Wpis z mikrobloga

Wczoraj byłem na większym spotkaniu rodzinnym i miałem sytuacje jak z mema ( ͡° ͜ʖ ͡°) Mój kuzyn rocznik 1991 rok temu wziął ślub i mieszkają we #wroclaw na #wynajem Oboje pracują on w #korposwiat ona jako dietetyczka. No i pewnym momencie na spotkaniu zagaduje do nich ciotka rocznik chyba 1960 z pytaniem czy już mają coś swojego czy dalej wynajmują. No to kuzyn mówi że nie bo teraz takie ceny itp Na co ciotka skwitowała że młodzi to teraz samych wymówek szukają i że ona w ich wieku to już z wujkiem Radkiem w swoim domu mieszkała xD #nieruchomosci #budowadomu #polskiedomy #pieniadze #kredythipoteczny
  • 116
@Joxek: mi znajomy starszy o 10 lat mówił niedawno, że teraz młodzi mają mega trudno, bo za 50 m mieszkanie w Warszawie albo w Krakowie to pewnie muszą dać nawet 350 tys. zł xD

Koleżanka z pracy kupiła mieszkanie 65 m 10 lat temu i spłaciła je z ratą jakieś 1600 zł. Dziś za to samo mieszkanie by miała ratę około 5 koła w tym parę stów kapitału a resztę odsetek
ciotka rocznik chyba 1960 z pytaniem czy już mają coś swojego czy dalej wynajmują.


@Joxek: miałem podobną rozmowę z pół roku temu - sąsiadka z podobnego rocznika pyta się mnie kiedy się zamierzam budować (zacząłem pracować od października). Ja takie XD ciekawe za co. A ona mi mówi że ona w tym wieku już mieszkała na swoim. Już nie chciałem babki z błędu wyprowadzać ale jej ojciec i teść byli jakimiś
@Joxek: Ciotka oczywiście ma racje, jeżeli dwójka osób w wieku 31-32 lat która ma dość niezłe wykształcenie (chłop pracuje w korpo i baba dietetyk) nie potrafi przez 8-9 lat pracy (od około 23 roku życia czyli końca studiów) odłożyć na wkład własny chociażby, to coś ewidentnie robią nie tak ze swoim życiem i swoimi finansami osobistymi. Sądzę że razem z pracy w korpo i jako dietetyk minimum razem muszą zarabiać 8-10