Wpis z mikrobloga

Mirki, pijcie ze mną kompot.

Dostałem nową pracę. Udało mi się wynegocjować 11k na rękę (licząc wszystkie premie i ppk) w Warszawie.

Jak dotąd pracowałem w #telekomunikacja w państwówce za 5300 na rękę, co w moim wieku (36 lat...) w Warszawie jest niską wypłatą za 10 lat doświadczenia zawodowego.

Pracy szukałem 5 miesięcy (głównie przez pracuj.pl oraz strony internetowe firm z branży), wysłałem łącznie 31 CV, z czego nie dostałem żadnej odpowiedzi na 24 z nich. Dostałem informację zwrotną (negatywną) w przypadku kolejnych 4. Miałem 3 rozmowy, z czego na dwóch odrzucono mnie przez "zbyt wysokie" oczekiwania finansowe - i jedną zakończoną sukcesem.

Wiem, że moja pensja to śmiech na sali w porównaniu z #programista15k, ale naprawdę się cieszę, że się udało, w końcu to ponad 100% podwyżki netto + praca zdalnie 2 razy w tyg (obecnie mam w 100% stacjonarną). Do tego pracuj.pl podaje, że na tę ofertę aplikowało ">100 osób", co mnie dodatkowo buduje. W nowej pracy są jeszcze wyższe stanowiska do osiągnięcia, więc może przed czterdziestką będzie te mityczne 15k poza IT? :)

Świętuję!

#praca #pracait #chwalesie
  • 108
@Yuri_Yslin: no spoko ze nie reprezentujesz tego portalu z ogłoszeniami o prace, ale chyba za to reprezentujesz biedę umysłową ze założyłeś konto na portalu ze śmiesznymi obrazkami w takim wieku żeby sie pochwalić ze dostałeś prace XD znajomych czy tam rodziny nie masz czy jak?
@Mentalist: Miałem do 5 kV, ale nie były mi potrzebne, więc straciły ważność.

@Doment IMHO powinieneś zmienić jak najszybciej, rynek wysoko wycenia Twoje zdolności przecież

@Patryk4 Jasne, że tak. Niski próg wejścia masz w państwówce właśnie, jak trafisz na kompetentnych ludzi i pójdziesz w duże projekty to raz dwa pojawi się wiedza, znajomości też (rynkowe), za nimi pójdzie renoma i jakiś wykonawca Cię podkupi. A potem już z górki. Ale niestety
zacznijmy od tego, ze bedziesz zarabiac 12,5-13k brutto a nie 11k netto. A to oznacza, ze w przyszlym grudniu nie zarobisz nawet 7k netto


A wszelkiego rodzaju bonusy, moze beda, moze nie.Bo zapewne ani w umowie, ani w regulaminie wynagradzania nie masz ich zagwarantowanych w konkretnej wysokosci. I nie maja znaczenia zadne zapewnienia ktore byly ci obiecywane :)


@sylwek2k: Ja akurat idę do molocha, w którym przyjęto, że zamiast uznaniowych/motywacyjnych premii
@Morus123: Na B2B to Cię traktują tam jak partnera biznesowego i nie dostajesz żadnej z dwóch premii. A ja nie mam aż tak dużej siły przebicia, by wynegocjować znacznie wyższą kwotę B2B (taką, aby pokryła utratę premii). Na UoP wychodzi odrobinę lepiej z tą premią + benefity i prawa pracownicze + nie marnujesz lat "małego zusu" na firmę, w której nic to nie daje + nie musisz płacić księgowej.
@Yuri_Yslin: Aaa rozumiem, no to faktycznie, ponieważ przy montażu różnego rodzaju systemów które wykonuję to nie jest klikanie w kąkuter tylko trzeba się jednak nagimnastykować, no ale ja lubię ????