Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Piszę to jako anon gdyż za dużo osób mnie tu zna xD.
Słuchajcie, kieruję to do ludzi którzy mają NAPRAWDĘ pojęcie o dietetyce i budowaniu sylwetki a nie do trejnerów personalnych czy innych kołczy typu ujemny bilans kaloryczny to chudnięcie xD. Jeśli należysz do tej grupy to możesz trollować ale będzie to obsikane ciepłym moczem co najwyżej ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Mam długi staż na siłowni, dawniej brałem koks i wyglądałem jak niedźwiedź. Teraz mam perfecto wagę i zarys mięśni oraz ułożoną dietę. Ale mam bęben i żadne czary mary nie działają. No czyli jednak nie perfecto xD.

Obecnie jestem na 1800kcal mimo że BMR to 2300kcal przy czym nie odliczam kalorii spalonych na treningu, który robię codziennie a zdarza się nawet dwa razy dziennie. Innymi słowy mam blisko 1000kcal ujemny bilans a, fanfary, tyję. Jeżeli jest to dla ciebie niemożliwe to proszę scroluj dalej.

Doszedłem do wniosku, że to nie chodzi o kalorie. To musi być coś innego. Ale co?
Czy to możliwe że tak już mam genetycznie i nie zrobię six packa choćbym się zesrał? Mój brat też dużo ćwiczy i ma nawet trenera a też nie może zrobić brzucha.
Zaczynam wierzyć, że to może być genetyka.
Albo co innego? Może coś jest w jedzeniu? Gotuję sam ze zdrowych mięs. Dieta jest ok.
Napiszcie co myślicie.
Aha brak używek, żadnych. Może warto coś dodać? Ponoć palenie pomaga niektórym. Sam nie wiem. Czy zostaje tylko clen?
Pozdro
#mikrokoksy #fitness #mirkokoksy #silownia #cwiczzwykopem #kulturystyka #doping



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: razzor91
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 79
@mirko_anonim: jak wyżej, może być to kwestia wady postawy, ale jeśli nie, to same niskie kalorie na pewno nie sprzyjają prawidłowej redukcji. Po prostu zwiększ aktywność i ogólny poziom wytrenowania, aby nie redukować na jakichś głodowych kaloriach, a jakichś powiedzmy 2,5k kcal, to łatwiej będzie zrzucić tę ewentualną oponkę.
Czyli jednak wychodzi na to, że chodzi o kalorie - po prostu jesz za mało ( ͡ ͜ʖ ͡
@mirko_anonim: za wysoki deficyt miałeś i tak ci metabolizm zwolnił, że de facto jesteś na nadwyżce. Zwiększ kalorie o 500-1000, żeby trochę rozkręcić organizm i dopiero ustal normalny deficyt (nie za niski)
@mirko_anonim: Może ktoś podaje ci jedzenie podczas snu, albo lunatykujesz? Proponuje nie spać parę dni i zweryfikować, czy waga leci. Może jesteś też tym cudownym płatkiem śniegu, który nie musi jeść i żyje - wtedy proponuje zgłosić się do SpaceX. Elon wyśle cie na misje bezzałogową bez prowiantu - moze bedziesz dalej gruby, ale przynajmniej znany tutaj i w kosmosie. Pozdrawiam, z fartem.

Twój metabolizm nie zwalnia, ma to w dupie,
Miałem podobnie. Też kiedyś o tym pisałem ale na wykopie nie znajdziesz rady, tutaj sami fachowcy i znafcy ( ͡° ͜ʖ ͡°) Jeden nawet zapytał ile robisz kroków, aż parskłem śmiechem.
@mirko_anonim: oczywiście, że są produkty które bardziej wspierają tycie a są takie, które sprawiają że organizm przechodzi w tryb zrzucania wagi

główne produkty które powodują tycie to oleje roślinne głównie słonecznikowy oraz rzepakowy i teraz odkrycie ameryki, ale 90% słodyczy i generalnie produktów ze sklepu nie jest ładowanych "złym cukrem" ale właśnie tymi olejami roślinnymi, które mają zbyt wiele kwasów omega 6. A jeżeli proporcja między kwasami omega 3 oraz kwasami
@Blahhblahh: to nie takie proste :) bo z czego? Wierzysz koncernom suplementacyjnym że jakieś tableteczki mają 80-90% wchłanialności? Machający-papaj.jpg

Omega 3 w pożywieniu występuje bardzo rzadko w niewielkich ilościach.

Łatwiej jest unikać omega-6, no a jak kogoś stac to dieta śródziemnomorska, sporo owoców morza, krabów, krewetki robią robotę. Unikać jedynie różnych rtęciowych łososi czy tunczyków z hodowli ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡
@nad__czlowiek: a co ma tu whcłanialność? Przecież omega3 w suplemencie to po prostu rybi (lub z innego stwora) tłuszcz. Taki sam jak masz w rybce itd, żadna kosmiczna technologia. Co tu ma się whcłaniać gorzej niż ta omega 6 z mięsa , skoro ten sam olej pochodzi też z mięsa. Nie tragizuj ;).
@Blahhblahh: taki że istnieje coś takiego jak utlenianie tłuszczy (dlaczego oleje roślinne mają bardzo ciemne opakowania i trzeba je chować przed słońcem?), na logike jeżeli rybka sobie pływa w wodach -10 -20 stopni (a z takich właśnie rybek z zimnej wody pozyskiwany jest tran) kilkanascie metrów od powierzchni morza gdzie niedociera światło to myślisz, że potem bez problemu można sobie taki tłuszczyk przetransportować w słońcu i +30 stopni? Nie sądzę (
@nad__czlowiek: xDD

dlaczego oleje roślinne mają bardzo ciemne opakowania i trzeba je chować przed słońcem?


xD no no, dlatego są przezroczyste butelki

rybka sobie pływa w wodach -10 -20 stopni (a z takich właśnie rybek z zimnej wody pozyskiwany jest tran)


xD tak tak:

"na 1000 m ok. 40C, na 2000 ok. 20C; wody okołodenne na głębokości 4000 metrów i więcej mają temperaturę stałą plus 20C do -10C. Przyczyną niskiej temperatury
via mirko.proBOT
  • 0
✨️ Autor wpisu (OP): @Saprofit: napisałem że treningi mam codziennie a w niektóre dni rano i wieczorem. 2,5k kcal to by mnie ulało jak świnię.

@Gordut: brzmi sensownie, jestem na redukcji już z rok i może organizm się przyzwyczaił. Co ciekawe, gdy miałem przerwę od treningów to ważyłem mniej. Od dwóch miesięcy ćwiczę więcej i przytyłem 6kg mimo deficytu.