Wpis z mikrobloga

mówi z ironią Agata Płatek, programistka z Krakowa


@Jurgen-Kaczuwka: patologią jest to że dostałeś 55 plusów xD

Ona właśnie w tym artykule wyśmiewa to podejście:

To chyba dosyć powszechne, że jak ktoś zarabia ponad 10 tys. zł, to już nie chce się dzielić. Z automatu staje się kimś lepszym i ani myśli płacić na "patolę"


Które prezentuje większość programistów

Zobacz sobie ze linijke poniżej szkaluje programistów, że chcą płacić niskie podatki
Zobacz sobie ze linijke poniżej szkaluje programistów, że chcą płacić niskie podatki i jednocześnie mieć super służbę zdrowia i generalnie sugeruje, że podatki dla programistów powinny być wyższe


@nad__czlowiek: linijke poniżej to jest wypowiedź autorki artykułu, a ja cytowałem wypowiedź pani "programistki"
@JamesJoyce: dziennikarskie szczucie dla kliknięć na stronie? Nowe, nie znałem ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Jestem z IT jak tu większość, i mam większość znajomych z IT, i dosłownie 1 osoba którą znam ma takie poglądy o wyższości programistów nad 'plebsem', ale z całej reszty NIKT tak nie uważa.

Co więcej, przeważa pogląd że teraz wygrywamy finansowo, bo:
wspólny globalny rynek, bo w zachodniej Europie wynagrodzenia w it
@Jurgen-Kaczuwka:

- A co cię w tym dziwi? To chyba dosyć powszechne, że jak ktoś zarabia ponad 10 tys. zł, to już nie chce się dzielić. Z automatu staje się kimś lepszym i ani myśli płacić na "patolę"

– mówi z ironią Agata Płatek

programistka z Krakowa, która studiowała też socjologię.


Wiesz co to ironia?
Nie wiem czemu ludzie nabierają się na to szczucie, ale po komentach wyżej widać że 'trigger' działa


@anzelmbohatyrowicz: ale przecież to jest to samo co z tym gadaniem naukowego bełkotu, że nie czuje się "bezpieczny w sieci" - najpierw influencerzy zaczynają gadać, gadać, gadać a za 3 miesiące ACTA 3 z pomysłem, że w interncie masz się zawsze podpisywać prawdziwym imieniem i nazwiskiem

Tak samo z tym szczuciem - to jest
@JamesJoyce: może nie użyłbym takich słów ale przyznaję, że jestem za obcięciem wszelkiego socjalu niezależnie czy dla patusa czy dla normalnie pracujących osób. Nie umiesz znaleźć pracy to jest to twój problem a nie państwa, że byłeś na tyle gamoniowaty że wolałeś rzucać kamieniami w szkole niż się niej uczyć. Twoją praca nie wystarcza na życie to podwyższaj swoje kwalifikacje żeby zarabiać więcej a nie licz na to, że państwo ci
@JamesJoyce: W sumie to drugi próg podatkowy bez żadnych benefitów nie jest sprawiedliwy. Albo go likwidujemy albo tym, co płacą wyższe podatki dajemy dodatkowe benefity jak np. pierwszeństwo w kolejkach w urzędach czy specjalnie dla nich otwarte urzędy w niedziele.