Wpis z mikrobloga

Cześć,

Wystartowaliśmy dzisiaj z otwartym konkursem dla wszystkich programistów/ek "100 commitów". Idea jest bardzo prosta - przez 100 kolejnych dni (od 1 marca do 8 czerwca włącznie), rozwijasz swój własny projekt open source (dowolny temat i technologia), a jedynym wymaganiem jest minimum 1 commit dziennie.

Po tym czasie, wszyscy Ci, którzy dotrwali do końca, będą głosowali na pozostałych uczestników, aż po wybraniu finałowej 10, odbędzie się dedykowana gala finałowa połączona z konferencją w Warszawie (aktualny plan to 29 czerwca) - zwycięzca zostanie wybrany przez jury i jako nagrodę główną otrzyma nowego MacBooka Pro M3.

Chcemy zmotywować ludzi do działania, bo sama motywacja przychodzi i odchodzi, a liczy się tak naprawdę konsekwencja w działaniu (choćby 30 min dziennie na naukę). Częściowo pomysł jest inspirowany m.in. konkursem "Daj się poznać" (sprzed kilku lat), a częściowo również własnymi doświadczeniami - osobiście po ponad 10 latach w #dotnet, uciekłem do #rustlang i pracuję w nim zawodowo, nie mając wcześniej o tym języku pojęcia. Po prostu zacząłem naukę przez rozwijanie własnego projektu OSS o nazwie Iggy.rs (message streaming na wzór Kafki), który po pewnym czasie zdobył dużą popularność i mamy już całkiem pokaźny ekosystem oraz liczbę kontrybutorów (samą historię opisałem miesiąc temu na blogu).

Rejestracja trwa przez cały luty (od 1 do 29 włącznie), jedyny wymóg to posiadanie konta na GitHubie i zalogowanie się przez naszą platformę 100commitow.pl. Dodatkowo, dla wszystkich uczestników przygotowaliśmy "starter pack" tzn. licencję na dowolne IDE od JetBrains ważną przez pół roku (do sierpnia), dodatkowe rabaty do księgarni Helion itp.

Zapraszam do zabawy i doskonalenia swoich umiejętności! ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#programowanie #programista15k #konkurs #devmentors #akademiaspetza #100commitow
spetz - Cześć,

Wystartowaliśmy dzisiaj z otwartym konkursem dla wszystkich programis...

źródło: 100commitow

Pobierz
  • 33
  • 0
@Sz23_: rób co chcesz, pozdrawia ponad 30 letni programista, z rodziną, pracą, dodatkowym biznesem, i projektem OSS, mający na wszystko wystarczającą ilość czasu ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Chyba nie zrozumiałeś do końca przekazu konkursu, że nie sama nagroda rzeczowa jest tu najważniejsza, tylko wyrobienie sobie nawyków, samodyscypliny i ogólny rozwój (+ możliwość poznania fajnych ludzi).
  • 0
@Sz23_ nie ma spiny, pozdrawiam :D niestety, czasy są takie, że eldorado w branży IT powoli się kończy, i już pomijając juniorów, czasami nawet ciężko o zmianę pracy dla osób z dużo większym doświadczeniem, więc warto czasem się czegoś dodatkowo nauczyć :)
@spetz: mam na koncie kilka projektów samodzielnych i kilka w teamach. jak masz team to commit dziennie ma sens i realne znaczenie. ale jak robisz sam, to póki nie skończysz jakiegoś kawałka, to nie ma sensu go wypychać, albo lecisz z amendami przez tydzień jak chcesz koniecznie mieć na repo "backup". Już kiedyś w jednym projekcie PM patrzył na kafelki na gitlab i czepiał się każdego, kto nie miał danego dnia
  • 0
@typowy_pekacz zacząłem rozwijać własny projekt OSS w ramach nauki (zarówno języka jak i strumieniowania wiadomości od podstaw), śledziłem ogłoszenia w rdzy, głównie na dedykowanym temacie na reddicie i na rustjobs, co jakiś czas wysyłałem zgłoszenie jak coś się pojawiło, a moją jedyną kartą przetargową był wspomniany wcześniej projekt (wyżej dałem też link do bloga) - i tak udało się czasami z kimś pogadać, aż w końcu finalnie znaleźć pracę :)
@spetz: Uczyłem się od ciebie C# jeszcze zanim założyłeś DevMentors. Ostatecznie znalazłem prace w C++ i w sumie z wielką ulgą zareagowałem, że jednak nie jest to C# ( ͡° ͜ʖ ͡°)