Wpis z mikrobloga

Przez te płatności odroczone typu PayPo i Allegro Pay zupełnie nieświadoma po roku dwóch użytkowania wpadłam w kilka tysięcy długu... Na szczęście obecnie mam już wszystko pod kontrolą jest git. Masakra bo nawet nie wiedziałam że to się dzieje. Już pospłacałam wszystko prawie, zostało mi może z 900zł za 2 miesiące do spłaty więc szczegół... Ale totalnie nie byłam świadoma jak to wpływa na płynność moich finansów. Poza tym nie wyraziłam tych nowych zgód związanych ze zmianami w prawie, że by korzystać z np. PayPo muszę zaakceptować weryfikowanie zdolności kredytowej, więc od jakiegoś czasu nie korzystam z tego i wam też radzę się nie bawić w kredyty pożyczki jak ktoś nie ma głowy do finansów.

To działa tak że myślę "oooo jaka fajna torebka za 800zł, spokojnie sobie przez 4 miesiące po 200zl spłacę". I tak #!$%@? kolejne dwie trzy rzeczy, do tego jakieś ciuchy na Allegro i robi się w sumie 1200zł raty co miesiąc, a swoje zachcianki mam i jak wynikają dodatkowe koszty, jakieś OC auta 1100zł albo z zaskoczenia nadchodzą skumulowane rachunki to nagle się okazuje że robi się cienko... Także ja zmieniam podejście i zaczynam dbać o finanse, mimo że mam duuużą poduszkę bezpieczeństwa (tyle że w nieruchomościach) to bieżące koszty potraktowałam lekceważąco, no i dało mi to dużo nauki na przyszłość. I przekonanie że muszę dużo więcej zarabiać bo lubię kupować:)

#finanse #allegro #przemyslenia #kredyt #biznes #ekonomia #pieniadze
AIicja - Przez te płatności odroczone typu PayPo i Allegro Pay zupełnie nieświadoma p...

źródło: 22

Pobierz
  • 129
@seraph88 To jest bait, bo obecnie banki czy takie Allegro, paypo wysyła SMS, mail o zawarciu umowy, mailem bądź na apce przypomnienie o terminie spłaty, paypo wysyła maila. No a potem chowasz się pod kamieniem i gdy kłopot to pikaczu face.
A jak są wątpliwości to czytasz jeszcze regulamin umowy co do kar i odsetek. Ale ale lepiej pikaczu fejs i Jaworowicz.
@AIicja czytam te komentarze i nie wierzę dzielisz się swoją refleksja ale większość osób piszących używa tego jako katapultę aby pokazać jacy to oni są zaradni zdyscyplinowani itd Dzięki za Twoj wpis mogę się podzielić swoim doświadczeniem z kontem z dodatkowym limitem 16k który był cały czas widoczny jako dostępne środki pomimo że wiedziałem że to jest limit i tak zawsze wydawałem prawie całość swoich środków bo jednak podświadomość widizla ten zapas.
@AIicja: odpowiedz na to jest prosta: ZDELEGALIZOWAĆ. A tak na serio to lepiej idź do jakiegoś specjalisty jeśli masz takie problemy, lub naucz się planować wydatki. Ja korzystam z takich płatności dość często i ANI RAZU nie wpadłem w długi, wszystko spłacałem w terminie. Dla zapominalskich są wysyłane przypomnienia przed końcem płatności - nie rozumiem jak średnio ogarnięty człowiek jest w stanie coś takiego przegapić. A potem olaboga CZEBA płacić, ja
Korzystam z paypo i serio nie mam takich problemów jak Ty. Pokazałaś płatności z bardzo złej strony i tylko na na Ciebie i to Ty masz problem z tym.


@120_Dni_Sodomy: ngidy nie korzystałem, ale schemat jest chyba prosty? kupuje TV za 1000zł z pomocą paypo - muszę spłacić całość w ciągu 30 dni, tak? Czyli np 11-go dnia miesiąca (po wypłacie) wpłacam 500, a po kolejnej wypłacie (11-go dnia następnego miesiąca)
@AIicja pamiętaj też, że poduszka bezpieczeństwa w samych nieruchomościach to pułapka. Jak będziesz pilnie potrzebować pieniędzy a będziesz miała problem ze sprzedażą nieruchomości to możesz wiele stracić. Weź pomyśl sobie o zakupie fizycznego złota albo chociaż obligacje xD
  • 0
@AIicja Czyli krótko mówiąc brałaś rzeczy na raty, jednocześnie nie patrząc na to, czy to na to stać (bo to przecież raty)? Acha...
@AIicja: W PayPo dbamy o to, żeby Klienci dokonywali zakupów świadomie i rozsądnie, dlatego ograniczamy limit, oraz przy zbyt dużej ilości zakupów- sugerujemy wcześniejszą spłatę, aby kupić coś jeszcze. Możemy również obniżyc limot na życzenie Klienta :) Nie rezygnuj z nas <3 :)
@AIicja: Haha, witam w klubie. Jestem w trakcie spłacania takich kredycikow, tylko u mnie się uzbierało 20k w szczytowym momencie. Ostatnio spłaciłem wszystko z Revoluta i AllegroPay, został jeszcze kredyt na gruza. Wiem że już nigdy więcej nie biorę żadnych odroczonych płatności ani kredytów konsumpcyjnych. To spirala bez dna.
ale dobrze widac, ze tak naprawde tu chodzi o wpedzanie ludzi w dlugi


@yhbgrobdoivbvwamsv: I rolowanie długów długami ( ͡° ͜ʖ ͡°) Masa osób bez zdolności kredytowej w ten sposób wpada w spiralę chwilówek, które mają giga oprocentowanie. Mimo wszystko chcą spłacać długi, lecz nie wiedzą jak, bo sądzą (bez sprawdzania), że w normalnym banku nie dostaną kredytu. A to idziesz do banku, konsolidujesz wszystkie długi i