Wpis z mikrobloga

Jestem chyba jakoś zamrożona w czasie.
Mentalnie gdzieś nadal w 2018 roku.
Po prostu nie umiem sobie przetworzyć w głowie, że już tyle czasu minęło i jest już kwiecień 2024, to chyba wina pandemii bo czytałam że wiele osób tak ma.
Okres 2020-24 zlewa się wręcz w całość, bardzo dziwne uczucie, przytłaczające.
Też tak macie?
#depresja #pytanie #zalesie
  • 114
  • Odpowiedz
@Filippa: ja też straciłem rachubę czasu w 2020 roku, ostatni normalny pełny rok jaki był to 2019, a później wszystko zlewa mi się w całość
  • Odpowiedz
Też tak macie?


@Filippa: Tak, to się nazywa starość. Ja np. łapię się na tym, że film czy piosenka, które wydają mi się względnie nowe i na czasie mają w rzeczywistości po 10-15 lat.
  • Odpowiedz
@Filippa Po prostu niewiele ruszyłaś przez ten czas. U mnie w życiu zmieniło się bardzo dużo i z 2019 tęsknię głównie za lokalnym Wietnamczykiem, który nie przetrwał pandemii ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Wieprzowina pikantna za 13 zł...
  • Odpowiedz
@Filippa Robisz cokolwiek poza pracą?
Jak działam na zasadzie praca dom sen to leci czas jak woda.
Wiem że to truizm ale musisz się zmuszać do robienia byle czego, najlepiej jakieś grupy zajęciowe.
  • Odpowiedz
@Filippa: Mam tak samo. Ma to pewnie jakiś związek z tym, że od 2019 ciągle żyjemy w jakimś tam napięci bo rzeczy, które się dzieją globalnie dotyczą nas bezpośrednio.

Najpierw kowid, na pewno na każdego w Polsce jakiś wpływ miał, wielu osobom całe życie się zmieniło.
Ciągły podświadomy strach (podsycany przez media dla kliknięć) czy też strach przed przymusowymi szczepieniami (podsycany przez zachowanie wielkich firm farmaceutycznych).
Potem wojna na Ukrainie. Każdy
  • Odpowiedz
Okres 2020-24 zlewa się wręcz w całość, bardzo dziwne uczucie, przytłaczające.

Też tak macie?


@Filippa: nie bo ja w tym czasie zdążyłam wziąć ślub, urodzić 2 dzieci, sprzedać mieszkanie, kupić dom i zmienić pracę :D chyba najbardziej aktywny okres w moim życiu.
  • Odpowiedz
Jestem chyba jakoś zamrożona w czasie.

Mentalnie gdzieś nadal w 2018 roku.

Po prostu nie umiem sobie przetworzyć w głowie, że już tyle czasu minęło i jest już kwiecień 2024, to chyba wina pandemii bo czytałam że wiele osób tak ma.

Okres 2020-24 zlewa się wręcz w całość, bardzo dziwne uczucie, przytłaczające.

Też tak macie?

#depresja #pytanie #zalesie


@Filippa: to sie nazywa DZIEŃ ŚWIRA. rozciągnięty na 4 lata i wymuszony przez
  • Odpowiedz
@Filippa: do 2018 tak samo daleko jak do 2030 xdxd

nie ma gorszego uczucia właśnie niż nostalgia, że coś sie miało i nie doceniało, a teraz już nie można tego doświadczyć. A tez często nie zdajemy sobie sprawy że jesteśmy w "good times" zanim one miną. Strasznie to przygnębiające, też sie łapie na tym, że już nic mnie nie czeka i że najlepsze już było itd. xD eh
  • Odpowiedz
@Filippa: Często myślę o tym, że w ostatnich latach życie zlało się w jeden okres, w którym nic się nie różni poza zmianą cyferek. Mniej więcej od 2017 roku mam wrażenie, że każdy rok to praktycznie to samo. Od tego czasu zmieniły się jedynie finanse, reszta pozostała taka sama. Przewidywalna i powtarzalna. A okres 2020-2024 to coś czego wytłumaczyć nie umiem. Ponad 3 lata zleciały tak szybko, że ciężko to racjonalnie
  • Odpowiedz
@Filippa: To wynik tego że każdy twój dzień wygląda tak samo. ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Dużo ludzi tak ma, bo coraz więcej osób siedzi sama w domu lub spotyka znajomych online.
  • Odpowiedz
@rzeznia22: Mam coś podobnego. Kupiłem niedawno samochód z roku 2010 i w sumie większość czasu myślę że jeżdżę 5 letnią furą.
Czas się zatrzymał u mnie w 2016, potem to już poleciało szybko że nawet nie wiem kiedy.
  • Odpowiedz