Wpis z mikrobloga

Ogólnie mam wrażenie że roczniki 90te najbardziej wydumane ze wszystkich ( 90-95), kiedy wchodziło się na rynek pracy w 2012 panowała i rządziła totalna januszerka gdzie ciężko było się odnaleźć, nic nie słyszałem żeby było jakieś IT ( choć bylem w liceum o profilu informatycznym to jedyne co uczyli to klepać w excellu ) tylko doradzali mi kurs spawacza albo kierowca CE,bo na co ci studia.. i do Niemca..

mentalnie nasz rocznik nie był tak zahartowany jak roczniki 80s 70s.. do ciężkiej pracy fizycznej czy #!$%@? na 2 etaty, pod tym względem jesteśmy bardziej podobni do pokolenia Z,

U nas internet też odgrywał znaczącą rolę choć trochę późniejszym czasie, nie byliśmy jeszcze wtedy pełni świadomi że można w ten sposób zarabiać pieniądze, pokazując w ten sposób środkowy palec Januszexom..

Później zaczyna to boleć kiedy w wieku 30lat zdałeś sobie sprawę że wybrałeś gówniany kierunek, większość czasu na rozwój osobisty zmarnowałeś u Januszu mając w CV same gownoprace, patrząc na to jak dziś się rozwija branża programistów, handel przez internet.. masę poradników itp

#przegryw #pracbaza #praca #bekaztransa #wysryw #zalesie
  • 69
@RandomowyTyp skoro myślisz że zabawa w biznes odbywa się bezstresowo to już wiem że nigdy się nie dorobisz. Nie po to wprowadziłem się z domu rodziców żeby wrócić z poduklonym ogonem jakbym mi nie wyszło, chyba wolałbym strzelić samobója niż wrócić do nich. Kwestia zarządzania pieniędzmi to chyba coś czego może nauczyć się każdy. Narzekać to mogą ludzie na wózku, poważnie chorzy i skrajne przypadki a ludzie płacząc na wykopie że mają
@RandomowyTyp no to przez te 7lat mogłeś sobie odłożyć trochę kasy i zacząć jakieś kursy it. Znam kierowców którzy zmienili kierownicę na programowanie i uczyli się jak było w trasie więc co stoi na przeszkodzie żebyś Ty tez tak zrobił? Lenistwo?
@BigUglyFatFucker: probowalem swoich sil w mundurowce, uczylem sie i zdalem szkole ale przez problemy zdrowotne musialem zrezygnowac i znow wrocic do transportu, nie uwazam tego za lenistwo, duzo kierowcow ma ciezko sie przebranzowic na inny zawod, bo nie jest lekko
mam 27 lat od 20lat można powiedzieć że jestem związany z tym(rodzinna firma) od 8lat ma własnym nie musisz mi mówić.. zarobić można na tym ale to ciężko kawałek chleba

sam bym to rzucił ale szczerze mówiąc po tylu latach ciężko mi było by się gdzieś odnaleźć, dlatego będę w bagnie siedzieć do usranej śmierci xD


@BigUglyFatFucker:
@RandomowyTyp: No nie wydaje mi się, u mnie w tamtych latach było o wiele łatwiej przebić się, bo internet nie był taki rozwinięty, co za tym idzie była mniejsza konkurencja, więcej możliwości (zaczynałem w 2007 roku). Mogłeś też pojechać do UK a jak miałeś właśnie zawód typu kierowca tira czy ślusarz to mogłeś ładnie tam zarobić i otworzyć później swój biznes w Polsce, albo chociaż kupić lokal na wynajem. UK wyszła
@maciss: bo wlasnie taki potencjalny konkurent dla ciebie jak ja ( rocznik 93 ) nieswiadomie napierdzielal u dziad transow w transporcie ( ͡° ͜ʖ ͡°) Dla ciebie lepiej, tak samo jakbys wiedzial ze bitcoiny tak urosna to bys w je inwestowal ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@RandomowyTyp: Kiedyś to same pozycjonowanie strony w wyszukiwarce było łatwe, dodajesz linki do katalogów stron plus na inne strony, a Google Adsense jak ci przyjęła jedną stronę to pozostałe dodawało się już bez sprawdzenia i nie było blokad reklam.
Masz duże doświadczenie w transporcie, to wydaje mi się że masz większe możliwości niż ci co dopiero zaczynają jeździć.
Chociaż znam gościa co jeździł 10 lat na tirach, a teraz jest taksówkarzem
@maciss: ale ja sie nie boje ze nie znajde pracy w transporcie, bo tam nie majac doswiadczenia go znajdziesz.. a dlaczego? Bo ludzie nie chca tam jezdzic, tak pracowac.. to jest poprostu gownopraca tyle ze troche lepiej platna ale dlugo tam nie ujedziesz, to juz na autobusach w mzk masz prace w szkodliwych warunkach i masz emeryture wczesniejsza niz na tirach..

Chlop przesiad na bolta bo przynajmniej ma spokojna robote i
@RandomowyTyp: To może idź na taxi, mam nawet kolegę co zrezygnował z pracy policjanta bo za bardzo stresująca i jeździ na taxi. Bo do zdalnej pracy to zazwyczaj pracujesz na własnej działalności, nie każdy się nadaje.
@RandomowyTyp: Jestem rocznik 93. Mi najbardziej się podobało jak wszedł w życie przepis że do 25 roku życia młodzież jako wypłatę dostaje brutto do łapy (czyli netto, bo nie musi płacić podatku). No zajebiście, bo ja kilka miesięcy przed wejściem tego, przestałem się łapać na to...

W ogóle bardzo lubię to uczucie kiedy za każdym zasranym razem jestem na kolejne "państwowe zapomogi" za stary lub za młody. Także moim skromnym zdaniem
@#!$%@?: haha pamietam to samo, zreszta u takiego dziada robilem co chlopaka co sie na to łapali i tak nic nie dawal, januszex pełna para, chyba do tej pory nie dawal xD
tak tak, na wszystko zarobiłeś sam, rodzice nic nie pomogli. To, że akurat tata ma firmę transportową i ty również to przypadek ( ͡º ͜ʖ͡º) Naprawdę nie musisz pisać takich bajeczek, bo wszyscy wiemy jak było. Możliwe, że po prostu jakichś działań rodziców ty nie postrzegasz jako pomoc a po prostu obowiązek i coś normalnego, gdzie biedna osoba nie może nawet na to liczyć


@Evarrrez: to