Wpis z mikrobloga

#programowanie #programista15k #programista25k #pracait #pracbaza #korposwiat #it

Rekrutacja do IT, zdecydujcie się.

Ktoś chce się zrekrutować w październiku/listopadzie/grudniu

mordo to najgorszy okres, teraz koniec roku, budżet już domknięty/wyczerpany, start od stycznia do marca mordo, wtedy jest nowy rok, nowy budżet, nowe projekty i jasna sytuacja


Ktoś chce się zrekrutować w styczniu/lutym/marcu:

mordo to najgorszy okres - firmy zamykają projekty, rozliczają swoje zyski/straty - za 3 miesiące będzie lepiej


Ktoś chce się zrekrutować w kwietniu/maju/czerwcu:

mordo to najgorszy okres - firmy zamknęły już budżet, zajęte są już miejsca w projektach, dopięte kontrakty i właśnie kończą sie rekrutacje z stycznia/lutego/marca. Trzeba było wtedy aplikować!


Ktoś chce się zrekrutować w lipcu, sierpniu, wrześniu:

mordo to totalnie najgorszy okres - wszystkie HRówki z linkedina poleciały na wakacje trzaskać modne foty na Bali, Hawajach i Sri Lance, nie ma szans teraz znaleźć pracy, spróbuj od stycznia
nad__czlowiek - #programowanie #programista15k #programista25k #pracait #pracbaza #ko...

źródło: zdecydujcie sie xD

Pobierz
  • 5
@nad__czlowiek: Ogólnie jak w grudniu mało kto do mnie pisał to w styczniu mój LI przeżywa małe oblężenie. Więc z tą końcówką roku jest całkiem realne. Zdaża mi się też prowadzić rekrutacje techniczne i też w geudniu nie było kandydatów a treaz mam prawie co 2 dzień kogoś.
no dokładnie, jak czytam sobie te porady na temat najlepszego etapu to mam ubaw, bo ludzie gadają kocopoły beż żadnej weryfikacji.