Wpis z mikrobloga

Przez te płatności odroczone typu PayPo i Allegro Pay zupełnie nieświadoma po roku dwóch użytkowania wpadłam w kilka tysięcy długu... Na szczęście obecnie mam już wszystko pod kontrolą jest git. Masakra bo nawet nie wiedziałam że to się dzieje. Już pospłacałam wszystko prawie, zostało mi może z 900zł za 2 miesiące do spłaty więc szczegół... Ale totalnie nie byłam świadoma jak to wpływa na płynność moich finansów. Poza tym nie wyraziłam tych nowych zgód związanych ze zmianami w prawie, że by korzystać z np. PayPo muszę zaakceptować weryfikowanie zdolności kredytowej, więc od jakiegoś czasu nie korzystam z tego i wam też radzę się nie bawić w kredyty pożyczki jak ktoś nie ma głowy do finansów.

To działa tak że myślę "oooo jaka fajna torebka za 800zł, spokojnie sobie przez 4 miesiące po 200zl spłacę". I tak #!$%@? kolejne dwie trzy rzeczy, do tego jakieś ciuchy na Allegro i robi się w sumie 1200zł raty co miesiąc, a swoje zachcianki mam i jak wynikają dodatkowe koszty, jakieś OC auta 1100zł albo z zaskoczenia nadchodzą skumulowane rachunki to nagle się okazuje że robi się cienko... Także ja zmieniam podejście i zaczynam dbać o finanse, mimo że mam duuużą poduszkę bezpieczeństwa (tyle że w nieruchomościach) to bieżące koszty potraktowałam lekceważąco, no i dało mi to dużo nauki na przyszłość. I przekonanie że muszę dużo więcej zarabiać bo lubię kupować:)

#finanse #allegro #przemyslenia #kredyt #biznes #ekonomia #pieniadze
AIicja - Przez te płatności odroczone typu PayPo i Allegro Pay zupełnie nieświadoma p...

źródło: 22

Pobierz
  • 129
dostalam dwa mieszkania w spadku jedno po rodzicach (w miescie ~400k) jak sie rozwiedli


@AIicja: Tak sobie myślę "taka świnka rozrzutniczka z pewnością sama nie zarobiła na te nieruchomości". Moja przenikliwość staje się stuprocentowa.
@przegryw_z_piwnicy: Ale wisze, ze ty to musisz splacic nawet jak towar nie jest okej, bo to pozyczasz od banku, a nie sprzedawcy? xD Nie wspominajac juz nawet, ze za kazdym razem sprawdza ci zdolnosc kredytowa i zostawia slad.

Tez powinienes sie leczyc xD
o 10 października możesz zwiększyć limit do 7000 zł ( ͡º ͜ʖ͡º)


@mkorsov: jak zwiększyć ten limit? Szukam i nie widzę u siebie, a chętnie bym sobie go zwiększył, bo przy poziomie inflacji to głupota nie korzystać z odroczonych płatności, nawet gdy ma się gotówkę na zakup
@AIicja mam to samo, koło dwóch tysięcy za rower miesięcznie i mnie to irytuje że muszę o tym pamiętać. Kupowałem teraz telefon i powiedziałem sobie, że tylko gotówką, chyba że coś jest turbo drogie.
@AIicja: Kupuję regularnie na ratach 0% w AllegroPay, Klarna, czy PayPo na różne kwoty i wszystko jest OK. Perfumy, buty, sprzęt górski, opony, zanim przyjdzie powiadomienie o nadchodzącej płatności, to już wiem, czy będę zwracać/reklamować towar, czy nie.

To jest świetne narzędzie, żeby nie mrozić swojej gotówki nie będąc pewnym, czy produkt się sprawdzi.

Kupowanie bardzo drogich rzeczy tylko dlatego, że może je łatwo dostać na raty, zapominając o realiach swoich
zupełnie nieświadoma po roku dwóch użytkowania wpadłam w kilka tysięcy długu.


@AIicja: to tak ma działać, tak zaprojektowany jest system. W USA wszyscy mają karrty kredytowe i długi, a banki zacierają ręce ile to im nie wpadnie odsetek. Nie kupować nic na kredyt, jedyna metoda na te gnidy.
@AIicja no niestety tak to działa. Jeżeli nie stać mnie na coś, to odkładam pieniądze i kupię za miesiąc lub dwa. Nie stać mnie lub nie mam gotówki by to kupić to nie kupuje. Polecam taki sposób patrzenia, a nie kupowanie z myślą, że teraz nie mam pieniędzy, ale po wypłacie jak wpadnie trochę grosza to spłacę. Taka okazja jak teraz się nie powtórzy!
Przez te płatności odroczone typu PayPo i Allegro Pay zupełnie nieświadoma po roku dwóch użytkowania wpadłam w kilka tysięcy długu...


@AIicja Czekaj, kupując coś z odroczoną płatnością lub na raty nie byłaś świadoma że będziesz musiała zapłacić później lub spłacać raty?

W sjp jest słowo określające ten stan i brzmi "debilizm". No niestety ale Ty jesteś najzwyczajniej tępa, to nie obraża. Masz po prostu niski iloraz inteligencji.
@AIicja: Przede wszystkim super, że odważyłaś się o tym napisać na Wykopie. Jak widać po komentarzach, tutaj wszyscy mają wszystko pod kontrolą oczywiście włącznie z finansami.

Niestety tak jak napisałeś, wiele osób wpada w spiralę zadłużenia i nie każdy jest wstanie w odpowiednim czasie się ogarnąć tak jak Ty.

W ogóle zauważyłem, że ostatnio z racji tego że chwilówki są mocno obwarowane prawem, na rynku jest teraz wysyp tego rodzaju płatności
teraz już weź się zamknij,


@Cadfael: Powtórzę, bo coraz słabiej ci idzie czytanie. Nie rozmawiasz z mamą, ani koleżanką, ani swoim wyimaginowanym chłopakiem.

zanim doprowadzę cię do płaczu


Bardzo byś chciała móc to zrobić. Mogłabyś chociaż na chwilę zgasić swoje kompleksy, frustracje i poczuć się od kogoś lepszą