Wpis z mikrobloga

@Coffeepls jeśli masz jakiś towar w naprawdę niskiej cenie, albo już pasz sklep i chcesz tylko dołożyć kanał sprzedaży, to może warto.
Jeśli chcesz rozkręcać od zera, nie masz o tym pojęcia, albo co gorsza wydaje ci się, że to proste, niewiele trzeba robić a zamowieniabsame wskakują to lepiej tego nie zaczynaj, bo to kasa za mała żeby dziś coś z tego rozhulać
@kubako na ogół prowadzę punkt handlowy w sezonie i mam dostęp do lokalnych hurtowni i osób co ściągają towar z chin, z tym że to bardziej zabawki są. Internetowego nic nie mam choć kiedyś prowadziłem allegro ale teraz widzę że trzeba mieć działalność na start żeby sprzedawać na tym głównym
@salcefrytki oczywiście, że nie. Ale kwota wolna od podatku chroni trochę przed tym by chociaż zobaczyć czy byłby jakikolwiek popyt a tak ciężko nawet spróbować. Z drugiej strony u mnie już przychód przekroczył sporą barierę w sezonie i teraz za zus wychodzi ponad 1000 zł więc iść w ciemno to mogą być same straty, w dodatku kasa fiskalna mnie obowiązuje
@Coffeepls: mam doświadczenie w sprzedaży na allegro dla kogoś, kto miał hurtownie stacjonarnie. Sprzedaż na początku miałbyś marną bo większość ludzi kupuje ze Smartem. Smart wejdzie ci po trzech miesiącach sprzedaży jeśli spełnisz pewne warunku - nie będę pisał jakie bo w ciągu 2 lat mogło się to zmienić. Potem, żeby w twoje aukcje ludzie wchodzili musisz trochę inwestować w reklamy allegro, żeby twoje oferty pojawiały się w wyszukiwarce google, no
@Coffeepls: bawić się można w różne rzeczy ale w ecom i ogarnięcie wysyłek itd to już nie jest tak łatwo. Duże koszta, stres i ryzyko. Trzeba miec ogarnięty plan, kanały, dystrybucję. Daj znać pw dokładniej, spróbuję dopomóc
@Coffeepls: na Twoim miejscu otworzyłbym arkusz i zrobiłbym listę wszystkich kompetencji, które będą Ci potrzebne w ciągu najbliższych miesięcy. Potrzebujesz tak naprawdę listę kompetencji, działań, aktywności, które będą potrzebne, aby Twój e-commerce osiągnął planowany poziom. To wszystko, co znajdzie się na Twojej liście oznacz według tego, kto będzie się tym zajmować. Czyli oznacz, co zrobisz sam, co zlecisz, do czego kogoś zatrudnisz.

Listę musisz zweryfikować — czy jest kompletna. To najlepiej