Wpis z mikrobloga

Ostatnio w Internecie czytałem o przypadku kolesia, który zamordował ponad 600 osób. Nie rozumiem, dlaczego Bóg np. nie zabił go piorunem po pierwszych trzech zabójstwach i pozwolił mu zabijać, aż do nabicia takiej liczby? Ofiary to były głównie dzieci... Ja wiem, że to przecież nie Bóg zabijał tylko ten człowiek, ale no mógł przecież zainterweniować i go zabić, jednocześnie nie wpływając zbytnio na naszą wolną wolę.

Pytanie do osób wierzących - jak wy to postrzegacie?

#religia #wiara #pytanie
  • 127
Pytanie do osób wierzących - jak wy to postrzegacie?


@_gabriel: Tu nie ma dobrych, mądrych odpowiedzi. I choć wpis to trochę bajt, bo jego podstawą jest łamanie wolnej woli- czyli praktycznie bazy, ale dla mnie to trochę typ takiej symulacji, gdzie tamten świat jest tym prawdziwym, a tu tak nie do końca. Wszystko co się tu dzieje jest prawdziwe w sensie wiążącym, weryfikacji przed tym czy zasługujesz na ten prawdziwy świat.
@zeszyt-w-kratke:

nie wiemy czy Bóg wie o wyniku czy nie każdy dostaje szansę a to czy ja przyjmie to już jest wolna wola każdego człowieka.


No czekaj, czy ten bogu jest wszechmogący, wszechwiedzący i pełen miłosierdzia/dobry? Bo według pisma posiada te 3 atrybuty.

Jeżeli je posiada - to doskonale wie co każdy zrobi, jednocześnie posiadając moc pozwalającą stworzyć istoty o wolnej woli, które nie będą czynić zła (tutaj mordować itd. w
to niebo i z niego przyszliśmy na świat współdziałać z ojcem na rzecz powrotu wszystkich ludzi do Nieba


@J0g1: gdzie to wyczytałeś? to nie podchodzi pod reinkarnacje? :)
@_gabriel: Dziwne, nie uratowała ich/go ludzka moralność? Może gdyby wszyscy byli katolikami to by do tego nie doszło? Widać że bez Boga nie jesteśmy w stanie się nie pozabijać
@J0g1:

śmierć takiego dziecka mogła sprawić, że jego rodzice przeszli ogromny kryzys emocjonalny podczas którego ich małżeństwo się wzmocniło i kolejne dzieci zamiast rozbitej rodziny miały kochającą się rodzinę.


Srogie urojenia xD

Hej, to jaki sens miało trzęsienie ziemi i tsunami 20 lat temu, w którym zginęły setki tysięcy ludzi w tym całe rodziny? Dlaczego Bóg do tego dopuścił?
Bóg tworząc człowieka jest odpowiedzialny za każdy jego czyn. Nie zmienia to nic, że człowiek posiada wolną wolę, bo gdyby nie został stworzony przez boga, to człowiek by tego nie zrobił.
@_gabriel przecież Bóg chrześcijański sam mordował dużo więcej niż jakieś 600 osób. Osobiście zabił miliony, a stworzył też wirusy, nowotwory, białaczkę u dzieci, żeby te umierały w męczarniach na oczach rodziców.

Skąd się takie dziwne pytania biorą? Czy wy naprawdę nigdy nawet nie zajrzeliście do Biblii?

A wiesz, że wybraniec Boga, Mojżesz, też mordował dzieci i brał je na seksualnych niewolników?
@_gabriel ja patrzę na to tak, w tych 600 osobach mogło być chociażby 5 osób które mógłby by zabić swoją rodzinę bo im odwali, mógł być ktoś kto kogoś truje albo chce otruć itp itd. Różnie mogło być, w czasie napewno było to nieuniknione, tak było zapisane od zawsze że w tym czasie się to zdarzy i miało się to stać i może wpłynie to jakoś na innych chociażby na jedną osobę
@_gabriel: @WiemyCoWiemyKogo @J0g1 Ja sobie to tak racjonalizuje, że życie na Ziemi to tam #!$%@? w perspektywie życia wiecznego, że to po prostu nic nie znaczy, jest tylko mgnieniem.

Z drugiej strony to właśnie na tym polega wolna wola, bo gdybyśmy ginęli po złym uczynku to już by nie była taka wolna i nie byłoby sensu w wierze.
@wide_pablo

@rzuf22

> Twój tekst a co? Wszechmogący i wieczny bóg ma dwubiegunówke i w zależności od ksiązki jest albo sadystą albo miłosierny?


Chodzi o to że zmienił podejście do ludzi o 180 stopni po zesłaniu swojego syna, Jezusa. Jak podasz jakiś fragment okrucieństwa Boga co do ludzi w Nowym Testamencie to byłbym zajebiście wdzięczny


Bóg chrześcijański miał być niezmienny, no ale dziwnym trafem się zmienił o 180 stopni, akurat wtedy kiedy
@figus102

@_gabriel:

>to przecież nie Bóg zabijał tylko ten człowiek, ale no mógł przecież zainterweniować i go zabić, jednocześnie nie wpływając zbytnio na naszą wolną wolę.

Jestem agnostykiem, ale przeczytałem biblię ze zrozumieniem. W księdze Hioba to jest dobrze wytłumaczone. Tak w wielkim skrócie. Szatan przybywa do Boga. Szatan twierdzi, że ludzie oddają Bogu cześć kiedy im się powodzi. Bóg z Szatanem robią coś jak zakład. Wybierają jednego człowieka Hioba i