Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
W pewnym sensie rozumiem boomerów z tym żeby nie zmieniać pracy xD

Kiedyś: 2 lata stażu pracy w nowym #korpo i chce coś nowego, więcej pieniędzy, nauczyć się czegoś nowego, zmienić otoczenie
Teraz: nie widzę sensu zmieniać pracy, mimo że nie lubie jej jakoś specjalnie i nie zarabiam kokosów ale wszystko mam już uporządkowane, wiem kiedy mogę sobie pozwolić na lenistwo, kogo zapytać jak czegoś nie wiem, do kogo odesłać, itd.

Pewnie zarobiłbym trochę więcej niż teraz przy zmianie pracy ale mi się nie chce zmieniać jeśli to nie jest duży przeskok. Duży przeskok wiązałby się z kolei przy zmianie stanowiska na wyższe ale wtedy więcej obowiązków i nie miałbym takiego luzu jak teraz. Nie chce mi się pracować równe 8h czy nawet nadgodziny, nie chce mi się doszkalać, uczyć wszystkiego od nowa. Ktoś też tak ma?

#praca #korposwiat #zalesie #przegryw #zycie #zmeczenie #wykop30plus #wykop30club #przegrywpo30tce #agepill #depresja #doroslosc #antykapitalizm #zarobki #kariera



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: Jailer
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

mirko_anonim - ✨️ Obserwuj #mirkoanonim
W pewnym sensie rozumiem boomerów z tym żeby ...

źródło: pierwszy-dzien-pracy-po-roku-pracy-sram-na-to-niech-mnie-zwolnia

Pobierz
  • 5
@mirko_anonim: Ja tak mam, ale imo to jest błędne myślenie i staram się je zmienić. Niby dotarłam do punktu, gdzie fajnie zarabiam, pracuję 100% zdalnie i mogę się opierdzielać, więc każda nowa oferta od razu konkuruje z poczuciem stabilności, rutyną i niechęcią do zmian przy dobrych warunkach. Dlatego za każdym razem jak kto się odzywa na Linkedin, że mogą mi dać 2k więcej to jak widzę, że musiałabym być co drugi
@mirko_anonim: ale dokładnie tak jest - jeszcze jakby ta faktyczna zmiana pracy robiła Twoją pensję x2 a w obecnej miałbyś totalny młyn to jest to uzasadnione

ale jak tak na prawdę możesz po zmianie pracy liczyć na max 10% a jest też spore ryzyko że akurat tutaj masz dobre warunki i gdzieś dostaniesz mniej + znacznie trudniejszy projekt to tak się to kończy że ludzie pracują nawet dzisiaj po 20 lat
Tylko że widzę po moich znajomych, którzy często zmieniają pracę, że przeskakują do nowej firmy za +2k, potem za rok do kolejnej za +1k, potem za rok do kolejnej za +1,5k, w efekcie są powiedzmy te 4-5k do przodu, gdzie ja w międzyczasie dostałam z podwyżek i awansów 2k i dobiłam do sufitu w obecnej robocie, a oni zaraz będą skakać dalej. I okazuje się, że po zadomowieniu się w nowej firmie
@pianinka racja, tez tak mialam. 6 lat w jednej firmie i w tym czasie wiele rozmow jsk się ktoś do mnie odzywał na linkedlin ale tez nie chciało mi się zmieniać by robic to samo za tysiaka wiecej. Jednak nagle dostalam ofertę na troche innym ale duzo ambitniejszym stanowisku i 60% podwyżki + lepsze benefity i w podskokach popędziłam do swojego managera z wypowiedzeniem :)