Wpis z mikrobloga

Ostatnio w Internecie czytałem o przypadku kolesia, który zamordował ponad 600 osób. Nie rozumiem, dlaczego Bóg np. nie zabił go piorunem po pierwszych trzech zabójstwach i pozwolił mu zabijać, aż do nabicia takiej liczby? Ofiary to były głównie dzieci... Ja wiem, że to przecież nie Bóg zabijał tylko ten człowiek, ale no mógł przecież zainterweniować i go zabić, jednocześnie nie wpływając zbytnio na naszą wolną wolę.

Pytanie do osób wierzących - jak wy to postrzegacie?

#religia #wiara #pytanie
  • 127
  • Odpowiedz
@magiol Ateiści freethinkerzy mnie czasem tak #!$%@?ą, "udowodnij, że Bóg, w którego wierzysz istnieje", no gdybym wiedział, że istnieje, to przecież nie nazywałoby się to wiarą. Pomyśl trochę.
  • Odpowiedz
a powiedz mi proszę czy stało się to w starym czy nowym testamencie


@wide_pablo: a co? Wszechmogący i wieczny bóg ma dwubiegunówke i w zależności od książki jest albo sadystą albo miłosierny?

a co to znaczy zbytnio? Jaka jest granica między "znacznie", a "nieznacznie" i kto ją wyznacza i na jakiej zasadzie.


@djtartini1: jak dzięki modlitwie wygrasz konkurs plastyczny w podbazie to "nieznacznie", ale jak zdarzy się cud, a koleś
  • Odpowiedz
jak dzięki modlitwie wygrasz konkurs plastyczny w podbazie to "nieznacznie", ale jak zdarzy się cud, a koleś za którego wstawiennictwem rzekomy bóg to zrobił, dostaje awans na błogosławionego albo świętego, to już "znacznie", bo potem przez następne kilka dekad ludzie budują mu pomniki i kradną w jego imieniu


@rzuf22: No, ale to nie jest odpowiedź na pytanie, tylko dygresja. Pytanie logicznie jest nieprecyzyjne i wewnętrznie sprzeczne- trudno mówić "trochę" o ograniczeniu
  • Odpowiedz
@_gabriel: odpowiedź jest prosta, jakoś trzeba muzułmanom dostarczyć tych dziewic w raju. W końcu to ten sam bóg. Strzelaniny w szkołach to też nie przypadek ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@rzuf22

Twój tekst a co? Wszechmogący i wieczny bóg ma dwubiegunówke i w zależności od ksiązki jest albo sadystą albo miłosierny?


Chodzi o to że zmienił podejście do ludzi o 180 stopni po zesłaniu swojego syna, Jezusa. Jak podasz jakiś fragment okrucieństwa Boga co do ludzi w Nowym Testamencie to byłbym zajebiście wdzięczny
  • Odpowiedz
bo żadnego boga nie ma, wszystkie wiary zostały wymyślone i utrwalone w celu manipulowania ludzkim motłochem przez paru cwaniaków. A teraz po latach gdy motłoch zmądrzał, te wszystkie wiary powoli dążą do samozagłady. Jeszcze się trzymają jako tako tam, gdzie jest duża ilość głupków (arabowie, murzyni)


@MistrzKowalski: bardzo uproszczona odpowiedź godna 16 latka.

Oczywiście, że religia bardzo mocno stanowiła niegdyś podstawę kulturową krajów i narodów - definiowała system wartości zarówno u
  • Odpowiedz