Wpis z mikrobloga

Przebite dotychczasowe maxy bo aż 4 nowe rekordy, czyli chyba najlepszy comiesięczny blok od początku 2,5 roku temu.

SQ: X245 / 245 / 247,5 (+5 kg)
BP: 147,5 / 151 (PR) / 152,5 (PR) (+2,5 kg)
DL: 295 / 335 (PR) / 337,5 (PR) (+7,5 kg)

TOTAL: 737,5 kg (+15 kg) PR
Waga: 90,5 kg (+1,6 kg)
Wilks: 469,5 (+5,33) PR

Wracając po redukcji, pierwszy raz od lipca 2022 udało mi się przebić maxy z peaku siłowego ważąc półtora kilo mniej.
Z ławą trafiłem w dobry dzień i najpierw dołożyłem 1 kg żeby tylko kiedyś przebić to 150, a jak okazało się lekkie, to potem ruszyło jeszcze 152,5.
W ciągu dołożyłem od razu piątkę, ale 335 kg poszło jak wstępna, więc dołożyłem jeszcze 2,5 kg kończąc na 337,5 kg i zaliczając dwa nowe rekordy. Za miesiąc zacznę od 340 kg i myślę że na świeżo powinno pójść.
Na siadach też +5 kg i brakuje tyle samo do PR 252,5, ale idą już coraz lepiej, więc też niedługo to przebiję, chociaż waży już na plecach.

Dodałem ostatnio pin pressy i ciężkie rack pulle żeby wzmocnić trochę moje najsłabsze punkty, czyli mniej więcej 1/3 ruchu na ławie i przy kolanach na ciągach i już widzę, że trochę się to przełożyło. Zajebisty blok - w końcu przebiłem TOTAL i maxy zabetonowane od półtora roku i nakręciłem się mocno na 350 kg, które nadal trochę wątpię, że pociągnę tak ładnie w u93 kg, ale na pewno jest do zrobienia koło 95-96 kg. Wierzbicki w u93 zrobił 375, więc jeszcze trochę muszę dołożyć xD.

To samo ale na IG, zapraszam ( ͡ ͜ʖ ͡): https://www.instagram.com/p/C3QogXRoKmk/
Cel za miesiąc 252,5 / 155 / 340 i lecę dalej po 800 kg w TOTALU. Pozdro.


08.2023 (655 kg) | 10.2023 (695 kg) | 11.2023 (695 kg) | 12.2023 (715 kg) | 01.2024 (722,5 kg)

#mikrokoksy #mirkokoksy #silownia #trojboj
Xaroks - Przebite dotychczasowe maxy bo aż 4 nowe rekordy, czyli chyba najlepszy comi...
  • 14
  • Odpowiedz
  • 1
@IntruderXXL: ława to trochę przypadek, siady jakoś tam powoli idą, a w ciągach wrzuciłem te ciężkie rack pulle, które mi polecałeś i widzę że serio coś tam już pomogły. Jak znowu będę miał zastój to dorzucę coś więcej, bo sporo mi tam napisałeś więc dzięki.
  • Odpowiedz
@Xaroks: To się cieszę że pomogło :) Z tymi rzeczami to jest tak że musisz właśnie sam popróbować, posprawdzać, jakieś rzeczy nie będą Ci pasować, inne nie pomogą, ale będą też właśnie takie które pchną ten progres do przodu i na nich trzeba się skupić... Do czasu aż przestaną działać.
  • Odpowiedz
  • 0
@ProDziekan69: martwy opisałem kiedyś tutaj i zamysł w siadach i na ławie jest dość analogiczny, ale jak chcesz wszystko dokładniej to mogę napisać. Reszta oprócz głównych bojów to zwykłe akcesoria, izolacje i to nawet nie pod sam trójbój, tylko tak bardziej pod sylwetkę i jakoś to wszystko współgra.
  • Odpowiedz
@Xaroks: w jakim celu w sumie trenujesz? dokładasz tych kilogramów, z roku na rok, łapiesz kontuzję, bolą Cię mięśnie, stawy "wyrywasz", kręgosłup i co z tego masz? Pytam w 100% poważnie xD jesteś może trenerem i zarabiasz na tym pieniądze, więc siłą rzeczy musisz dźwigac?

piszesz, że sylwetkowo, ale sylwetkę już masz, a jeśli pod dziewuchy, ich nie interesują twoje mięsnie, mogą się spotykać z "ladnym" chudym szczurkiem 68 kg xD
  • Odpowiedz
  • 2
@Zimny-jak-lod: bardzo musiało cię coś zaboleć skoro postanowiłeś mnie tak wypunktować, więc postaram się odpowiedzieć na twoje pytania.

Właśnie to dokładanie kilogramów z roku na rok i sam ten proces to jest to co lubię w treningu, widząc długofalowy progres gdy jakiś ciężar mnie pokona, a za x czasu się nim rozgrzewam. Żadnej poważnej kontuzji nigdy nie miałem bo trenuję z głową, nie wiem co znaczy "wyrywanie" stawów, sam kręgosłup też
  • Odpowiedz
@Xaroks: a no dobrze, czyli masz takie hobby i tyle ( ͡° ͜ʖ ͡°) jeden się jara jak maraton machnie poniżej 3h, drugi jak nauczy się włoskiego na poziomie podstawowym, Ty się jarasz dokładaniem kg xD

rozumiem, ale jesteś świadomy, tego, że rwanie po kilkaset kilogramów nie jest naturalne i zdrowe dla nadgarstków, stawów, kręgosłupa? Ludzie nigdy w historii ludzkości nie wyglądali jak gym raty i nasze
  • Odpowiedz
rozumiem, ale jesteś świadomy, tego, że rwanie po kilkaset kilogramów nie jest naturalne i zdrowe dla nadgarstków, stawów, kręgosłupa? Ludzie nigdy w historii ludzkości nie wyglądali jak gym raty i nasze ciała nie wykonywały martwych ciągów XD


@Zimny-jak-lod: to co napisałeś jest dość głupie kolego. Jakie znaczenie ma to, że ludzie w przeszłości nie robili martwych ciągów? OP ma za sobą tysiące powtórzeń i na pierwszy rzut oka widać, że jego
  • Odpowiedz
@Entelechia: tak, zupełnie jak ciała pracowników biurowych, się adaptują po 2000h wysiedzianych na tyłku na krzesełku przed kompem, do bycia zgarbionym xD a nie czekaj xD fizjo ciągle naprawiają kanapowców, ja sam lubię ćwiczyć, ale sam myślę, a nie powtarzam jak mantrę mądrości gym ratów/koksiarzy xD już ciało Roonie Coleman się "przyzwyczaiło" jak widać
  • Odpowiedz
@Entelechia:

"Jakie znaczenie ma to, że ludzie w przeszłości nie jedli tylko kiwi? OP ma za sobą tysiące zjedzonych kiwi i na pierwszy rzut oka widać, że jego ciało się zaadaptowało do takiego odżywiania."

"Jakie znaczenie ma to, że ludzie w przeszłości nie jedli tylko arbuzów? OP ma za sobą tysiące zjedzonych arbuzów i na pierwszy rzut oka widać, że jego ciało się zaadaptowało do takiego odżywiania."

"Jakie znaczenie ma to,
  • Odpowiedz