Wpis z mikrobloga

#takaprawda #pieniadze #nieruchomosci
Dostac mieszkanie na start to najwieksze ułatwienie w doroslosc. Zamiast 2-3k miesiecznie do wlasciciela mieszkania albo banku to na wlasne wydatki (odejmujac czynsz i rachunki) no i zeby dogonic taka osobe to inny ktory ma kredyt/ najem musi zarabiac wlasnie te kilka tysiecy wiecej.
  • 76
  • Odpowiedz
@Tiab: to prawda, ja mogę nawet za minimalną robić, a żyję na wyższym poziomie niż korposzczurki, a tak się składa, że zarabiam (o ile pracuję xD ) i tak więcej od nich, a to dlatego, że narobiłem sobie kursów i szkoleń za kasę, którą bym wydawał na najem xD Ale na pocieszenie dodam, że mam krzywy ryj i 170, więc i tak jestem przegrywem
  • Odpowiedz
  • 632
@Tiab Zapomniałaś dodać, że to przede wszystkim ogromny komfort psychiczny, brak ciśnienia, że jak coś nie wyjdzie, to nie masz na czynsz czy na ratę kredytu, więc możesz stracić lokum. Brak sznura w postaci kredytu, większą niezależność i swoboda, możliwość szybszej nauki bycia dorosłym i odpowiedzialnym, czy budowanie relacji z partnerem. To po prostu ogromna przewaga i ułatwienie. Niestety wiele osób, które tak miało nie rozumie tego, albo świadomie nie chce tego
  • Odpowiedz
@Tiab: Ziomek dostal od rodzicow mieszkanie 3 pokojowe w bardzo komfortowej lokalizacji Wroclawia majac 25 lat. To bylo dobre 10 lat temu ( ͡° ͜ʖ ͡°) Niedawno kupil kolejne bo zarabia duzo i nie ma co robic z kasa. Ja do 27r zycia wynajmowalem. Na fejsie widze go czesto na wakacjach wcale nie tanich miejscach.
  • Odpowiedz
@Tiab: zależy też jakie mieszkanie bo jak dostaniesz ruderę nie do życia, w którą trzeba wpakować ponad 150k żeby to jakkolwiek wyglądało i w słabej lokalizacji to już chyba lepiej to sprzedać w #!$%@? niż użerać się z remontem przez rok tego wszystkiego bo szkoda też tracić nerwy i pieniądze na generalkę mieszkania, która podniesie ogólną wartość z 50-60k
  • Odpowiedz
@Tiab: Mam mieszkanie i potwierdzam. Ciągle słyszę jakieś #!$%@?, że ludzie zarabiają 7k i im mało, gdzie ze swoim mieszkaniem jak byłem młody to przy 4 netto nie wiedziałem na co jeszcze hajs #!$%@?ć przelewając 1k miesięcznie na oszczędnościowe xD
  • Odpowiedz
@Tiab: Dokładnie, własne mieszkanie to ogromny boost w życiu, ale niestety nie każdy rodzic ma, żeby dać, a co najgorsze nie każdy chce nawet jak ma…
  • Odpowiedz
@Tiab no ja to zakumalem już na studiach. Robiąc w gównopracy będąc ze wsi robiłem od pierwszego do pierwszego, gdy tymczasem moi koledzy z tak samo biedackich rodzin ale z miasta mieli wieczne bajlando
  • Odpowiedz
@Tiab: to prawda, jakby się tej kuli u nogi kamieniczka pazernego żerującego na cudzym nieszczeeciu prywaciarza zaywbanego pozbyć to żyłoby jak w raju, a tak to trza się męczyć, nawet cyrograf można podpisać i rodzinę udawać, strata połowy budżetu jest nie do przełknięcia dla każdego człowieka z godnością, wolę mieszkac w beczce lub z pijanymi starymi do końca życia niż się tak ponizyc
  • Odpowiedz
@reseted: W ogóle niektórzy nie ogarniają jakie maja ułatwienie. Mialem na studiach typiare, co dostała od matki mieszkanie, matka jej wysyłała co miesiąc 5k "na życie". Ona wszystko #!$%@?ła. Strasznie mnie wkurzało jak się mądrzyła, że jak to my nie chcemy się złożyć na taksę przecież to "pare groszy". A każdy z nas po 19 lat, jakieś wynajmowane pokoje, weekendowa robota + studia xD
  • Odpowiedz
  • 28
@Chris_Karczynski kto powiedział, że kogokolwiek cokolwiek boli? Stwierdzamy fakty, że takie osoby mają o wiele łatwiejszy start w życie. Jedynie o co można mieć w tym aspekcie "ból", jeśli chcesz się go doszukiwać, to fakt, że niekiedy rozmawiając z takimi osobami, zdają się przejawiać brak refleksji i pomijać fakt, że to mieszkanie jest game changerem. W skrócie, bywają oderwani od rzeczywistości. Poza tym chcesz czy nie, to raczej każdy z nas dąży
  • Odpowiedz
jakie kursy dają kasę?


@Wampir_Wodny: sam kurs oczywiście nie daje kasy, ale jak robisz takie, po których jest egzamin i zdobywasz uprawienia, to już potem łatwiej o lepsze zarobki. Przykład to te UDTowskie czy klasycznie prawo jazdy na ciężarówki. Potem zagłębiasz się w temat o okazuje się, że na niektóre bardzo mało popularne urządzenia też wymagane są uprawnienia i sobie na to robisz i jest jeszcze większa kasa. Od razu uprzedzam,
  • Odpowiedz
@Tiab pamiętam ten odgłos pękających dup, wraz z moją, kiedy kolega z zespołu robiący to samo co my, za te same pieniądze kupił sobie marzenie motoryzacyjne każdego Polaka czyli Passata b8 w automacie :D większość z nas jeździła starymi gruzami z niskiej półki a tu proszę wjechał 2 letni passacik cały na biało. Kolega miał zaradnych rodziców którzy lata temu kupili mieszkanie w Warszawie i trzymali aż syn pójdzie na studia.
  • Odpowiedz
Nadal nie dostrzegasz o czym tutaj rozmawiamy?


@reseted: nie. Przecież to normalne że są ludzie bogatsi i biedniejsi. Game changerem to jest zdrowie i pełnosprawność. Mogą być oderwani od rzeczywistości ale w czym to nam przeszkadza?
  • Odpowiedz