•  

  #mikrokoksy #silownia

  Mikrokoksy, czy ktoś ma doświadczenia jeżeli chodzi o łączenie treningu siłowego z lekką arytmią komorową serca? Lub może polecić jakiegoś dobrego specjalistę, który zna się na rzeczy?

  Randomowy kardiolog z pakietu medycznego odradza trening siłowy, ale z tego co widzę, to ogólnie większość kardiologów jest negatywnie nastawiona do ćwiczeń z obciążeniem nawet u zdrowych osób i mówią, żeby robić aeroby. Pytanie na ile ten kardiolog realnie widzi problem w łączeniu lekkiej arytmii z treningiem siłowym, a na ile po prostu wychodziła niechęć kardiologów do tego typu aktywności. Zwłaszcza, że widać, że nie do końca się kardiolog zna na sporcie, bo stwierdził, że trójbój być może będzie można trenować, ale z małym obciążeniem.

  Czy ktoś miał z tym doświadczenie? Jakie są ryzyka, czy trening siłowy może znacząco pogłębić problem? Oczywiście będą dalsze badania i konsultacje z lepszymi specjalistami, ale wolę dopytać czy ktoś miał tu z tym doświadczenia i może polecić jakiś specjalistów. Szkoda porzucać swoją pasję, jeżeli to nie jest konieczne.
  pokaż całość

  +: Herato
  •  

   @dontonek: Cześć. Jestem z pomorskiego i szukałem długo tutaj specjalisty w podobnym stylu jak Ty. W końcu postanowiłem rozszerzyć zakres poszukiwań. Raz w roku jeżdżę się badać do Wawki. Dr Łukasz Małek. Wprawdzie on sam biega, ale gwarantuje Ci, ze będzie wiedział na czym polega obciążenie w treningu siłowym. Nie warto tracić czasu i pieniędzy na próbowanie wszystkich specjalistów u siebie w regionie. Tam raz w roku 5/6 stówek i masz w ciągu godzinki/ półtorej wszystkie wątpliwości jak na dłoni wyjaśnione (oczywiście nie znam stopni skomplikowania problemu). Mówię o swoim przypadku. pokaż całość

  •  

   @Yarmolenko: Dzięki wielkie! Jego właśnie miałem na oku, jak go polecasz to jeszcze lepiej.

  • więcej komentarzy (5)

 •  

  24 080 - 450 = 23 630

  Data donacji - 13.07.2020
  Donacja - krew pełna
  Grupa krwi - B Rh-
  RCKiK Warszawa
  Prywatny licznik: 2 700

  Oddane w pierwszym możliwym terminie po ostatniej donacji. W prywatnym liczniku doszło 900 ml, zamiast 450 od ostatniego wpisu, ponieważ przy porządkach w dokumentach znalazłem starą książeczkę z zapomnianą donacją, którą zrobiłem w swoje 18 urodziny - teraz ją doliczam.

  #barylkakrwi
  pokaż całość

  źródło: 2020-07-13.jpg

  +: k......................a, mirek_januszy +20 innych
 •  

  152 550 - 450 = 152 100
  Data donacji 18.05.2020
  Donacja: krew pełna
  Grupa krwi: B Rh-
  Prywatny licznik 1 800

  Pod wpływem znaleziska o niskim poziomie stanu zapasów krwi poszedłem oddać po 3-letniej przerwie.

  Nie wstawiam zdjęcia pieczątki, ponieważ powiedzieli, że z racji sytuacji nie uzupełniają książeczek, później uzupełnią całość.

  #barylkakrwi

 •  

  #mikrokoksy #silownia

  Czy wiecie może gdzie można znaleźć rzetelne materiały o treningu oporowym przy skoliozie? Znajoma chciałaby zacząć ćwiczyć, a ma dość znaczącą skoliozę, a z ogólnych materiałów udało mi się znaleźć jedynie to, że należy unikać ćwiczeń ściskających w pionie. Fizjo nie za bardzo się orientował jak może to wyglądać pod względem doboru ćwiczeń siłowych, odradzał OHP, przysiady i właściwie tyle. Zna ktoś może jakieś rzetelne materiały? pokaż całość

 •  

  @healsol DW: @patoloszka

  To teraz jeszcze artykuły ściągnijcie i będzie elegancko.

