Wpis z mikrobloga

#luxmed #afera #zdrowie #praca

Od jakiegoś czasu praktycznie nie ma możliwości na umówienie się na wizytę w #luxmed. Dzisiaj moja dziewczyna odkryła, że przy kompletnym braku terminów na badanie jak się wyloguje z aplikacji i wejdzie na stronę niezalogowana jest masa dostępnych terminów odpłatnie dosłownie co 15 minut.
Zadzwoniliśmy na infolinię i kobieta tłumaczyła, że #luxmed wynajmuje gabinety lekarzom (lekarzom freelancerom XD), którzy działają poza pakietem.
Ja kupiłem pakiet od agenta, który przyjechał do mnie do domu i tłumaczył, że będę miał "PRAWO PIERWSZEŃSTWA". Czyli jak to on tłumaczył dzwoniąc na infolinię i podając te hasło dostanę szybciej termin lub wizytę w innej przychodni, za którą Luxmed pokryje koszty. Ostatnio zweryfikowałem to z panią na infolinii i oczywiście okazało się to wierutną bzdurą. Coś tłumaczyła że na infolinii ona widzi inne terminy niż w aplikacji i dlatego mogą się różnić ale prawo pierwszeństwa to w sumie nie istnieje.

Jesteśmy wszyscy elegancko robieni w butelkę przez Luxmed, które zbudowało bazę klientów z abonamentem po czym ścięło liczbę gabinetów i lekarzy dostępnych dla tych klientów i przełożyło dla odpłatnych? Na ten moment tak to dla mnie wygląda. Jestem #!$%@? bo miałem parę wizyt, które czekałem po 3 miesiące a łożę na to gowno regularnie co miesiąc 200 zł.
pejootl - #luxmed #afera #zdrowie #praca 

Od jakiegoś czasu praktycznie nie ma możli...

źródło: image_picker_EF373565-FB8C-407C-9EF2-6667A11C1CA4-21432-0000054E9143890F

Pobierz
  • 233
@pejootl: nie tylko luxmed rypie klientów.
Mój rodzinny który obsługuje prywatnie a POZ na NFZ. To interniści ktorrzy tam sądelegowani by takze z NFZ robic, mają mocno scieta liczbe numerków NFZtowskich i na za 5 dni mozesz sie umowic. Badanie krwi to ci zrobimy ale za 30 dni jak sie zapiszesz do kolejki bo w trybie normalnym obsługujemy klientów prywatnych. Płać i płacz. Nawet głupią probówke na mocz musisz kupic od
@pejootl Luxmed jaki jest, taki jest. Ale Medicover czy Enelmed nie są lepsi, mechanizmy są te same. Rynek nie jest z gumy. Pacjentów jest dużo, lekarzy jest mało
@pejootl 3 sprawy:
Po pierwsze - nie wiem czemu to tak działa, ale często pacjenci w LuxMed mówią mi, że online nie było wolnych terminów, a jak przyszli do rejestracji to okazało się że są. Także warto spróbować w ten sposób.
Druga rzecz - LuxMed ma popodpisywane umowy z wieloma podwykonawcami, takze często w większych ośrodkach jest tak, że poradnia specjalistyczna jest tylko "prywatnie", ale jak masz pakiet luxmed to też możesz
@pejootl: Jest magiczne zdanie, po którym pojawiają się terminy: Zgoda na pokrycie kosztów w innej placówce.
Kiedyś usłyszałem na infolinii jak sie chciałem umówić na zabieg, którego nie można zabookować w apce. Jak nie mogłem później dostać się do dermatologa, zadzwoniłem na infolinie. Powiedziałem to zdanie. Babeczka powiedziała, ze dana placówka (do której chciałem się dostać bo mam obok) do mnie zadzwoni. Minęło 15 minut i okazało się ze mogę wybierać
@pejootl ale słuchałeś co agent Ci mówił co w pakiecie jest czy serio przeczytałeś umowę? Bo w żadnej umowie prywatnej opieki medycznej nigdy nie ma pierwszeństwa do czegokolwiek, a jedyne co czasem oferują to ze terminy do internisty lub pediatry będąc do 3 lub 7 dni wprzód dostępne i tyle. Czasem są możliwe jakieś refinansowania z innych prywatnych klinik ale tylko wybranych i nie ma wszystkich specjalistów i często też nie refundowane
@janciopan ale zdajesz sobie że zmiana NFZ to wieloletnie przedsięwzięcie i wiele ustaw oraz zmian a ta aborcja to tylko jedna ustawa do przegłosowania więc suma sumarum łatwiej pyknąć jedną ustawę na szybko a NFZ zostawić do analizy co trza zrobić. Tak na logikę to biorąc.
@pejootl Jakiś czas temu szukałem ortopedy z Luxmed, w aplikacji brak terminów, ale lekarz przyjmował w klinice Luxmedu odpłatnie. Ten sam lekarz, na którego terminów w aplikacji nie ma, a na znanylekarz terminów co nie miara oczywiście cały czas mowa o klinice Luxmedu. Koniec końców firma, w której pracuje wynegocjowała z Luxmedem dofinansowanie 70% do wizyty prywatnej gdziekolwiek byle mieć fakturę w limicie 650zl na kwartał i tyle z tego
@pejootl: I tak to wygląda gdy istnieje jakaś tam #!$%@? konkurencja ze strony NFZ - to teraz wyobraźcie sobie jak by was prywatna ochrona zdrowia #!$%@?ła gdyby tej konkurencji nie było, i gdybyście walczyli o miejsca w kolejce z każdym emerytem w kraju, który obecnie cierpliwie czeka po rok na zabieg ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@pejootl: nie masz przypisanego opiekuna pakietu, do którego można dzwonić w przypadku problemu ze znalezieniem terminu na stronie internetowej?
I nie masz czasem zapisane w umowie, że Luxmed deklaruje termin wizyty nie dalej niż x dni, z czego muszą się wywiązać? Nawet biorąc na swój koszt wizytę prywatną w placówkach zewnętrznych?