Doradca finansowy i ubezpieczeniowy z Trójmiasta

 •  

  Takie oto mam warunki ubezpieczenia z żoną i chyba będę szukać czegoś innego. Kilka lat temu ubezpieczyliśmy się na życie w Avivie. Skorzystaliśmy z opcji ubezpieczenia na firmę #jdg żony, wobec czego to ona jest lepiej ubezpieczona 100 k, ja 50 k XD. Na początku płaciliśmy trochę ponad 200 zł miesięcznie, ale teraz jest już 320 zł i tak średnio się już nam podobają warunki. Można ogarnąć jakąś lepszą ofertę dla nas, czy tak obecnie wygląda rynek?

  #ubezpieczenia #ubezpieczenie #pieniadze #zycie
  pokaż całość

  źródło: 20191205_085900.jpg

  •  

   @pogop: ok teraz rozumiem. Produkt nazywa się "Zespół" i jest ubezpieczeniem grupowym dla dwóch osób. Przyjrzę się temu wieczorem, bo mam teraz sporo własnej pracy

   +: pogop
  •  

   @pogop: Pomijając wysokość składki, sam produkt nie wydaje się zły, chociaż jest nieco trudny w odbiorze. Macie tam zarówno ubezpieczenie od następstw chorób i nieszczęśliwych wypadków, a także od śmierci - dobra polisa musi zawierać takie ryzyka. Jeśli chodzi o sumy ubezpieczenia, to nie rzucają na kolana. Z drugiej strony, nie wiem w jakim jesteście wieku, czym się zajmujecie zawodowo i czy przy danych kwotach świadczeń możecie oczekiwać lepszych warunków u konkurencyjnego Towarzystwa.

   Ponadto, nie do końca rozumiem zasadność istnienia elementu inwestycyjnego w tej polisie. Jeżeli szukasz oszczędności w składce, to powinieneś rozważyć rezygnację z tej części polisy - chociaż nie wiem czy tutaj to możliwe. Nie potrafię też odnaleźć informacji jaka część składki jest inwestowana oraz czy składka ochronna i inwestycyjna to dwie osobne składki czy jedna wspólna.

   Bądź co bądź, jeśli zależy Ci na porównaniu z innymi TU, to po prostu się do nich zgłoś i umów na spotkanie. W końcu nic za nie nie płacisz.
   pokaż całość

  • więcej komentarzy (11)

 •  

  Czołem Mireczki, otóż miałem nieszczęśliwy wypadek, który zakończył się operacją i 4-dniowym pobytem w szpitalu. Dostałem zwolnienie lekarskie na razie na dwa tygodnie.
  Dowiedziałem się, że jeśli mam w banku kredyt, to w związku z nieszczęśliwym wypadkiem mogę starać się o odszkodowanie z ubezpieczenia kredytu za właśnie ten nieszczęśliwy wypadek. Wszystko co się dowiedziałem to oczywiście: ktoś coś usłyszał, powtórzył i niewiadomo ile jest w tym prawdy. Kredyt mam w banku PKO.
  Niby muszę zgłosić szkodę do ubezpieczyciela kredytu i dostarczyć mu wszystkie dokumenty, a jego dane znajdę na umowie kredytu.

  Ktoś coś może więcej powiedzieć na ten temat? Może ktoś już starał się tak coś ugrać?

  #wypadek #odszkodowanie #ubezpieczenia #ubezpieczenie #banki #pkobp #szpital #operacja #prawo
  pokaż całość

 •  

  Jakie problemy są w ubezpieczeniach? Bo mam opisać jakiś a ja nie mam żadnego pojęcia o ubezpieczeniach.
  #studbaza #ubezpieczenia

 •  

  Hej, poleci ktoś dobre i tanie ubezpieczenie oc, ac?
  Rankomaty żadnej ciekawej oferty nie mają. :(

  #oc #ac #ubezpieczenia

 •  

  Przyszedł czas na wybór prywatnej ubezpieczalni. Chodzi mi o zwykłe ubezpieczenie żebym nie musiał bulić hajsu jak złame noge i włożą mi ją w gips. Jestescie w stanie coś polecic?
  #ubezpieczenia #nfz #polska #neuropa #choryskurwiel #pomocy #pytaniedoeksperta #pytanie pokaż całość

 •  

  #ubezpieczenia #zdrowie #emerytury #emerytura
  Korzysta ktoś z jakiś firm ubezpieczeniowych od nnw, na życie, emerytalne itp? Co o tym w ogóle sądzicie? Głównie pytanie tyczy się emerytalnych bo zdrowotne wiadomo przydatna rzecz, ale czy wkładanie kasy we własną emeryturę ma sens? Nie lepiej odkładać w "skarpetę" i w coś ewentualnie zainwestować? Jestem ciekaw co inni o tym sądzą ( ͡º ͜ʖ͡º)
  Z jakimi firmami mieliście styczność?
  Aviva? Ergo? Unum? Axa?
  pokaż całość

  •  

   @xiyejako: to szeroki temat. Zależy jakie masz cele finansowe do zrealizowania, ile masz lat. Trudno powiedzieć co byłoby najlepsze. IKE i IKZE są programami dedykowanymi do odkładania na emeryturę i mają pewne przywileje nad innymi formami inwestowania. Co do firm, to każda będzie starała się pokazać z jak najlepszej strony, często pokazując jakiś wycinek czasu, gdzie mieli super zyski. Jeżeli jednak chcesz inwestować wiele lat w fundusze, to sprawdź, która firma jest najlepsza w odstępie kilkudziesięciu lat.

