Wpis z mikrobloga

Porada ode mnie dla wszystkich wchodzących do branży - skończcie studia. Wykopki to prymitywy, które będą wam mówić, że studia nie są do niczego potrzebne, ale to kłamstwo.

Po pierwsze, na studiach zdobędziecie wiedzę, której nigdy sami byście nie tknęli, a znacznie poszerzy ona wasze horyzonty. Algorytmy, struktury danych, assembler i to jak poszczególne instrukcje są zaimplementowane, sygnały/kodowanie, bebechy systemów operacyjnych, sieci itd. Pokażcie mi samouka, który rozumie te wszystkie rzeczy.
Zaraz jakiś samouk albo juniorek wyskoczy i napisze, że przecież to nigdy mu się nie przyda. Odpowiadam, tobie nie, bo jesteś samoukiem, którego nikt nie traktuje poważnie i dostajesz adekwatne zadania.

Po drugie, znalezienie stażu, mając status studenta to fraszka w porównaniu do tego co muszą przechodzić osoby bez studiów.

Po trzecie, nawet gdy będziecie mieć już to pierwsze doświadczenie za sobą i zaczniecie szukać kolejnej pracy, to uświadomicie sobie, że większość poważnych ofert, gdzie ludzie zajmują się czymś bardziej zaawansowanym, niż zmiana odcienia zieleni na przycisku w waszej przeglądarce, wymaga studiów. Brak studiów to odcięcie się od bardzo dużej liczby stanowisk, które zmieniają świat.

Dla komentujących, pamiętajcie, że wyjątek potwierdza regułę.

#programowanie #programista15k #pracait #studbaza
  • 143
@Oskariat: Bardzo agresywny ( ͡° ͜ʖ ͡°) Chyba podświadomie gryzie cię ten brak wykształcenia skoro musisz używać takich sformułowań jak „nie jestem uposledzony zeby isc na studia”
@jukel: czyli tak jak myslalem zarobki ponizej 20k na reke. Warto bylo :)

Chyba podświadomie gryzie cię ten brak sensownych zarobkow skoro musisz tak zaciekle bronic studiow na polskich gowno uczelniach.
@Oskariat: no a ty pewnie robisz w SpaceX i zarabiasz osiem milionów na sekundę, już biegnę uwierzyć jakiemuś randomowi z wykopu xD ego #!$%@? w kosmos przychodzisz nawkładać gnoju do rozmowy i mam cię brać poważnie? Ja ze swoich studiów jestem bardzo zadowolony i twoje pieprzenie niespecjalnie mnie rusza, przyszedłem się pośmiać z ciebie, nieuku :)
pochwal sie zarobkami, musza byc imponujace dzieki tak ekskluzywnym znajomosciom


@Oskariat: pewnie się zdziwisz, bo z tego co wiem to Krolik pracuje dla jakiejś firmy tworzącej system bazodanowy w USA, więc spodziewaj się raczej zarobków rzedu kilkaset tysięcy dolarów rocznie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@some_ONE: kolega musiał koniecznie przyjść i się pochwalić źe on jest KIMŚ bez studiów a każdy kto studiuje jest upośledzony xd Jak Krolik napisze że zarabia 600K$ to Oskariat mu odpisze że zarabia dwa razy więcej :)
Algorytmy, struktury danych, assembler i to jak poszczególne instrukcje są zaimplementowane, sygnały/kodowanie, bebechy systemów operacyjnych, sieci itd


@cordianss: Każdą z tych rzeczy da się nauczyć bez studiów, stworzyć portfolio, tak samo zdobyć znajomośći w internecie itd. Temat do kosza, bo OP jeszcze w średniowieczu żyje i nie wie co to jest wiedza w internecie i jej praktyczne wykorzystanie.
@cordianss: Rzadko zmieniam pracę, ale do tej pory, to chyba w każdej ofercie chcieli co najmniej licencjat i tak było już 10 lat temu xD Czy połowa wiedzy ze studiów się nie przyda? Na codzień tak, ale studia dają porządną podstawę, żeby wgryźć się w jakikolwiek temat, jeśli zajdzie taka potrzeba.
@cordianss:

Wykopki to prymitywy, które będą wam mówić, że studia nie są do niczego potrzebne


Sam jesteś prymityw. Takie podejście do studiów mają osoby które zaczynały jeszcze te 5 lat temu gdy bez studiów dało się bez większych problemów znaleźć pracę w IT.

Zresztą ja kończyłem technikum w 2015 roku i miałem problem by dostać się jako helpdesk, ale prace programisty php dostałem od ręki. Bo takie było ssanie, a co
to troche slabo, bez studiow mam sporo ponad $500k. Nigdy zaden klient z USA nie pytal o studia, pracuje od 10+ lat.


@Oskariat: to ciekawe bo jeszcze przedwczoraj pisałeś że pracujesz zdalnie za trochę ponad 15k$, od kiedy 12*15k > 500k?
od momentu kiedy trzeba randomom w internecie udowodnić że polibuda to strata czasu


@jukel: może jakby studiował to poznałby podstawy matematyki, bo jak widać w szkole go nie nauczyli xD
@cordianss: lepiej skończyć studia niż nie skończyć, ale też nie ma co uważać studiów za jakiś złoty środek. W korpo patrzą na studia na niskich stanowiskach bo raz, że kandydatów jest pełno i trzeba kogoś odsiać, a dwa nieraz dostają dofinansowanie z państwowych pieniędzy za zatrudnianie absolwentów. Przy zatrudnianiu specjalistów mają #!$%@? na wykształcenie i patrzą na rzeczywiste umiejętności i doświadczenie. A z własnego doświadczenia większość absolwentów IT kończy jako "bioroboty"