Wpis z mikrobloga

Sądził się ktoś z was o zaniżone odszkodowanie z OC sprawcy? Jak to po kolei zrobić? Brać rzeczoznawcę oddzielnie i prawnika oddzielnie? Czy może są kancelarie w wawie które kompleksowo zajmują się problemem? Wycena z ASO jest możliwa do obronienia w sądzie? Dostanę pełny zwrot za prawnika w przypadku wygranej? Jeśli nie to jaki jest limit? W moim przypadku PZU zaproponowało 2000 zł i odrzuciło moje odwołanie, lakiernik powiedział żebym nie zgadzał się na mniej niż 6000 zł a firma skupująca odszkodowania zaproponowała 3500 zł na rękę (1500 zł dopłaty). Dodatkowy problem jest taki że u mnie jest lakier perłowy i lakiernik odradzał w ogóle lakierowanie, bo przy tym lakierze nigdy idealnie nie dobierze się koloru, który i tak się zmieni po kilku miesiącach. Najlepiej wyciągnąć wgniotki PDRem, zrobić jakąś polerkę i nie będzie się rzucało w oczy ale do oryginalnego stanu nigdy się auta nie doprowadzi.

#motoryzacja #ubezpieczenia #ubezpieczenieoc #pzu #kolizja #lakiernictwo
  • 10
  • Odpowiedz
@Instynkt: Powodzenia, walcz. Robiłem szkodę bezgotówkowo z OC sprawcy i nic mnie nie obchodziło a auto odebrałem naprawione. Nie wiem gdzie jest problem. Nie wiem co do tego ma rodzaj lakieru.
  • Odpowiedz
@Instynkt: w ASO też korzystają z usług PDR,
z resztą to chyba właśnie najwięcej zleceń spece od PDR mają właśnie z ASO i innych napraw bezgotówkowych
ubezpieczyciele też wiedzą co to PDR i jak jest wgnotka do wyciągnięcia to nie zgadzają się na wymianę elementu i lakierowanie za 6000 tylko ma wystarczyć ten symboliczny 1000 za speca od PDR
  • Odpowiedz
@Instynkt: tak, tak, chodzi mi o to, że jak samochód jedzie na naprawę bezgotówkową do ASO to tam rzeczoznawca od firmy ubezpieczeniowej nie zgodzi się na malowanie elementu który ma wgniotę jaką da się usunąć PDR,
przykładowo, ASO to by chciało malować za te 6k ale "każdy wie", że to można wyciągnąć drutami za kilka stówek więc nie zgodzą się na taką naprawę
  • Odpowiedz
z doświadczenia wiem, że walka z ubezpieczalnią na własną rękę to droga przez mękę. Polecam porównać ofertę dopłaty do odszkodowania, może uda znaleźć się lepszą i nie będzie sensu samem się z nimi boksować tylko sprzedać i mieć z głowy. Polecam www.aukcjeszkody.pl pozdr.
  • Odpowiedz