Wpis z mikrobloga

@ShowBiz @Dollcel
Szanse że nikt się tym nie zainteresuje są pewnie 99,99% jak nie mniejsze, aczkolwiek przy jakichś poważniejszych robotach mogą być nieco większe.
Sam pisałem prawdę w CV, aczkolwiek obecnie to raczej 3+ lat doświadczenia jest ważniejsze od wykształcenia
  • Odpowiedz
No no na magazynie wynajmą prywatnego detektywa ,żeby go sprawdził czy nie nakłamał w CV XD


@ShowBiz: Mam znacznie poważniejszą robotę niż magazyn i nikt nie sprawdzał.

@MamByleJakiNick Nikt nic nie sprawdza. Może jak chcesz być chirurgiem xD. Jak u prywaciarza robię - duża firma to niby zapytał, skłamałem i co - mam pod sobą połowę zakładu, stanowisko specjalistyczne. Ch to kogo interesuje ważne, że się sprawdzam.
  • Odpowiedz
Kłam w CV. Ja nakłamałem, możesz nawet łżeć, że masz maturę. Co myślisz, że ja się do podstawowego tak łatwo przyznam?


@Dollcel: Matura nie ma nic do poziomu wykształcenia. Podstawowe otrzymujesz po ukończeniu szkoły podstawowej. Jeżeli skończysz technikum, lub liceum, to nawet bez matury, jesteś posiadaczem wykształcenia średniego. Jeżeli ukończyłeś zawodówkę, to wówczas masz zasadnicze zawodowe. No chyba, że po szkole podstawowej rzuciłeś wszelką naukę - wtedy faktycznie masz jedynie podstawowe.
  • Odpowiedz
@Niski_Manlet: Co w Polsce komuna zrobiła z ludźmi. Szukam pracy. Szukają bez doświadczenia, mówię że nie mam ale nauczyłem się to robić. Typ jednak koniecznie chce CV, w którym wpiszę prace nie mające związku z tą. Jeszcze niech 10 etapów rozmów robią do każdej roboty bez doświadczenia, a ponoć brakuje pracowników. W Polsce potrzebna ustawa Wilczka i dziki kapitalizm na gwałt, żeby to społeczeństwo uzdrowić i pozbyć się Januszów biznesu.
  • Odpowiedz
@Niski_Manlet: jest na to kilka sposobów.
Ogolnie nie polecam kłamać w CV, ale imo to twoja jedyna szansa-
Wpisujesz:
wolontariat,
praca w startupie, który upadł,
praca typu robol w Holandii,
Opieka nad babcia chorą na Alzheimera
Biznes wujka / Własny biznes, który upadł,
Praca w gownorobocie typu dostawcą pizzy / kopanie rowów
Podpisane NDA - to akurat dla zaawansowanych xd
Generalnie wszystko co jest ciężko sprawdzić

Ofc jeśli to instytucja typu
  • Odpowiedz
Jedyną szkołę którą ukończyłem to podstawówka - ale nie mam świadectwa bo wywaliłem więc nie wiem czy mam podstawowe czy podst. niepełne.


@Dollcel: A no to się wszystko zgadza. I bardzo rzadko zdarza, przyznam szczerze. Gratulację ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@MamByleJakiNick: Pierwszy raz o czymś takim słyszę w ogóle.
Brzmi jak wyrok? Na szczęście nim nie jest. Osoby, które mogą pochwalić się wykształceniem wyższym, mogą doliczyć do swojego stażu 8 lat (a właściwie są one doliczane automatycznie).
Piękna kradzież podatków xD. Studenciaki zarabiają tak mało, że nie potrafią nadrobić 8 lat? ojjojo
  • Odpowiedz
po 7-8 latach dodatkowej nauki idzie do roboty, odprowadza większe podatki niż ty i jest bardziej perspektywiczny niż ty


@Goronco: W takim razie niech to udodowni zarobkami. Studenciaków często dupa boli, że gość po podstawówce jest w top 10% najlepiej zarabiających. Niech udodownią, że papier ma znaczenie.
  • Odpowiedz