   Ubezpieczenie na życie również będzie potrzebne, aby mieć pewność, że gdybyś nie mógł zarabiać tyle ile dotychczas ze względu na różne zdarzenia losowe, to żeby Twój plan finansowy się nie posypał. Czyli - zabezpieczenie życia (śmierć) oraz uszczerbku na zdrowiu (nieszczęśliwe wypadki/poważne zachorowania) z sumami ubezpieczenia odpowiadającymi Twoim dochodom.
   pokaż całość

  • więcej komentarzy (2)

 •  

  Siema Mirki, czy jest tu jakiś broker ubezpieczeń i mógłby mi powiedzieć czy znajdę lepszą ofertę od Dla Ciebie+ od Allianz? Przyznam, że zależy mi pełnym ubezpieczeniu na życie + na wypadek śmierci jednego z rodziców. Zastanawiam się, czy znajdę podobne ubezpieczenie w niższej cenie.

  #ubezpieczenia

  źródło: image (76).png

  •  

   @cuba88: witam, specjalizuję się w ubezpieczeniach na życie i mogę powiedzieć Ci jedno - cena ubezpieczenia powinna być najmniej ważnym kryterium wyboru. Przede wszystkim powinieneś się spotkać ze specjalistą, który doradzi Ci jakich sum ubezpieczenia potrzebujesz na to, aby w całości pokryć ryzyka związane z uszczerbkiem na zdrowiu oraz jakich sum ubezpieczenia potrzebuje Twoja rodzina, gdybyś stracił życie. Wiele zależy od tego, czy masz dzieci na utrzymaniu, być może dodatkowo rodziców/żonę/partnerkę/chłopaka ( ( ͡° ͜ʖ ͡°)) którzy są od Ciebie zależni finansowo. Jeżeli masz zobowiązania finansowe, to również należy je włączyć do ubezpieczenia tak, aby spadkobiercy nie dziedziczyli Twojego długu. Istotną kwestią jest również to, czy żyjesz w związku partnerskim, czy masz testament. Ponadto, dobry agent zapyta jakie masz źródła dochodów, czy pracujesz na etacie, czy jesteś właścicielem firmy. W tym ostatnim przypadku dochodzi szereg zagrożeń finansowych (konieczność wypłaty odpraw pracownikom, podatków i innych zobowiązań).

   Ubezpieczenie, które wrzuciłeś to tzw. Grupy Nieformalne. Należy je traktować jako ewentualne uzupełnienie ubezpieczenia, gdyż sumy ubezpieczenia są tak naprawdę niewielkie. Za podobną cenę lub nieco wyższą możesz mieć lepsze ubezpieczenie indywidualne.
   pokaż całość

   +: cuba88
  •  

   @djdaniel: Bez analizy potrzeb widać, że 20 tys. zł na ryzyko Poważnego Zachorowania to zbyt niska suma. Po nicku
   @cuba88: zgaduję, że kolega ma 31 lat. Jeżeli dzisiaj dozna udaru (a to się niestety zdarza już w tym wieku) i nie będzie mógł pracować, to na ile starczy mu tych pieniędzy? Na kilka miesięcy? Jeżeli nie będzie mieć zaplecza finansowego w postaci polisy, to choroba lub wypadek wpędzi w biedę zarówno jego, jak i rodzinę.

   Wypłata świadczenia za pobyt w szpitalu, to fajny dodatek, ale kto dzisiaj przebywa w szpitalu pół roku? Wg statystyk GUS z 2016 roku średni czas pobytu chorego na oddziale szpitalnym, w skali kraju, wyniósł 5,3 dnia.

   (str. 90):

   https://stat.gov.pl/files/gfx/portalinformacyjny/pl/defaultaktualnosci/5513/1/7/1/zdrowie_i_ochrona_zdrowia_w_2016.pdf

   Podsumowując, skorzystanie z tej umowy w jej maksymalnym zakresie jest mało prawdopodobne. W dobrze dobranej polisie wystarczy zabezpieczyć właściwie kilka rodzajów ryzyka (śmierć, choroba, uszczerbek NW, ew. niezdolność do pracy), dobrać do tego pomoc lekarzy specjalistów, czy wsparcie rehabilitacyjne.

   Zgodzę się jednak, że takie ubezpieczenie jest lepsze niż żadne. Posiadam zresztą podobne rozwiązanie w ofercie. Produkt powinien jednak pojawić się na sam koniec rozmowy (analizy potrzeb) jako rozwiązanie. Jeżeli ktoś się spotyka z przedstawicielem, a ten mu od razu przedstawia płachtę z gotowymi rozwiązaniami/wariantami, a tak niestety często bywa, to jest to szkodliwe dla klienta. W takim wypadku na jego miejscu od razu zakończyłbym spotkanie.
   pokaż całość

   +: cuba88
  • więcej komentarzy (3)

...to tylko najnowsze aktywności użytkownika toki_rodrigo

Zobacz wszystkie dodane znaleziska, komentarze i wpisy korzystając z menu powyżej.

Osiągnięcia (1)