Wpis z mikrobloga

Siema, może ktoś z was orientuje się w bieżniach do biegania w domu,. Rozglądam się za taką którą będę mógł złożyć i wsunąć np pod łóżko aby nie zajmowała mi miejsca. Nie wiem czy takie są warte uwagi, czy to lipa i też nie wiem na jaką firmę najlepiej patrzeć 🤔
#bieganie #sport
  • 8
Zależy jaki budżet, jaki przebieg tygodniowy, jakie tempo, waga, funkcje itd. Ogólnie dobra bieżnia, to spory wydatek. Jeśli ma być do częstych treningów to zwróciłbym uwagę na długość i szerokość pasa. Żeby można było bezpiecznie biegać szybsze jednostki to powinien mieć 150x50cm, lub coś w tych okolicach. Jak chcesz robić rytmy itd, to silnik powinien mieć przynajmniej 3 KM, żeby miał siłę się szybko rozpędzić. Przydatka funkcją jest pochylenie pasa bieżni żeby
@Nuszek: przy odpowiednim tempie, wadze i intensywności biegania taniej wyjdzie Ci karnet na siłownię niż bieżnia która to uciągnie i się nie rozleci w drybiazgi. Plus spora szansa na konflikt z sąsiadem piętro niżej (no chyba że w domu jednorodzinnym mieszkasz).

Co do kupowania profesjonalnej bieżni poleasingowej - pomyśl, dlaczego siłownie się ich pozbywają ( ͡º ͜ʖ͡º) Gdyby realne było ich dalsze intensywne eksploatowanie, to by
  • 1
@enron: na siłownię nie chce mi się chodzić i tracić czas na dojazdy plus masa minusów które są z tym związane, wolę w domu. Sąsiadów nie mam bo to dom, więc skoro bieżnia domowa to taki szajs to chyba zainteresuje się orbitrekiem.
@Nuszek no bieżnia musi znosić bardzo duże obciążenia dynamiczne w porównaniu do orbitreka - ot fizyka. W sumie zdrowiej dla kolan ( ͡º ͜ʖ͡º) Jedno i drugie urządzenie to dziecko nierządnicy i szatana, więc nie wypowiem się więcej xD
  • 1
@enron: chce tylko kupić coś aby poruszać się kilka razy w tygodniu i dlatego myślałem o bieżni, ale skoro nawet taka za 12 tys potrafi się szybko zepsuć to chyba wolę odbitek za dwa koła