 •  

  #got

  pokaż spoiler Tylko mi się wydaje, że Jon złamał swoją karę? Miał przecież dołączyć do Nocnej Straży i w niej zostać do końca życia, a ruszył razem z wolnymi za Mur. Jon złamał przysięgę i niczym Mance Rayder uciekł do dzikich?

  +: M.....7, FoxX21
 •  

  #got

  pokaż spoiler Ktoś mi wyjaśni sens sceny z Bronem? W sensie jak on dostał się do doradcy królowej tak po prostu z kuszą, tam nie ma ochrony i nie przepytali go kim on jest i wpuścili dopiero po zapowiedzi? Tyrion obiecał mu Wysogród tylko i wyłącznie dlatego, że ten celował do niego z kuszy? W sensie Bron wymusił groźbą zabicia któregoś z braci tytuł lordowski? Bo skoro Bron nie chce walczyć to z jakiego innego powodu ma mu dać ten zamek, oprócz zagrożenia śmiercią? Jeżeli obiecali tylko przez groźbę śmierci to dlaczego nie zawołali straży po jego wyjściu? Jakoś nie rozumiem tej sceny i za co Bron miałby niby dostać Wysogród, oprócz "ej, ale fajna scena będzie, Bron się spotka znowu z Tyrionem i Jaimem i stanie po ich stronie, ale dalej że niby mu na własnym interesie zależy".
  pokaż całość

  •  

   @dontonek: Ja nie rozumiem czemu Twins mu nie dali. To są dosłownie dwa zamki, dosłownie podwojona stawka. A warte mniej niż Highgarden :P

  •  

   @dontonek: @Jan_K: Tyrion kiedyś mówił Bronnowi że jeśli ktoś zapłaci ci za zabicie mnie, to przyjdź do mnie dam ci więcej, Bronn przychodząc do Tyriona wykazał się więc lojalnością, lojalność się nagradza, czy Tyrion będzie mu w stanie ofiarować Wysogród, może jest wątpliwe, ale tak samo jak to że dostanie Riverrun, a Bronn może kalkulować że jednak dla Tyriona jest przyjacielem i nawet jak tego zamku nie dostanie, to się Tyrion jakoś odwdzięczy, a dla Cersei tylko narzędziem i może go zabić z powodu kaprysu. pokaż całość

  • więcej komentarzy (4)

 •  

  #blockyfarm
  @sortris

  Ogólnie świetna gierka, w ramach wsparcia wykupiłem paczkę z oferty dnia, moim zdaniem dobrze by było rozwojowo zrobić kilka rzeczy:

  1. Rynek, pomijając przekrętów, to jest dość niewygodny, szansa często na kupienie czegoś jest mała, bo nawet jak się wejdzie zaraz po odświeżeniu, to i tak często jest już całość sprzedana. Często też dostaje się komunikat, że nie podłączy do danej farmy, zgaduję że już ktoś tam siedzi po prostu, ale bywa tak dość często. Moim zdaniem fajnie byłoby mieć giełdę po prostu, więcej by zależało wtedy od handlu między graczami, no ale to zależy od Waszej wizji gry.

  2. Zadania dzienne - czasami zadania nie są zliczane, np. przedłużyłem specjalnie czas wykonania zadania dziennego o godzinę i nie zaliczało mi otwierania skrzyni, otworzyłem 3 skrzynie i nie zaliczyło mi żadnej z nich. Przez to nie zaliczyło mi końcowo zadania dziennego. Inna sprawa, że czasami dostaje się zadania bardzo trudne do wykonania w danym czasie - głównie jeżeli chodzi o levele na wyższych poziomach, co zniechęca.

  3. Mam niemodyfikowany telefon i co jakiś czas informuje mnie o dwóch zapisach gry i prośbę o wybór zapisu.

  4. Warto wprowadzić zatwierdzanie, gdy wydaje się diamenty, czasami złe ułożenie palca powoduje przypadkowe ich wydanie.

  Ogólnie gra na wielki plus, dobrze się przy niej bawię, w pełni zasłużone wysokie oceny :) Oszustami się nie przejmujcie, nie jest to gra, w której się rywalizuje, a idioci zawsze się znajdą. Dobra robota, widać, że gra jest przemyślana i daje dużo radochy.
  pokaż całość

