Wpis z mikrobloga

Przez te płatności odroczone typu PayPo i Allegro Pay zupełnie nieświadoma po roku dwóch użytkowania wpadłam w kilka tysięcy długu... Na szczęście obecnie mam już wszystko pod kontrolą jest git. Masakra bo nawet nie wiedziałam że to się dzieje. Już pospłacałam wszystko prawie, zostało mi może z 900zł za 2 miesiące do spłaty więc szczegół... Ale totalnie nie byłam świadoma jak to wpływa na płynność moich finansów. Poza tym nie wyraziłam tych nowych zgód związanych ze zmianami w prawie, że by korzystać z np. PayPo muszę zaakceptować weryfikowanie zdolności kredytowej, więc od jakiegoś czasu nie korzystam z tego i wam też radzę się nie bawić w kredyty pożyczki jak ktoś nie ma głowy do finansów.

To działa tak że myślę "oooo jaka fajna torebka za 800zł, spokojnie sobie przez 4 miesiące po 200zl spłacę". I tak #!$%@? kolejne dwie trzy rzeczy, do tego jakieś ciuchy na Allegro i robi się w sumie 1200zł raty co miesiąc, a swoje zachcianki mam i jak wynikają dodatkowe koszty, jakieś OC auta 1100zł albo z zaskoczenia nadchodzą skumulowane rachunki to nagle się okazuje że robi się cienko... Także ja zmieniam podejście i zaczynam dbać o finanse, mimo że mam duuużą poduszkę bezpieczeństwa (tyle że w nieruchomościach) to bieżące koszty potraktowałam lekceważąco, no i dało mi to dużo nauki na przyszłość. I przekonanie że muszę dużo więcej zarabiać bo lubię kupować:)

#finanse #allegro #przemyslenia #kredyt #biznes #ekonomia #pieniadze
AIicja - Przez te płatności odroczone typu PayPo i Allegro Pay zupełnie nieświadoma p...

źródło: 22

Pobierz
  • 129
  • Odpowiedz
Nie rozmawiasz z mamą, ani koleżanką, ani swoim wyimaginowanym chłopakiem.


@BombaskaEskadraLotnicza: wiem, rozmawiam z przychlastem z neta, wiem, że słowo pisane cię przerasta, ale nie wiem czego w "zamknij mordę" nie rozumiesz

Mogłabyś chociaż na chwilę zgasić swoje kompleksy, frustracje i poczuć się od kogoś lepszą


jakbym chciała leczyć kompleksy w internecie na jakichś prawiczkach to i tak wybrałam kogoś sprawniejszego umysłowo
  • Odpowiedz
@AIicja: To normalna pożyczka, tylko może inaczej ubrana bo zamiast kasy dostaje się przedmiot (no i przy niektórych sklepach jest zerowe oprocenotwanie, więc wtedy po prostu odracza się płatność). Niezależnie czy to jest w takiej formie czy w formie pieniężnej każdy może wpaść w spirale jak ktoś ma do tego predyspozycje. Ja tak wpadłem z gotówką i do tej pory spłacam w sumie ehh... Ale pewnego czasu było naprawdę źle... Nie
  • Odpowiedz
wiem, rozmawiam z przychlastem z neta


@Cadfael: kto przezywa, sam się tak nazywa

wiem, że słowo pisane cię przerasta,


wykazałem prosty błąd w twoim rozumowaniu i ocenie tego screena.... więc kogo tu przerosło?

ale nie wiem czego w "zamknij mordę" nie rozumiesz


nikt nie ma "mordy" bo ty tak napisałaś, ani nikt jej nie będzie "zamykał" bo ty tak napisałaś

rozumiesz?

jakbym chciała leczyć kompleksy w internecie na jakichś prawiczkach to
  • Odpowiedz
wykazałem prosty błąd w twoim rozumowaniu


@BombaskaEskadraLotnicza: no właśnie gówno wykazałeś, bo gówno zrozumiałeś.

rozumiesz?


tak, przepraszam ()


ale skąd ty masz informacje o moim życiu intymnym?


z twojego błebłania

miałaś też sprawić żebym się popłakał. długo mam czekać?


jak się nie możesz doczekać to #!$%@? baranka o ścianę, popłaczesz sobie.
  • Odpowiedz
jak się nie możesz doczekać to #!$%@? baranka o ścianę, popłaczesz sobie.


@Cadfael: ale ty zdajesz sobie sprawę jaki prymitywizm od ciebie wali? jak nie masz więcej niż 15 lat to lepiej pokaż rodzicom co wypisujesz w internecie.

no właśnie gówno wykazałeś, bo gówno zrozumiałeś.


to się nazywa myślenie życzeniowe.
  • Odpowiedz
To działa tak że myślę "oooo jaka fajna torebka za 800zł, spokojnie sobie przez 4 miesiące po 200zl spłacę". I tak #!$%@? kolejne dwie trzy rzeczy, do tego jakieś ciuchy na Allegro i robi się w sumie 1200zł


@AIicja: ale Ty myślałaś co dokładnie? Że po kolei bedziesz spłacać czy co?
  • Odpowiedz
@AIicja To trochę jak nałogi, spróbujesz raz, drugi trzeci i kończysz np pijąc codziennie alkohol.
Świetna rada i ostrzeżenie od Ciebie, ale niestety nie nadaje się na portal ze śmiesznymi obrazkami... już mirki zdążyły się wyżyć ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
jakieś OC auta 1100zł


@AIicja: W tym całym baicie martwi mnie to, że jeżeli jednak nie jest to zarzutka to jeździ sobie taki nie roztropek po drodze xD
  • Odpowiedz