Wpis z mikrobloga

@Rodriquez: statystyki wypadków mam w małym paluszku i śledzę je od kilkunastu lat.
W skrócie- od 25 lat tendencja ilości wypadków i ofiar jest spadkowa z roku na rok, porównanie, które przedstawiłeś wyjaśnię w 2 sekundy - 2020r o wiele mniejszy ruch (pandemia), więc logicznym jest lekki wzrost w 2021, kiedy poluzowano obostrzenia.
Obecnie ginie ok 400 pieszych w roku.
Na przełomie wieków ginęło ich ponad 2000!

Trupów we wszystkich wypadkach
@vikop-ru: Powinien być jakiś znak, gdzie pieszy pokazuje, że puści te samochody. Bo jak przechodzę przez pasy, to się odwracam i patrze w pole tylko po to, żeby kierowcy jechali a oni nadal zwalniają. :(
@uriel_ck wtedy mówi się, że komuś brakuje kultury, zamiast wyzywać go od bucy i wspominać cokolwiek o pluciu (to drugie wygodnie pominąłeś w swojej odpowiedzi). ale komu ja to tłumaczę - gościowi, który narzeka na szarą rzeczywistość, samemu będąc chamem w Internecie ;)
po tym poznać człowieka z rozumem i godnością człowieka


@DzikiChleb: Ja tak robię - czekam z podejściem do pasów gdy jedzie sznur startujący sprzed poprzednich świateł, czekam zwłaszcza gdy jedzie ciężarówka lub autobus. Gdy wchodzę na pasy a ktoś się zatrzymuje to przyspieszam kroku żeby czekał jak najkrócej.
Lubię wpędzać tych ćwoków w autach w poczucie, że są miernotami na moim tle.