  +: l....x, parasolki +10 innych
 •  

  #polityka #neuropa #4konserwy

  Tak to będzie, zobaczycie:

  1. Szydło nie podpisuje dokumentów i ogłasza, że szczyt jest nieważny.
  2. "Eksperci" jasno wskazują, że Tusk nie może być przewodniczącym Rady Europy, więc zostaje nim jedyny legalny kandydat, czyli Wolski.
  3. Wolski zwołuje w Warszawie szczyt Rady Europy, na który oczywiście nikt nie przyjeżdża poza Szydło, wszyscy traktują to jako żart.
  4. Na "szczycie" w Warszawie Szydło ogłasza, że należy wprowadzić instytucję, która jasno oceniałaby ważność lub nieważność działań europejskich przywódców, ponieważ poprzedni szczyt jasno pokazał, że Rada Europy wymaga działań naprawczych - TVP emituje materiały pokazujące, że urzędnicy obsługujący RE kradną i dochodzi tam do licznych nadużyć związanych z wykorzystywaniem drukarek do druku prywatnych rzeczy. Dlatego dotychczasowy sposób działania RE trzeba zaorać i objąć kontrolą ze strony suwerena.
  5. Przedstawiony program naprawczy Rady Europy zostaje jednomyślnie przyjęty przez wszystkich obecnych na szczycie. Tym razem konkluzje zostają podpisane, brak podpisu innych krajów nie jest problemem, przecież mogli przyjechać, lol.
  6. Powstaje Trybunał Traktatowy, w którym zasiadają światowej sławy eksperci prawni do spraw traktatów europejskich, m.in. Jaki i Banaszak. Zaradkiewicz znów pominięty.
  7. Mularczyk doszukuje się, że w Niemczech jeden z lokali wyborczych został otworzony 15 minut po czasie, a w jednym z traktatów unijnych podpis przedstawiciela Niemiec wychodzi za kratkę. W takiej sytuacji Trybunał Traktatowy jest zmuszony zbadać legalność reprezentowania tego kraju przez Merkel na szczytach unijnych oraz ogólnie fakt obecności Niemiec w Unii Europejskiej. Konsultacje prawne trwają.
  pokaż całość

 •  

  Jeżeli nie zabijesz sędziego w trakcie rozprawy to znaczy, że nigdy nie planowałeś morderstwa.

  a on był bossem mafii? Jeżeli byłby zdolny do morderstwa to zabiłby sędziego, w ten sposób powstrzymując wydanie wyroku. O ile wiem to sędzia wciąż żyje. W związku z tym ten człowiek jest niewinny.

  #shitwykopsays
  pokaż całość

  +: Yahoo_, a....o +7 innych
 •  

  #polityka #kod #neuropa #4konserwy

  W temacie tego wpisy, gdzie widnieje obrazek, że nie protestowali w różnych sprawach za rządów PO, a teraz protestują: http://www.wykop.pl/wpis/15729675/kod-lemingi-bekazlewactwa/

  Już pomijam to, że większość z tych przykładów jest idiotyczna.

  Obrazek pokazuje, że autor, wrzucający i zapewne spora części plusujących po prostu całkowicie nie rozumie problemu jaki w tej chwili mamy z TK i jaką rolę pełni TK. Twierdzenia, że Trybunał Konstytucyjny powinien "bronić obywateli" w przypadku wymienionych "afer" jest idiotyczne. TK nie broni obywateli, TK sprawdza, czy wprowadzone rozwiązania są zgodne z Konstytucją. Jeżeli Konstytucja by mówiła, że rudzi nie powinni dostawać żadnych świadczeń społecznych to Trybunał Konstytucyjny sprawdzałby, czy rudym przypadkiem gdzieś kasa nie skapuje - po to jest, a nie żeby oceniać, czy dana ustawa jest w szeroko rozumianym interesie społecznym.

