Wpis z mikrobloga

Jestem chyba jakoś zamrożona w czasie.
Mentalnie gdzieś nadal w 2018 roku.
Po prostu nie umiem sobie przetworzyć w głowie, że już tyle czasu minęło i jest już kwiecień 2024, to chyba wina pandemii bo czytałam że wiele osób tak ma.
Okres 2020-24 zlewa się wręcz w całość, bardzo dziwne uczucie, przytłaczające.
Też tak macie?
#depresja #pytanie #zalesie
  • 114
  • Odpowiedz
@Filippa: Coś w tym jest, aczkolwiek ja najbardziej utknąłem w okolicach 2010 roku, jak zacząłem zawodowo pracować. Lata mijały jak tygodnie. Zginęło mi jakieś 14 - 15 lat życia. Nadal mam wrażenie, że samochód z 2002 to jakaś nowa fura xD
  • Odpowiedz
a teraz co z tego, że w danym roku dostałem 20% podwyżki jak inflacja wynosiła prawie tyle samo xD


@Tommy__:

Inflacja spadnie, pieniadze zostana... jak masz kredyt, to bardzo mocno sie on w tym czasie zdewaluuje :)
  • Odpowiedz
@Filippa: ja co jakiś czas sprawdzam który mamy rok, strasznie nie pasuje mi gdy się dowiaduję, że 2024. Jakbym sprawdził i byłby 2021 to wcale bym nie był zaskoczony
  • Odpowiedz
@Filippa: ja się rozstałem z dziewczyną w 2020 i od tego czasu właśnie wszystko tak leci szybko.
Cztery lata minęły, nic z tego nie pamiętam, w ogóle tego nie odczuwam.
Czas, czas leczy rany, ale ileż tego czasu można potrzebować? ^^
  • Odpowiedz
Też tak macie?


@Filippa: Tak. Dla mnie wszystko po jesieni 2018 jest takie 'meh', ulotne i bez koloru, nawet jakbym przeżył coś fajnego.... mam wrażenie jakbym wpadł w kliniczny stan alkusa chorego na depresję. Dni, tygodnie i lata po prostu lecą. Lecą jak woda. Niby jestem tego świadomy, ale.... raz na kilka miesięcy uświadamiam sobie 'urwa, jakim cudem, czy to ja się starzeje czy serio cos się dzieje z czasem?'

Wszystko
  • Odpowiedz
@Filippa: tak, mam identycznie.

Ale mam wrażenie, że przed pandemią jakoś szczególnie często nie myślałem o przeszłości. Teraz co chwilę mam myśli, że 2016 był już 8 lat temu, a przecież to było prawie wczoraj. Ale w 2016 wcale mnie to nie przerażało, że 2008 był już 8 lat wcześniej. Wtedy mam wrażenie bardziej myślałem o przyszłości.

Mam takie wrażenie, że podczas pandemii zaszło jakieś ciekawe zjawisko psychologiczne, z którego do
  • Odpowiedz