Wpis z mikrobloga

A na takie decyzje wpływ mają niestety HR-ówki ze swoimi prezentacjami i podejściem.


@Darth_Gohan: wystarczy, że paru płaczków nagada szefom, że im smutno tak siedzieć cały dzień na zdalnej nie mając do kogo sie odezwać i ci już bedą mieli argumenty do przekazania HRkom. Był tutaj wpis takiego płaczka na wykopie, któremu smutno tak bo nie ma kumpli i przez prace zdalna to w praktyce siedzi sam cały czas w mieszkaniu.
@Darth_Gohan

Dopóki w tej branży dalej będą ludzie którzy będą twierdzić, że oni z biura LEPIEJ pracują i nie widzą problemu z powrotem to HRówki będą miały argumenty.


A jeśli, np. komuś jest wygodniej i wydajniej z biura to co? Ma na siłę siedzieć na zdalnej bo wyk0pek później nie ma argumentu za praca zdalna?

Edit: sorki, nie widziałem że piszecie typowo o it
@Furin: xd

Dlatego jesteś szarym korpo szczurem, który nie rozumie jak działa instytucja.

To że twój mały chłopski rozumek czegoś nie łapie, nie znaczy że coś jest bee albo fajne:p
@Krol_Karo bardzo dobrze to rozumiem, bardzo dobrze rozumiem kreatywnosc zespolu i jak na jakosc produktu wplywa dobra wspolpraca pomiedzy analitykiem, developerem i testerem. Tylko w zyciu trzeba chciec robic cos fajnego, zastanowic sie jak zaprojektowac funkcjonalnosc dobrze a nie przesunac zadanie w jira :) Natomiast miernoty od przesuwania taskow w jira nigdy tego nie zrozumieja.
Natomiast miernoty od przesuwania taskow w jira nigdy tego nie zrozumieja


@Furin: I serio myślisz, że firmy które są gotowe przenosić całe działy na drugi kontynent, aby ciąć koszta (z tego powodu masz pracę w Polsce), są tak głupie, że wolą wynajmować drogie biura niż pozwalać pracować ludziom zdalnie?

No mi to się słabo klei ¯\(ツ)/¯

Ale może faktycznie, menadżment to głupie Oskarki i Anetki, i tylko legendarne "zgrane" zespoły mają
@przegryw162cm: wychodzę z założenia, że praca zdalna dla specjalistów pozostanie już na wieki, a byle kmiot, któremu nakazują siedzenie przed biurkiem w biurze, przy głośnym otoczeniu i utrudnionych warunkach dojazdu będzie miał trudniej

Spokojnie możesz mieć dwie pary słuchawek w uszach po jednej na ucho i się przełączasz. Jak masz coś powiedzieć.


@Darth_Gohan: w wielu firmach masz wymóg włączonej kamery. Będzie widać, że masz dwie pary słuchawek i się przełączasz. Zresztą nawet nie będziesz wiedział co do ciebie mówią. To byłby niższy poziom niż jakiś Hindusów lub ChataGPT, który losowo odpowiada. W normalnej firmie to szybko wyjdzie i człowiek docelowo do zwolnienia (tak, w
@hpiotrekh: spoko, no problem. Rozumiem jak najbardziej że ktoś chce iść do biura. Jedyna kwestia niech nie zmusza do tego innych. Tylko tyle.

@Eugeniusz_Zua mogę tylko powiedzieć, że pełna zgoda. Dodałeś do tego co ja napisałem najlepszy opis :)

@mk321 No i co z tego że widać 2 pary słuchawek? Jak je odróżnisz? 2x pchelki i gówno zobaczysz. Są nie do odróżnienia.

W niektórych firmach nawet logowanie do komunikatora jest za