  Konstytucja jest podstawą istnienia naszego Państwa gwarantującą, że cała władza będzie poruszała się według pewnych ustalonych reguł, które zostały zaakceptowane przez Polaków w referendum. Teraz PiS i Prezydent zignorowali wyrok TK, który nakładał obowiązek odebrania przysięgi od 3 sędziów właściwie wybranych przez PO i tu jest prawdziwy problem - środowisko PiS jasno pokazuje, że nie czuje się zobligowane do postępowania zgodnie z Konstytucją, a skoro łamią podstawowe prawa, na które się umówiliśmy, to nie ma pewności, że nie uznają, że inne przepisy to właściwie też ich nie dotyczą. Rządzący powinni ściśle przestrzegać Konstytucji i ram prawnych, w jakich mają się poruszać, a właściwie wszystkie środowiska prawnicze jasno mówią, że PiS tego nie robi - to jest problem, a nie że PiS rządzi czy nawet przyjąłby jakąś ustawę niezgodną z Konstytucją - wtedy TK by na to zareagował. A PiS zamiast się opamiętać proponuje ustawę, która właściwie paraliżuje prace TK i nie pozwoli na sprawdzanie czy rządzący postępują zgodnie z Konstytucją.

  Demokracja nie polega na tym, że większość rządząca może zrobić co im się podoba, demokracja polega na tym, że większość rządząca może działać według ram prawnych ustalonych z obywatelami. Protesty dotyczą wykraczania PiS poza te ramy prawne i ruchów, które mają uniemożliwić reakcję na łamanie Konstytucji, a nie tego, że rządzi, czy chce wprowadzić jakieś tam ustawy.

  Z góry zaznaczam, że odpowiedzi w stylu "PO 48 razy nie zrealizowało wyroku" serio pokazuje na bardzo mocne niezrozumienie sytuacji z TK, nie przypominam sobie, żeby PO działało według już zakwestionowanych przez TK przepisów czy mówiło, że wyrok TK to jest właściwie nieważny.
  pokaż całość

  +: s...........2, Mrboo +32 innych
 •  

  #neuropa #4konserwy #pis #dobrazmiana #polityka

  Prezes Orlenu za rządów PO Dariusz Krawiec:

  - Absolwent Akademii Ekonomicznej
  - Duże doświadczenie zawodowe: E&Y, PC, praca na zachodzie dla dużych banków, prezes Elektrim, ImpexMetal, Action, szef rad nadzorczych sporej liczby spółek
  - Niepowiązany politycznie z PO, jego siostra pracowała w Kancelarii Prezydenta Lecha Kaczyńskiego

  Prezes Orlenu za rządów PiS Wojciech Jasiński:

  - Prawnik
  - Wieloletni polityk PiS, wierny Jarosławowi Kaczyńskiemu
  - Minister Skarbu Państwa (PiS), który umarza pod koniec urzędowania długi Porozumienia Centrum względem Skarbu Państwa - kolesiostwo w najwyższym wydaniu
  - Nie do końca ogarnięty, nie potrafi dzielić przez 12 - poniżej filmik jak przedstawia założenia ustawy o podatku bankowym
  - Jedyne doświadczenie zawodowe w "normalnej" firmie to prezes spółki "Srebrna", która była silnie powiązana ze środowiskiem PiSu
  - Poza tym ZERO doświadczenia managerskiego, a zostaje mianowany prezesem największej polskiej firmy o strategicznym znaczeniu

  I teraz pytanie, kto tu się dobiera do koryta?
  pokaż całość

  źródło: youtube.com

  +: G.......M, dasvolk +163 innych
 •  

  #polityka #kod #marsz #neuropa #4konserwy

  Kiedy wzywa mnie Petru moją odpowiedzią jest walka, czyli sprawozdanie z dzisiejszego marszu.

  Dostałem od Przyszłego Premiera Polski maila z zaproszeniem do marszu, a kim ja jestem, żeby wiedzieć lepiej od niego, więc wraz z żoną stawiliśmy się na miejscu. Na początku to co nas od razu uderzyło to to, że cały autobus których jechaliśmy wysiadł razem z nami i skierował się prosto pod Trybunał Konstytucyjny, byliśmy chwile po 12 na miejscu i z każdej strony szedł sznur ludzi - spore zaskoczenie, bo spodziewaliśmy się parotysięcznej demonstracji. Będąc w tłumie bardzo ciężko oszacować liczebność ludzi, ale podobno przez samo rondo de Gaulle ludzie przechodzili 40 minut.

