Wpis z mikrobloga

#nieruchomosci #przegryw #neet #depresja #pracbaza #januszex
Właściwie to pozbyłem się nadziei na kupno mieszkania.
Ale w takim razie pojawia się następne pytanie:

Przy jakim poziomie oszczędności optymalnie jest rzucić męczącą, ale dobrze płatną pracę na rzecz bycia neetem?
Na ile lat mieć kasy by neet spokojnym był?
Analiza mojej sytuacji w skrócie:

-Praca ciężka fizycznie i psychicznie, ale dobrze płatna
-Rezygnacja z nadziei, że kupie sobie mieszkanie

Po co pracować dla samych cyferek na koncie w nieskonczość?

Kiedy rzucić prace?

  • Gdy masz środki na rok neeta 15.8% (30)
  • Gdy masz środki na 3 lata neeta 19.5% (37)
  • Gdy masz środki na 5 lat neeta 7.4% (14)
  • Gdy masz środki na 10 lat neeta 11.6% (22)
  • Gdy masz środki na 20 lat neeta 45.8% (87)

Oddanych głosów: 190

  • 16
  • Odpowiedz
  • 1
@Xvenowski jak masz środki na 3-5 lat neeta. To nie idziesz w neet. Bo to tylko strata środków. Nie myślałeś, żeby z tą kasą wyjechać do innego kraju, gdzie taka kasa coś znaczy i otworzyć swój mały biznes?
  • Odpowiedz
  • 12
@Xvenowski gdy masz pieniądze żeby żyć z odsetek do końca życia.
Zamiast iść na dłużej na neet może zrób sobie dłuższe wakacje i pomyśl o zmianie pracy na mniej męczącą i słabiej płatną. O ile możesz sobie na to pozwolić oczywiście. Nie ma co się non stop męczyć, ale żyć z czegoś też trzeba.
  • Odpowiedz
@Xvenowski: Żadna z tych opcji, bo jak sobie wyobrażasz powrót z neet, bo się kasa skończyła? Rozumiem jak się uzbiera tyle pieniędzy, żeby pasywny dochód starczył na utrzymanie, ale nie jak masz po kilku latach probować wracac na rynek pracy, bo jesteś spłukany.
  • Odpowiedz
Nie warto neetować. Nie wolno się poddawać, bo mieszkania nie tylko są w Polsce. Globalizm ma swoje wady ale i zalety. Tyraj dalej i szlifuj języki. Przyjdzie właściwy czas to kupisz chatę.
  • Odpowiedz
  • 0
jak masz środki na 3-5 lat neeta. To nie idziesz w neet. Bo to tylko strata środków. Nie myślałeś, żeby z tą kasą wyjechać do innego kraju, gdzie taka kasa coś znaczy i otworzyć swój mały biznes?


@nativ: Nie mam głowy do prowadzeniu biznesu...

gdy masz pieniądze żeby żyć z odsetek do końca życia.


@ania919: W Polsce nie ma odsetek praktycznie, co najwyżej można ochronić kase przed infacją, ale nie
  • Odpowiedz
  • 0
Przyjdzie właściwy czas to kupisz chatę.


@KubekBezUcha: Nic nie przyjdzie....

Nie wolno się poddawać, bo mieszkania nie tylko są w Polsce


@KubekBezUcha: Sugerujesz przeprowadzke do krajów trzeciego świata?

Zamiast iść na dłużej na neet może zrób sobie dłuższe wakacje i pomyśl o zmianie pracy na mniej męczącą i słabiej płatną. O ile możesz sobie na to pozwolić oczywiście. Nie ma co się non stop męczyć, ale żyć z czegoś też
  • Odpowiedz
@Xvenowski: nie rob sobie tego. Jak praca cie #!$%@? ale czujesz komfort finansowy, to ja zmień na lżejsza. Może zaraz tu zaczną się pluc ze mam mental niewolnika albo pracoholika, no ale nawet najprostsza praca z normalna pensja daje dużo - spotykasz ludzi, doceniasz swój czas wolny, nie czujesz się jak śmieć i nie boisz o jutro jeśli chodzi o finanse. TBH to nawet gdybym był miliarderem, to pewnie chciałbym cos
  • Odpowiedz
Chłopie obczaj sobie ile kosztują chatki w satelitach średnich miast jak Dortmund. W okolicach 50tyś eur można już coś wyłowić. Sprawdzaj immonet.de
  • Odpowiedz
  • 0
Chłopie obczaj sobie ile kosztują chatki w satelitach średnich miast jak Dortmund. W okolicach 50tyś eur można już coś wyłowić. Sprawdzaj immonet.de


@KubekBezUcha: I tak za drogo jak dla mnie xD
Tyle może będę miał do 2026 roku, jeśli mieszkania w Dortmundzie nie zdrożeją w miedzy czasie

zbierz środki na 25 lat życia, zainwestuj w akcje i ciesz się NEETowaniem do końca życia ;) dla ciekawych - ta koncepcja się nazywa
  • Odpowiedz
  • 0
nie rob sobie tego. Jak praca cie #!$%@? ale czujesz komfort finansowy, to ja zmień na lżejsza. Może zaraz tu zaczną się pluc ze mam mental niewolnika albo pracoholika, no ale nawet najprostsza praca z normalna pensja daje dużo - spotykasz ludzi


@Kutafonix215: Gościu, ja nienawidze przebywac wsrod ludzi bo duzo razy miałem dane do zrozumienia, ze nie jestem zbyt mile widziany. Więc twoja porada nie pasuje do mojej osobowosci.
A
  • Odpowiedz
@Xvenowski: Niemiecki rząd nie chce ratować deweloperów kosztem obywateli, więc masz szanse spore. Te 2 lata to akurat sobie podszlifujesz niemiecki, wszystko się spina kolego. Tylko trzeba zaakceptować fakt emigracji.
  • Odpowiedz
  • 0
Mam wrażenie, że odrzucasz każdą opcję, która jest tu podana. I chcesz tylko nie robić i mieć spokój. Wszystko zależy od tego ile masz odłożone. Jeżeli neet przez 5 lat to w granicach ćwierć miliona . I jakie masz kwalifikacje.
  • Odpowiedz
  • 0
@bob-obo: Gratuluje. A wczuj się w moją sytuacje. Załóżmy, że masz kasy ile masz. Ale za to nie masz mieszkania i mieszkasz z rodzicami.

Neetowałbyś dalej, czy chodził do pracy?
  • Odpowiedz
  • 0
@nativ:

Wszystko zależy od tego ile masz odłożone. Jeżeli neet przez 5 lat to w granicach ćwierć miliona . I jakie masz kwalifikacje.


@nativ: Chyba sobie żartujesz xD. To by oznaczało, że wydałbym około 4200 złotych na miesiąc.
Na prawdę uważasz, że tyle pieniędzy trzeba wydać by przeżyć miesiąc?
No właśnie kwalifikacji nie mam.

Mam wrażenie, że odrzucasz każdą opcję, która jest tu podana. I chcesz tylko nie robić i
  • Odpowiedz