Wpis z mikrobloga

Siema Mircy. Muszę się z Wami czymś podzielić. To nie jest reklama tylko prywatne doświadczenia. Jakiś czas temu miałem okazję przespać się na materacu tempur, u znajomych przed długa podróżą - kilkanaście godzin w samochodzie, a tylko parę godzin snu. Zasnąłem i obudziłem się wtedy jak nowo narodzony. Nic mnie nie bolało, nie potrzebowałem drzemek, a trasę 13 godzin zrobiłem na raz bez dolegliwości. Ostatnio kupiłem sobie taki materac na swoje łóżko, śpię w nim od prawie tygodnia i dalej jest to samo. Każdego poranka czuję się jakby aniołki unosiły mnie ma chmurce. nie budzę się w nocy, a rano jak się budzę to mam takie: kurde, jestem wyspany, nic mnie nie boli, chyba powinienem wstać skoro tak dobrze się czuję. Do tej pory było dziesięć drzemek, żeby się dobrze poukładać po pobudce. Dzisiaj mija chyba 5 dzień jak śpię na tym materacu dzień w dzień i każdego dnia o poranku mam to samo - zachwyt i tęsknota za spaniem wieczorem.

Nie wiem jak to działa, ale przez pierwsze dwie godziny po przebudzeniu mogę robić wszystko bo kręgosłup jest ekstremalnie zrelaksowany. Potem dopiero wchodzą nadwyrężenia od pracy i sportu, ale dopóki nic nie zepsuję, to czuję się jak młody bóg.

Niestety wadą tych materacy jest cena - nowy kosztuje kilkanaście tysięcy złotych. Używany w Polsce około 5 kafli, ale te materace reklamują się jako materace na całe życie, bo nie pochłaniają potu i innych wydzielin ;) tu gdzie jestem udało mi się dostać taki materac za równowartość około 1000 zł i był to chyba najlepszy zakup mojego życia. Polecam każdemu.

W kraju w którym mieszkam ogarnąłem chyba dobry biznes, bo faktycznie używany materac jest warty tych kilku tysięcy złotych, więc wykupuję z lokalnego rynku wszystkie po zaniżonej cenie i sprzedaję je dalej po tyle ile są warte. Na razie zaopatrzyłem w nie wszystkie sypialnie, które są w moim władaniu i każdy kto miał okazję na tym spać mówi, że to jakaś magia. Nie wiem jak inne marki oferujące materace z tej pianki, bo jeszcze nie testowałem, ale tempur jest naprawdę spoko. Właśnie poluję na poduszki od tego producenta.

Bez kitu to dla mnie chyba największy gamechanger w moim życiu, więc chcę się tym podzielić z innymi.

Ziomek, z którym dzielę chałupę ma co prawda tylko nakładkę na materac z tej firmy, a i tak twierdzi, że nigdy tak dobrze mu się nie spało.

#bezsennosc #materac #spanie #nocnazmiana #wystrojwnetrz #niewiemjaktootagowac #sen
  • 9
  • 0
@Dzonsin: a starałem się oszczędzać w słowach, bo mógłbym na ten temat książkę napisać ;) w skrócie jak cię stać i nie wiesz czy warto to warto, a jak Cię nie stać, ale rozważasz, to i tak warto bo śmiało można zaoszczędzić przynajmniej godzinę życia dziennie. Ja na przykład teraz biję się z myślami czy kupić w Polsce czy wziąć stąd gdzie jestem i nie móc przywieźć nic innego do Polski.
  • 0
@Drshultz: w sumie dużo nie ryzykujesz - zawsze możesz sprzedać w podobnej cenie, ale na 99% będziesz chciał go zostawić :) jeśli masz jakieś pytania, to chętnie odpowiem. W domu mam już 4 takie materace i jedną nakładkę.
W sumie jest jeszcze jedna wada tych materacy - są dość ciężkie i trudno je zwinąć, więc są uciążliwe w transporcie, ale jeśli to co piszą ludzie w internecie, że to materac na
  • 0
@Drshultz: wow, świetna cena - czekam na recenzję :) ja akurat będę w Polsce polował na 160x200, dotychczas najtańszy widziałem za chyba 4500 jak szukałem podczas ostatniego pobytu. Liczę, że znajdę coś do 2k.
  • 0
@Drshultz: I jak wrażenia? Przypomniał mi się ten temat, bo przez ostatnich kilka dni miałem okazję spać na klasycznym materacu, w sumie całkiem niezłym, a przynajmniej takie miałem wrażenie. Pierwszy dzień spoko, drugi trochę gorzej, ale trzeciego dnia obudziłem się kontuzjowany wstawianiem. Wczoraj wróciłem na swój materac i choć po przebudzeniu dalej odczuwałem dolegliwości (jeszcze na leżąco), to po wstaniu wszystkie naturalne dla kręgosłupa pozycje były znowu komfortowe. Dopiero wyginanie się
@cyconiusz: z którego modelu tempura korzystasz? Przymierzam się do zakupu materaca, nawet napisałem dziś na ten temat pytanie na wykopie. Miałem okazję na sekundę położyć się na tempurze, ale sprzedawca nie do końca polecał ten materac, że dziwne uczucie itp itd. Zastanawiam się co kupić, żeby być zadowolonym. Tempur jakby miał wejść w grę to tylko używka. Budżet do powiedzmy ~5k (materac 160x200).
  • 0
@marylin17: ten na którym dzisiaj śpię to tempur pedic, mam też tempur Elite w drugim mieszkaniu i jeszcze jakiś, którego modelu nie pamiętam, ale chyba jakiś standard. Szczerze mówiąc nie odczuwam dużej różnicy między nimi - ten Elite jest troszkę twardszy i grubszy, ale na wszystkich trzech o poranku budzę się wyspany i bez bólu.

Trzymam kciuki za zakup w dobrej cenie i zadowolenie z użytkowania :)