z samolotu w innym kraju.

Yubikey chroni nowe logowania, zakładając, że ktoś z jakiegoś powodu zna e-mail
  • 0
@gysnde W sumie sam nie wiem czy kupować, trochę czytam w tym temacie, bo kumplowi zajumali 32tys, jak zgubił bądź ukradli mu kartę bankomatową. Nakupili krypto i szukaj wiatru w polu. Fakt miał duże limity i nie logował się na konto a powiadomienia z banku przesuwał w bok i nie czytał, bo jak sam mówił go wkurzały.
W sumie sam nie wiem czy kupować, trochę czytam w tym temacie, bo kumplowi zajumali 32tys, jak zgubił bądź ukradli mu kartę bankomatową.


@runnerrunner: ale yubikey nie obroni cie, jezeli ktos ma fizyczne numery karty. wybierze sprzedawce bez 3d secure i wyprowadzi pieniadze. do tego jest inne zabezpieczenie - robisz chargeback, a jak nie chcesz zeby na ten czas byly zablokowane Twoje pieniadze, to korzystaj z karty kredytowej.