Aktywne Wpisy

mirko_anonim +30
✨️ Dlaczego Polacy wybierają mieszkania? Ⓘ
Ktoś mi powie co kieruje ludźmi że wybierają kupno mieszkania? Czy Polacy na prawdę uwielbiają żyć jak niewolnicy? Mamy okolice 30 stopni, co można robić w takim bloku? Ani nie wyjdziesz do ogrodu, ani nie zrobisz grilla, nawet głośniej muzyki nie puścisz. Zastanawiam się gdzie takie osoby suszą pranie? Gdzie trzymają butelki z kaucją? Gdzie mają przestrzeń do ćwiczeń? Gdzie trzymają rower? Przecież nawet żeby auto mieć
Ktoś mi powie co kieruje ludźmi że wybierają kupno mieszkania? Czy Polacy na prawdę uwielbiają żyć jak niewolnicy? Mamy okolice 30 stopni, co można robić w takim bloku? Ani nie wyjdziesz do ogrodu, ani nie zrobisz grilla, nawet głośniej muzyki nie puścisz. Zastanawiam się gdzie takie osoby suszą pranie? Gdzie trzymają butelki z kaucją? Gdzie mają przestrzeń do ćwiczeń? Gdzie trzymają rower? Przecież nawet żeby auto mieć
źródło: 817cdf4722038e60ab9d1b53d96ae4904546927581ef1048613305b284dbd3f6
Pobierz
Codon +8
#it #programista15k Hej, co prawda głównie udzielam się na tagu #gielda, ale dzisiaj potrzebuje porady.
Jestem Scrum Masterem na semi-FIRE z jednym klientem za 38k (płatne w USD), max 2h dziennie roboty, tylko zdalnie. Niestety jeszcze parę tygodni i jestem out, bo AI.
Od 3 lat nie muszę pracować i mogę utrzymywać się z giełdy, ok 10M w portfelu (zarobiłem jakieś 4M na OE, reszta to zysk
Jestem Scrum Masterem na semi-FIRE z jednym klientem za 38k (płatne w USD), max 2h dziennie roboty, tylko zdalnie. Niestety jeszcze parę tygodni i jestem out, bo AI.
Od 3 lat nie muszę pracować i mogę utrzymywać się z giełdy, ok 10M w portfelu (zarobiłem jakieś 4M na OE, reszta to zysk
Co byś zrobił na moim miejscu
- Weź ta robotę, zobacz jak będzie 63.0% (148)
- Wal to w cholerę i przejdź na pełne FIRE 37.0% (87)





Jestem obecnie programistą na B2B, ale dostałem propozycję zmiany stanowiska, która wymaga przejścia na UoP. Teraz mam stawkę 150zł/h netto, bez żadnych płatnych urlopów i niedługo kończy się ulga na ZUS. Ile byście zawołali brutto na UoP (wraz z KUPem 50%) przy takim przejściu?
Plus czy macie jakieś sprawdzone kalkulatory brutto-netto na UoP? Jak tak sobie sprawdzam to każdy kalkulator pokazuje trochę inne wartości.
#programista15k #programowanie #b2b #jdg #pieniadze #pytanie
─────────────────────
· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: Nighthuntero
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim
źródło: giphy
Pobierzczyli będziesz w plecy 5000zł netto co miesiąc
stracisz 60 000zł w rok
300 000 w 5 lat czyli kawalerka z grudziądza po wynajem przejdzie ci koło nosa
@Saly: ale czemu liczysz mu jakąś podwyzke? 6k brutto podwyżki? Zejdź na ziemie
On żadnej podwyżki nie dostanie xD Miał 25k netto na b2b to na uop policzą mu 25k kosztów super brutto, 22k brutto dostanie, 15k na rękę z KUP
Mam na myśli subiektywną ocenę ile dla kogoś przejście na UoP jest warte względem B2B. Możliwość płatnego urlopu, L4, dłuższy okres wypowiedzenia, inne aspekty tego rodzaju umowy, wpływają na ostateczną kalkulację. Nie polega to na czystej kalkulacji na liczbach w excelu.
Pytam ludzi, którzy byli/są w podobnej sytuacji i zastanawiam się jakie jest ich spojrzenie.
Jak jesteś młodym zdrowym singlem to praktycznie nie używasz L4, a jak masz małe dzieci albo chorujących rodziców bądź sam często chorujesz czy masz problemy zdrowotne to korzystasz dużo częściej
@mirko_anonim: Ciężko to wycenić nie wiedząc w jakiej firmie pracujesz i jakie Ci oferują benefity pozapieniężne na UoP. Poza oczywistymi korzyściami płynącymi z UoP (L4, urlopy, ochrona prawa pracy)