Wpis z mikrobloga

Jaka kara będzie odpowiednia dla dziecka 7 lat które się okazuje od jakiegoś czasu przepisywało pracę domową od kogoś? Często zostają półtora godziny w szkole i w tym czasie odrabiają lekcje żeby już w domu mieć luz, ale widzę po ocenach że coś tu nie gra i jak zapytałem to przyznała się ze odpisuje.
#dzieci #wychowanie #rodzicielstwo #logikadzieci
  • 98
  • Odpowiedz
@GenLufa: połamanie palców albo przypalanie węglem.

A tak na serio to dziecko powinno zrozumieć dlaczego tego nie powinno robić wiec nie jestem pewien czy zwykła kara zadziała.
  • Odpowiedz
  • 84
@GenLufa: zacznij od pytania czy w ogóle rozumie te zadania. Skoro spisuje to albo nie umie albo leniwa. Jak nie rozumie to trzeba pomóc.
A za oszukiwanie to albo niech je robi od nowa, albo zadaj pracę społeczne
  • Odpowiedz
  • 1
@moll: pracę społeczne dobrze brzmią. Teraz liście będą to wysprząta podwórko. ( i to teraz zanim wszystkie liście spadną żeby potem musiała powtórzyć xd
  • Odpowiedz
@GenLufa: Ja bym się upewnił ze rozumie ten materiał w stopieniu dostatecznym, jeśli tak to luz niech odpisuje od kolegów czy koleżanek, trzeba sobie w życiu radzić
  • Odpowiedz
@GenLufa: no widzisz xD

Ale i tak zapytaj czy rozumie, a jak nie - trzeba bombelkowi pomóc. Niech na świetlicy robi to co potrafi tylko, będzoesz widział w jakim stopniu opanowuje materiał
  • Odpowiedz
  • 0
@crazykokos: a moja sąsiadka jest prawnikiem.
Pewnie jesteś taką nauczycielką z kijem co wszystko wie najlepiej bo jest po UWUU
zapominasz o tym że życie,wychowanie nie przebiega według podrecznika tylko na bieżąco trzeba reagować na różne rzeczy xd
No ale tego widocznie cie nie nauczyli.
  • Odpowiedz
  • 0
@moll: no ja nie wiem, mogła poprosić o pomoc. Widocznie nie chce się męczyć w ogóle bo jak czasem pytala o cos to ja nie rozwiązuje za nią zadań tylko patrzę jak robi i tam gdzie nie wie to dopiero pomagam. A tu widocznie leci po najniższej linii parkanu.
  • Odpowiedz
  • 1
@crazykokos: dajesz znakomite świadectwo jak sam wychowujesz.
Obrażasz kogoś za odmienne podejście niż twoje które uważasz za jedynie słuszne.
Z pewnością dziecko już odziedziczyło to po tobie, nie potrafisz tego ukryć i przekazujesz to na barki dziecka... robisz mu tym krzywdę, pewnie nie jest zbyt lubiane w szkole gdzie różne dzieci mają różne zainteresowania.
Pewnie jak widzi kogoś z mangą to wrzeszczy: a mój mama/tata mówi na takich prymitywy! Ty mangozj%%ebie!
  • Odpowiedz