Wpis z mikrobloga

@JamesJoyce:
w środku jeszcze lepiej

- A co cię w tym dziwi? To chyba dosyć powszechne, że jak ktoś zarabia ponad 10 tys. zł, to już nie chce się dzielić. Z automatu staje się kimś lepszym i ani myśli płacić na "patolę" – mówi z ironią Agata Płatek, programistka z Krakowa, która studiowała też socjologię.


Niezła odklejka. Zarabiam 10k jestem #!$%@? kiimś, JESTEM KIMŚ #!$%@?
  • Odpowiedz
@JamesJoyce: Trochę tak, ale trochę też bez tej biedoty wykonującej prace utrzymującą całą infrastrukturę państwa, to by się te banany, kodoklepy rozsypały z płaczem, że chlip chlip kto śmieci wywiezie, dlaczego sklepy pozamykane? Kto drogi wybuduje?
  • Odpowiedz
@LaurenceFass jeśli to z tok FM to chyba nie jest nowość. Ostatnia rozmowa jakiej z tej stacji słuchałem była o ubustwie w PL. Był redaktor, gość i ludzie dzwonili. Oczywiście sporo zali i sporo pomysłów na ograniczanie tego zjawiska. Redaktor podsumował swoją teza że jak ktoś jest biedny to jest jego wina ¯_(ツ)_/¯

Nie pamiętam jak się typ nazywa ta wyłączyłem i już ich nie słucham
  • Odpowiedz
@JamesJoyce: I później dziwić się, że ludzie oczekują dojazdu najwięcej zarabiających kiedy Ci mają takie podejście do innych ludzi. Oj naprawdę przydałoby się niektórym ukrócić mocno smycz.
  • Odpowiedz
@Jurgen-Kaczuwka: Podejście z góry jak do śmieci jest niepotrzebne, fakt, pieniądze nie ustalają do końca wartości człowieka, w szczególności nie takie rzędu 10k, ale tu raczej chodzi o 2 próg podatkowy, jak nagle zaczynają zabierać 32% na samą dochodówkę to boli, gdzie tu równość?
  • Odpowiedz
  • 5
,@Jurgen-Kaczuwka: gdyby jeszcze ta ich innowacyjna technologia, która rozwinie gospodarkę to było jakieś AI, komputery kwantowe czy inne biotechnologie. Ale znając życie, w dużej części przypadków to jacyś UX designerzy, testerzy manualni lub "za przeproszeniem" frontasie klepiący divy w apce do robienia zakupów.
  • Odpowiedz
@JamesJoyce: eee tam zmyślone govno przez śmiecia z tokfm żeby budzić niepokój społeczny i niechęć tych co zarabiają 1,5k ojro wobec tych co zarabiają 3k ojro XDDDDD

a przegrali i tak wszyscy

chociaż fakt, jednofrejmłorkowe CRUD małpy z jednym klientem obciążałbym wstecznie według skali podatkowej i do tego zorganizował jakiś audyt tych wszystkich AJPI boksów innowacyjnych z dvpy XDDD


  • Odpowiedz
@JamesJoyce:

w środku jeszcze lepiej

- A co cię w tym dziwi? To chyba dosyć powszechne, że jak ktoś zarabia ponad 10 tys. zł, to już nie chce się dzielić. Z automatu staje się kimś lepszym i ani myśli płacić na "patolę" – mówi z ironią Agata Płatek, programistka z Krakowa, która studiowała też socjologię.

Niezła odklejka. Zarabiam 10k jestem #!$%@? kiimś, JESTEM KIMŚ #!$%@?


@Jurgen-Kaczuwka tak było bo tak w
  • Odpowiedz
  • 19
@JamesJoyce art niby nastawiony jak bait na #!$%@? reszty społeczeństwa, ale racji trochę jest.

PiS #!$%@?ł wynagrodzenia. Budowlaniec bez wykształcenia zarabia więcej niż nauczycielka po 5 latach studiów. To nie jest normalne że 40% ludzi zarabia taka sama pensje minimalna przy bardzo różnych kwalifikacjach.

Normalne jest też że każdy kto doszedł do swojego sukcesu ciężka praca będzie chciał ten suksce konsumować, a nie oddawać więcej pieniędzy na nie działającemu państwu gdzie policja
  • Odpowiedz
@Jurgen-Kaczuwka: programistka co studiowała socjologię, teraz wypomina innym, że są szkodliwi, są patolą? A kim jest socjolog po bootcampie w branży IT, jak nie kimś kto tę branżę psuje?


@missioncritical po pierwsze to socjologia powinna być obowiązkowa dla programistów. moze nie od razu całe studia, ale jeden przedmiot w semestrze minimum.

po drugie ta wypowiedź w całości wydarzyła się tylko w pustym łbie dziennikarzyny który popełnił ten artykuł.
  • Odpowiedz