Wpis z mikrobloga

Bystre chłopaki z tagów dały mi w tym wpisie sporą porcję wiedzy, za ile można kupić działke i budować dom. Weźcie notesy bo idzie samo gęste:
- za 40 tys można wykończyć mieszkanie 70m2 (jedno wielkie xD)
- koszt działki budowlanej z przyłączami (!) oraz wybudowanie na niej domu z wykończeniem może się zmieścić w 340 000zł (chyba 40m2 w Międzybłociu Dolnym Kolonia Osiedle Wybudowanie, 20 km od najbliższego sklepu, przeprawa pontonami)
- ktoś parę lat temu kupił 3 działki za 300zł (!) za sztuke (już nawet nie wnikam czy pole, budowlane czy ROD)
- działkę można kupić za 30 tys (i jako przykład gość wkleja link do działki ROD)
- po co drzwi w mieszkaniu? (dosłownie gość tak napisał)

#nieruchomosci #finanse #mieszkanie #budownictwo #budowadomu #kredythipoteczny
  • 80
  • Odpowiedz
za 40 tys można wykończyć mieszkanie 70m2 (jedno wielkie xD)


@robert_blaszczykowski: Ja nie wiem, czy mi 40-50k mi starczy na 44m2 xD Metodą gospodarczą xD

Co do reszty to nawet nie komentuje, a temat po scrollowaniu odpuściłem, bo takie szambo, że mi z laptopa w domu zaczęło #!$%@?ć xD
  • Odpowiedz
@robert_blaszczykowski: za 40tys mozna wykonczyc mieszkanie jesli 40k to koszt wyposazenia a nie robocizny. Wykanczasz sam. Nie zaznaczyles tego wiec sie odp*rdol.

Nikt ci nie kaze sie do niczego przylaczac procz energii elektrycznej i tak za 340 postawisz dom tylko wez kalkulator w dlon nikt tutaj nie bedzie ci wstawial excela. Oraz domniemam ze ludzie ktorzy to pisali mieli na mysli surowy zamkniety.

Zacznij filtrowac dane a nie sie spuszczac nad
  • Odpowiedz
@controll:

Oraz domniemam ze ludzie ktorzy to pisali mieli na mysli surowy zamkniety.

Ale postawienie domu to postawienie domu do zamieszania a nie tylko żeby dach był
  • Odpowiedz
za 40tys mozna wykonczyc mieszkanie jesli 40k to koszt wyposazenia a nie robocizny.


Kawalerkę może wykończysz. We wpisie była mowa o 70m2.

Polowe mozesz zweryfikowac sam dzwoniac np. pytajac ile kosztuje zrobienie fundamentow w miescowosci X/Y.


@controll: uwierz mi, że wiem ile co kosztuje bo jedno mieszkanie wykończyłem a budową się mocno interesuje. Inaczej nie zamieszczalbym tu wpisów.

Oraz domniemam ze ludzie ktorzy to pisali mieli na mysli surowy zamkniety.


To
  • Odpowiedz
wystarczy zloty kibel za 39000zl i materac za 1000zl. Identyczny argument


@controll: idziesz w skrajności przez co dyskusja z tobą robi się bezsensowna. Co mi po stanie surowym zamkniętym? Wykończenie oznacza przynajmniej kuchnie, jedną łazienkę, mniej więcej salon i jeden pokój.
  • Odpowiedz
@robert_blaszczykowski: tak ale rownie dobrze moglibysmy toczyc jawlowa dyskusje o jakosci. Za 10k zrobisz kuchnie najtanszym wykonczeniem z IKEA za drugie tyle lazienke na najtanszej glazurze. Wiec ty sobie liczysz po katalogach online a ktos inny moze siedzi w budowlance i wie jak zrobic rzeczy po kosztach w stylu budowlanki hotelowej - czyt. jak zrobic tanio lazienke.
  • Odpowiedz
Wiec ty sobie liczysz po katalogach online a ktos inny moze siedzi w budowlance


@controll: jak zapytam ile kosztuje naprawa samochodu to powiesz mi że koszt to tylko części zamienne bo ktoś może być mechanikiem i samemu sobie naprawić? To apropo tego że nie sprecyzowałem czy w cenę wchodzi robocizna.

Dla mnie oczywistością jest, że przynajmniej do tej łazienki bierze się ekipę.

Nie ma opcji, że 70m mieszkanie wykończysz za 40k
  • Odpowiedz
łazienkę zleciłem ekipie


@robert_blaszczykowski: Ja pewnie będe się sam brał za łazienkę, bo ekipa teraz bierze około 8k i to jeśli masz tylko do równania ściany i kładzenie płytek.

jeśli najniższym kosztem i najniższa jakością to powinno wystarczyć.


@DrakkainenV: na kuchnię i stolarza już poszło 12k xD Sprzęty mamy, parkiety w całym mieszkaniu, które zostają. Zostaje łazienka do zrobienia, reszta pomieszczeń malowanie, równanie ścian, zrobienie elektryki [mamy elektryka po znajomości]
  • Odpowiedz
Za 10k zrobisz kuchnie najtanszym wykonczeniem z IKEA


@controll: I tu Cię zaskoczę, bo byliśmy na planowaniu w dwóch Ikeach i wleciał stolarz i kuchnie na wymiar. Musisz mieć bardzo foremną kuchnię, bo inaczej #!$%@?ą ci od #!$%@? blend między szafkami i okaże się, że prawie 20% kuchni masz niewykorzystane... Mało tego, jeszcze gdybyś chciał montaż Ikea, to ci się monterzy mogą na cokolwiek nie zgodzić i #!$%@? xD
  • Odpowiedz
@robert_blaszczykowski: #!$%@? glupoty, powiem wiecej, koszt wykonczenie zalezy na dodatek od miejscowosci. sam wykanczalem kuchnie i lazienke i jakos super drogie to nie bylo tylk otrzeba szukac normalnych cen a nie kur$a zlewy dla podekscytowanych fajnopolakow ktory jest drozszy o 1000zl, albo #!$%@? klamek ktore u chinczyka sa 2x tansze
  • Odpowiedz
Za 10k zrobisz kuchnie najtanszym wykonczeniem z IKEA


@controll: 10k to wydasz na samo AGD do kuchni. Powiesz, że można taniej - pewnie że tak, ale jak mam się #!$%@?ć na płytę indukcyjną przez kolejne 15 lat, to wolę dopłacić trochę i mieć normalne sterowanie i moc
  • Odpowiedz
@controll: ja moje mieszkanie z kuchnią wykonczylem za 45 tys. Ja szfagier i tata. A najdroższe byly dębowe podłogi ( ͡ ͜ʖ ͡). Materiały nie są tak drogie jak właśnie robocizna. To jest drugie tyle
  • Odpowiedz