Wpis z mikrobloga

A tak serio: to gadanie o 2-3 etatach to tylko bajki. Wiele osób sobie to wyobraża (bo akurat mają chwilę przerwy w pracy), ale mało kto rzeczywiście tak robi. Każdy tylko głupoty gada. Komuś się udało, ale to raczej senior, który ciągnie z wywieszonym jęzorem dwa etaty juniorów. Gdyby skupił się na jednej pracy miałby więcej kasy i mniej stresu.


@mk321: To nie są bajki. Ludzie tak robią. Natomiast właśnie przez
@qusqui21: misiu oni po prostu znajdą inne osoby xD, eh to wyobrażenie wykopka


@nairoht:
Tak, szczególnie firmy szukające osób z kompetencjami w obszarze administracji / security IT / sieci nagle zrezygnują z dobrodziejstw zatrudniania pracowników z całego kraju i zaczną szukać wyłącznie w swojej okolicy. W tym momencie zatrudnienie administratora z opcją zdalną to kilka miesięcy szukania, bo w przeciwieństwie do programistów w tej gałęzi nie było manii na bootcampy,
@Darth_Gohan nie robią. Co za różnica czy spotkanie w biurze czy spotkanie zdalne? Żeby wyeliminować wiele etatów po co robić jakieś fikołki i sprawdzać performance (to nic nie daje, bo możesz mieć jeden etat, a słabo wyestymowane taski i masz niski performance albo taski z zapasem czasu, robisz 3 etaty, a i tak wychodzi, że szybko robisz) lub jeden dzień w biurze (to też nic nie daje tak jak pisałem wyżej, bo
@D_Train: OHO jest pierwszy zrozum ty i inni tobie podobni, takich o których warto walczyć i dawać im 100% więcej stawki jest odsetek, większość to pionki które łatwo wymienić.
nie robią. Co za różnica czy spotkanie w biurze czy spotkanie zdalne?

@mk321 Ty pracujesz w IT w ogóle? NO jest różnica czy jesteś w biurze czy zdalnie. Zdalnie masz przed soba biurko i 3 laptopy. Spokojnie możesz mieć dwie pary słuchawek w uszach po jednej na ucho i się przełączasz. Jak masz coś powiedzieć.

W biurze nie wiem jak chcesz być naraz na 2 spotkaniach xD

Stąd wiem ile ludzi potrafi
kiedy najpozniej wroci praca 100% z biura? Koncowka tego roku czy 2025 rok albo 2026 rok?


@przegryw162cm: Logicznie nigdy. Większość korpo przy covidzie pozbyło sie przestrzeni biurowej i zostawiło 30-70% miejsc. Nawet moje byłe korpo które w okresie covidowym budowało giga wielkie nowe biuro rozplanowało je na max 60% załogi
Dodając do tego że w przeważającej większości praca zdalna jest tak samo efektywna jak stacjonarna, raczej hybryda będzie głównym rozwiązaniem

W
@przegryw162cm pewnie szybciej bo ludzie myślą ze zdalna to ich prawo a nie dobra wola pracodawcy i w trakcie pracy robia 5h a reszta coś w domu. Lub 3 etaty i myślą ze nikt sie nie połapie. Niestety idzie czas rozliczeń
@SlaVkot: myślę że część ludzi ma zbyt wydumane ego względem swoich umiejętności i nikt ich na kolanach nie będzie prosił aby zostali tylko znajdą innych, tych co będą chcieli zostawić będzie margines i na pewno nie będzie nikt błagał losowego klepacza i dawał mu 100% pensji
@przegryw162cm: w organizacji dla jakiej pracuje mówi się wprost, że nie ma i nie będzie pracy z biura. Mamy 1500 specjalistów, mieszkających w całej Polsce i wszyscy wiedzą, że nie ma szansy zatrudnić tylu specjalistów na pracy stacjonarnej w Warszawie. Nie ma ich zwyczajnie na rynku, musieliby znacząco podnieść płace co się nie kalkuluje.

Więc nie wiem jak inne firmy ale u mnie nie będzie pracy z biura. 100% załogi ma
Jak myslicie, do kiedy najpozniej wroci praca 100% z biura? Koncowka tego roku czy 2025 rok albo 2026 rok?


@przegryw162cm: nie wróci, bo ludzie w takiej pracy są mniej efektywni chociażby

No i w sumie powinno nam zależeć aby nie wróciła, bo masa firm w czasie kryzysu, woli przenosić biura do tańszych państw.

Kiedyś takim tańszym państwem była Polska.