Wpis z mikrobloga

Syn lat 5 od kilku dni dopytuje o śmierć, gada o jakichś chmurkach i przechodzeniu na drugą stronę. Nie wiem skąd ten temat wyczarował, nie zapisałem gówniarza na religię do przedszkola, ale zdaje się, że młody się skapnął wyjątkowo szybko, że świat w którym żyje to gigantyczne hospicjum ze świeżym powietrzem.

#dzieci #filozofia
  • 71
  • Odpowiedz
@crazykokos: wiesz, słyszałem o tych erach Wodnika i Ryb, o dzieciach Indygo również. I o trzecim oku, o planecie Nibiru i tak dalej też. Nie traktuj proszę mojego komentarza jako szyderstwo, bo fajnie tu wszystko argumentujesz, ale gdyby tak się zastanowić, to ta argumentacja leży już u samych podstaw.

Autorytetom wierzymy zawsze i zawsze je podważamy. Już starożytni utyskiwali na młodzież i wspominali, że "kiedyś to było".

Prezentujesz diagram znany z
  • Odpowiedz
@czuczer: To nawet nie był sarkazm czy jakaś niechęć - po prostu obserwacja tego jak temat postrzega czterolatka która nie słyszała wcześniej o Bogu w domu. A nie słyszała, bo jako agnostyk nie mam pojęcia jak o tym rozmawiać na tym etapie.
  • Odpowiedz
@disinherited: Może komuś w przedszkolu ktoś umarł i teraz o tym opowiada. Dzieci w tym wieku wiedzą i rozumieją już znacznie więcej niż się rodzicom wydaje.
  • Odpowiedz
@Majku_ tak jak napisałam. tylko ma ziemi mamy wolna wole. w innych wymiarach nie mamy ego, złości itp. i jesteśmy posłuszni. wiec nikt się nie niecierpliwi w kolejce. dodatkowo, jeśli np. podczas dżumy czy innej epidemii na innej szerokości geograficznej sporo osób popełniło samobójstwo to odrodzić mogli się dopiero podczas kolejnej pandemii i przeżyć ja bez odbierania sobie życia.
temat jest złożony, ale jak najbardziej wszystko, dosłownie wszystko da się wyjaśnić (
  • Odpowiedz
jeśli chodzi o dzieci i pedagogikę to studiowałam 13-10 lat temu

jest o tym nawet na pedagogice


@crazykokos: Daj namiar na uczelnie, zapytam ich na ten temat, a jak powiedzą że bzdury to przekieruje ich do ich dumnej absolwentki xD.
  • Odpowiedz
@crazykokos czyli jeśli wychowywać dziecko bez kontaktów społecznych, to będzie pamiętać swoje wcielenia dłużej niż do 6. r.ż.? XD doczytaj też drugi raz albo w innym źródle co to jest myślenie magiczne i gdzie się stosuje ten termin
  • Odpowiedz
@disinherited: normalny temat, wszędzie przewija się kwestia śmierci, ktoś lub coś umiera choćby mucha której przywalił laczkiem. Potem łączy kropki że i on i rodzice i inni mogą umrzeć wystarczy odpowiednio duży laczek. Potem rozmawia z innymi dziećmi którym rodzice tłumacza to wg swoich przekonań.
Od ciebie zależy czy jak mu to przedstawisz i czy będzie miał lęk czy nie. Nawet jak będzie miał - to normalne tak samo jak się
  • Odpowiedz
@crazykokos: ale twój wywód nadal nie przynosi odpowiedzi na moje pytania ¯\(ツ)/¯

Dobrze, niech sobie te dusze czekają w kolejce, ale powtarzam - prawie wszystkie z dziś żyjących są tu pierwszy raz. I cała istota reinkarnacji idzie się paść.

Oczywiście nie musisz mnie przekonywać, ale odpowiadasz chętnie i rzeczowo, więc podpytuję :)

Postać hrabiego de Saint-Germain znam, ale co można powiedzieć więcej poza ciekawymi, choć niemożliwymi do zweryfikowania plotkami? Bardzo ciekawa
  • Odpowiedz
@Majku_ wiara katolicka wymyślona przez żydów. z tymi wiarami i religiami tez trzeba ostrożnie. nie są do niczego potrzebne. boga masz w sobie a nie w kosciele. a wszelkie sakramenty blokują ci myślenie abstrakcyjne
  • Odpowiedz
@czuczer: przecież to typowy wykopek. Teraz tylko opowiedzieć gówniakowi, że jezusek nie istnieje, że jak padnie, to do piachu i elo można dalej oglądać pedofili z youtube.
  • Odpowiedz
@crazykokos: Oczywiście że z wiarami i religiami trzeba ostrożnie. Że nie są do niczego potrzebne? To śmiałe, ale płytkie stwierdzenie, bo temat jest złożony.
Nie zmienia to faktu, że dalej omijasz temat i nie odpowiadasz na moje pytania. Czuję, że więcej się nie dowiem ¯\(ツ)/¯
  • Odpowiedz
@czuczer: Dzięki, sprawdzę temat. Ogólnie Janiszewskiego polecasz? Bo widzę, że lokalna biblioteka ma więcej jego książek dot. rozmawiania o różnych trudnych tematach. Po rozmowie na temat wojen i ryzyka kolejnego rozbioru Polski, następnym razem wolałbym być przygotowany :)
  • Odpowiedz
@disinherited: Mi odkąd tylko pamiętam zawsze towarzyszyła myśl "nie chciałem się urodzić" i miałem ten syndrom "starej duszy", coś w tych wszystkich reinkarnacjach i innych wierzeniach może jednak jest
  • Odpowiedz