Wpis z mikrobloga

@radziuxd: zielony ład zakłada to, że masz gospodarstwo a musisz cześć zostawić na nieużytki!!! Ciekawe jakby w biedronkach wypuścili, że w sklepie jest wydzielony obszar i nie można go w żaden sposób wykorzystać. Ani magazyn, ani regału wstawić. Ma być i tyle. Jaki byłby kwik że to ceny podniesie. To taka analogia. Żadna firma by tego nie chciała. Ps. Moi teściowie nie pojechali na protest bo mają ciągnik Biełaruś jakiś i
@Niedobry: Tylko ceny nawozów teraz na ten sezon pospadały, na poprzedni były wysokie, a ceny produktow dwa lata temu były tylko wysokie, rok temu już tanie. Kukurydzę to co najwyżej na zero można było wyjść. Druga sprawa zawsze norma było że w żniwa jest trochę taniej bo większość sprzedaje i potem i w ciągu roku zima i wiosna zdrożało i ten kto magazynowa mógł więcej zarobić. Teraz jest odwrotnie co jest
@orzak klasyka na wykopie, myślenie na chłopski rozum. To, że w okresie wysokich cen pszenicy, ceny nawozów, paliwa, ŚOR, były wysokie to nie ma znaczenia? To, że Ukrainy nie dotyczą żadne restrykcje co do stosowania ŚOR, nawozów i lądują tego tyle, żeby plon był jak największy, to nie ma znaczenia? I będziecie cieszyć się tanim zbożem z Ukrainy, bo w Polsce jest niby sztucznie windowania cena? To ustawcie się pierwsi po te
@BayzedMan: ale ty rozumiesz że zboże nie może wiecznie leżeć w magazynie, a ceny wzrastają przed żniwami gdy tego zboża praktycznie nie ma.

To nie bitcoin tylko #!$%@? biologia mieszczuchu ( ͠° °)
@gupi_ja: @Hfishman1 @Jowo @Edzor

Ja tam jestem "ze wsi". Mam w rodzinie normalnych rolnikow.
I tez znam tych "poszkodowanych."

Dokladnie wiem jak wyglada to "od kuchni".
Oraz dlaczego ci pierwsi pracuja a ci drudzy pojechali nas okradac bo #!$%@? sie po uszy w spekulacje.

I dalej nikt z nich nic nie "traci" poza ogromnymi nadmiarowymi zyskami.

Reszta to zwykle klamstwa. Zreszta jak cena byla wysoka to poszlo za granice. I rolnika
ale ty rozumiesz że zboże nie może wiecznie leżeć w magazynie, a ceny wzrastają przed żniwami gdy tego zboża praktycznie nie ma.


@K-S-: Rolnicy chyba tez nie wiedza, bo trzymali go na okazje by sprzedac drozej, zamiast pchac go na zachod kiedy byla okazja.
@wioslarz-umyslow: O cenach nawozow np. Podalem Ci przeciez wykres na tacy.

I wrocimy do dyskusji jesli na tym samym wykresie znajdziesz jeszcze jeden wskaznik oprocz cen nawozow.
Ktory to wskaznik rowniez ma wiodace znaczenie przy kosztach rolnictwa.

Jesli nie to juz nawet nie odpisuj. Bo to oznacza ze nie mamy szans sie zrozumiec. Nawet co do samej tresci przekazu.
  • 0
@Niedobry: Wklejasz wykres jak zmieniała się średnio cena pszenicy na przestrzeni ostatnich lat, gdzie jest pokazane, że teraz jest na poziomie z 2019 roku, to może warto też zwrócić uwagę na to jak zmieniało się minimalne wynagrodzenie w tych latach? W 2019 wynosiło 2250 PLN, a w 2024 jest to już 4242 PLN. Biorąc pod uwagę, że wzrosło prawie dwukrotnie to cena pszenicy też chyba tyle powinna wzrosnąć skoro ona została
MaKac - @Niedobry: Wklejasz wykres jak zmieniała się średnio cena pszenicy na przestr...

źródło: obraz_2024-02-21_161724587

Pobierz