Wpis z mikrobloga

Nic mnie tak nie bawi jak nazywanie pracą umysłową HRu, klepania arkuszy w Excelu w Korpo czy przekładania papierów z kąta w kąt w urzędach, dobrze wyszkolona małpa umiałaby to robić po 2 dniach wdrożenia.

Prawdziwa praca umysłowa to robota Inżyniera budowy, automatyka czy senior programisty, nie gównostanowisko za biurkiem.

#takaprawda #korposwiat #korpo #pracbaza #praca #pracait #programista15k
  • 54
8:42 a chłop już się zesrał na wykopie xD


@murdoc: jednym wpisem rozsierdził wszystkich karierowiczy i karierowiczki z brawurową karierą w biurze, powtarzam w biurze, powtarzam karierą, polegająca na wklepywaniu cyferek do excela
nie wiem, dlaczego inni komentujący odbierają twój wpis jako kontrowersyjny. To jest prawda


@voov100: #!$%@? prawda, chyba nie pracowałeś w biurach w zakładzie produkcyjnym. Dział inżynierów to odpowiednik architektów w budownictwie - czyli jedyne co potrafią to dumać w obłokach, znają teorię, ale nie potrafią tego połączyć z praktyką. Dopiero rzeczywistość pod postacią działu utrzymania ruchu w przypadku produkcji czy to budowlańcy w przypadku budowlanki weryfikują tą "prace umysłową" inżynierów i
@GlenGlen12: ludzie się śmieją, ale to prawda. Sam robię coś podobnego, i nie potrzebujesz żadnego wykształcenia do tego. Szkolenie żeby wszystko ogarnąć trwa około tygodnia i możesz pracować samodzielnie.
@GlenGlen12 hmm myślę że opis jaki dałeś wynika z funkcji jaką sprawujesz. Przykłady wartościowych zadań jakie podałeś to samodzielne stanowiska w których sam jesteś wykonawca i nie musisz wchodzić za dużo w interakcje z innymi. Ktoś ci powiedział co masz zrobić ty to robisz a później jeszcze ktoś inny integruje Twoją pracę w całos. To właśnie te stanowiska które mówią co robić i w jakim kierunku będziemy szli są na wyższym poziomie.
Nic mnie tak nie bawi jak nazywanie pracą umysłową HRu, klepania arkuszy w Excelu w Korpo czy przekładania papierów z kąta w kąt w urzędach, dobrze wyszkolona małpa umiałaby to robić po 2 dniach wdrożenia.


@GlenGlen12: Po co się emocjonować pracą? Nie lepiej pogadać o pasjach?
@voov100: xdd ale wiesz że gospodarka nie kręci sie tylko na inżynierach a na całym systemie naczyń połączonych i każdy zawód jest ważny a #!$%@? że jak sie nie jest inżynierem to nic sie nie myśli to #!$%@? prawda