Wpis z mikrobloga

Nic mnie tak nie bawi jak nazywanie pracą umysłową HRu, klepania arkuszy w Excelu w Korpo czy przekładania papierów z kąta w kąt w urzędach, dobrze wyszkolona małpa umiałaby to robić po 2 dniach wdrożenia.

Prawdziwa praca umysłowa to robota Inżyniera budowy, automatyka czy senior programisty, nie gównostanowisko za biurkiem.

#takaprawda #korposwiat #korpo #pracbaza #praca #pracait #programista15k
  • 54
to jest tak, wstajesz sobie rano i myślisz

ALE JA TYCH #!$%@? WSZYSTKICH NIEUDACZNIKÓW NIENAWIDZĘ

potem piszesz o tym na wykopie łącząc się z innymi spierdonarcystami, Twój świat staje się lepszy, bo znowu w umyśle komuś dokopałeś i można zacząć dzień.
@dexterpol: i nic dziwnego, że byś tak zrobił. Ja np. chętnie bym się na miesiąc zamienił moją pracą ze śmieciarzem. Każdy człowiek szuka prostoty w życiu a każdy chłop ma czasami ochotę się zmęczyć i zrobić przy tym coś przydatnego dla społeczeństwa ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@voov100: bo ten wpis brzmi jak puszenie się jakiegoś elitysty. Ja jestem tym słynnym senior inżynier i #!$%@? mnie takie myślenie o innych. Twoja praca jest w 80% funkcją szczęścia i przypadku, a nie nadanych przez pane boge talentów czy innego przeznaczenia. Mnóstwo osób na kijowych stanowiskach to tak samo kompetentni i kreatywni ludzie jak najlepszy inżynier czy inny ceo. Komuś za mocno wszedł bambinizm merytokratyczny.

Inteligentni to świetnie rozumieją, dlatego
@GlenGlen12 W Budowlance klepiesz to co jest w normach. Nikt nie dopuści do projektu młodego kreatywnego bo zaraz komuś sufit na łeb spadnie xD

Poza IT to ta laska z HR wyciągnie tyle co ten inżynier czyli maksymalnie 12k brutto xD
@GlenGlen12: no bo to nie jest praca umysłowa, ot ludki boostują sobie ego ją tak nazywając.
Dla mnie praca umysłowa - szukanie rozwiązań problemów, r&d, wszelkiego rodzaju usprawnienia itp. Analiza problemu, automatyka i tak dalej.
A to co napisałeś to taka pani z biedry, ot często bezmyślne klepanie w klawiaturę.
@GlenGlen12: This, Zgadzam się z OPem w 100%

siedzę w guwnojanuszexie i projektujemy gazetki do hipermarketów. Ta praca naprawdę nie ma znaczenia dla świata dlatego mnie tak bawi gdy są jakieś nerwy, że się nie wyrabiamy czy coś xD
@GlenGlen12: No a jaka niby jest jak nie umysłowa? Fizyczna?
Tak samo piszesz, że senior programista to praca umysłowa, to mid już nie? Nagle po awansie zaczął pracować umysłowo, a wcześniej to co?
bo ten wpis brzmi jak puszenie się jakiegoś elitysty. Ja jestem tym słynnym senior inżynier i #!$%@? mnie takie myślenie o innych. Twoja praca jest w 80% funkcją szczęścia i przypadku, a nie nadanych przez pane boge talentów czy innego przeznaczenia. Mnóstwo osób na kijowych stanowiskach to tak samo kompetentni i kreatywni ludzie jak najlepszy inżynier czy inny ceo. Komuś za mocno wszedł bambinizm merytokratyczny.


Inteligentni to świetnie rozumieją, dlatego też takie