  Najpierw przemowy polityków, stałem dość blisko autobusu z którego przemawiali, ale niestety sporą część wypowiedzi musiałem sobie przeczytać w necie - fatalne nagłośnienie + chyba kontrmanifestacja i zagłuszanie syreną spowodowały, że mało z wypowiedzi było słychać. Ogólnie bardzo dużo starszych osób, całe rodziny, dzieci w wózkach, sporo flag polskich i unijnych. Pierwsze co uderzyło to bardzo miła atmosfera, ludzie rozmawiali ze sobą, z trzy razy w tłumie ktoś mnie nadepnął, zawsze usłyszałem przepraszam. Na początku marszu było bardziej "obronimy konstytucję" pod koniec bardziej "kaczor na taczkę, Duda przed trybunał stanu", no ale w sumie kończyło się przy pałacu prezydenckim, więc nie za bardzo to dziwi.

  Po przemówieniach ruszyliśmy pod Sejm, marsz w dość wolnym tempie, pod Sejmem krótkie przemówienie i pod Pałac Prezydencki. W ciągu całego marszu była z nami ciągle policja (szli w tłumie dwójkami lub pojedynczo), o dziwo nie prowokowała, samochody stojące na drodze też nie prowokowały, choinki na Krakowskim Przedmieściu również powstrzymały swoje pisowskie zapędy i ominął je lincz rozjuszonego tłumu. Szliśmy w czole marszu, pod Pałacem Prezydenckim policja zaczęła wszystkich prosić, żeby przesuwać się dalej w lewo, ponieważ ciągle nadciągał tłum i bali się zbytniego zagęszczenia ludzi, moim zdaniem bardzo profesjonalne podejście, a ludzie, wyobraźcie sobie, zaczęli przesuwać się w lewo wykonując polecenie, a nawet bardziej prośbę policjantów.

  Postaliśmy trochę, pokrzyczeliśmy, a ludzie ciągle spływali, więc się ewakuowaliśmy do knajpy, żeby zrobić miejsce pod Pałacem dla innych. Ogólnie bardzo fajny marsz, dużo pozytywnych rzeczy, nie słyszałem w czasie całości nawet jednego przekleństwa czy przejawu agresji, nikt nikomu nie kazał "wypierdalać", za to było sporo machania do ludzi na balkonach i w kawiarniach, ze wzajemnością zresztą. Całkiem przyjemne popołudnie, polecam serdecznie.

  Liczę na medal i emeryturę w Wolnej Polsce.
  pokaż całość

  źródło: WP_20151212_14_19_20_Pro.jpg

 •  

  Mirki, poszukujemy do pracy w Warszawie młodej osoby, która ogarnia podstawy HTML, CSS oraz JavaScript - jQuery i chciałaby się nauczyć więcej pracując z doświadczonymi programistami. Studenci mile widziani, brak doświadczenia na podobnym stanowisku nie jest żadnym problemem.

  Ogólnie do zadań takiej osoby należałoby kodowanie ankiet do badań marketingowych w systemie badawczym, drobne prace nad stronami, realizowanie wysyłek do panelu badawczego, ogólnie codzienne prace techniczne w firmie prowadzącej badania marketingowe. Do tego jest możliwość, w miarę dostępnego czasu, udziału w bardziej zaawansowanych projektach programistycznych. Praca biurowa na miejscu, 5 dni w tygodniu 9-17, pensja na początek ok. 2 000 PLN netto, chyba że masz większe umiejętności przydatne dla firmy.

  Wrzucam na mirko, bo w zeszłym roku znalazłem tu świetnego pracownika, który teraz jest już jednym z tych bardziej zaawansowanych programistów, więc może i tym razem się uda. Zainteresowanych zapraszam do wysyłania wiadomości prywatnych, pytania można zadawać na PW lub w komentarzach.

  #programowanie #pracujzwykopem #pracbaza
  pokaż całość

 •  

  1. Miej ból dupy, że ktoś usunął wpis.
  2. Zrób o tym wpis.
  3. Usuń swój wpis.

  #logikamirkow #shitwykopsays

  pokaż spoiler @pakoz

  źródło: pakoz.png

  +: chonakawe, m..............i +1 inny
 •  

  Rada dnia:
  Używaj prezerwatyw. Jeśli ona sypia z tobą to znaczy, że prześpi się z każdym.

  #heheszki #suchar #humor

...to tylko najnowsze aktywności użytkownika dontonek

Zobacz wszystkie dodane znaleziska, komentarze i wpisy korzystając z menu powyżej.

Osiągnięcia (6)